×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
8. jūlijs, 2014
Drukāt

Tukums atrodas Zemgalē
 (5)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pagājušajā nedēļā lasītāju uzmanību izpelnījās kādas madonietes vilšanās, izlasot “LA” 30. jūnija numurā, ka Tukums pieder Zemgalei. Bet vecākās paaudzes pārstāvji atgādina, ka Tukums arī pirmās brīvvalsts laikā piederēja Zemgalei.

Irma Vilupa rak­sta: “Esmu dzimusi 1928. gadā. Skolā jau trešajā klasē mums mācīja Latvijas ģeogrāfiju. Esmu dzimusi Jēkabpils apriņķī – arī Zemgalē. Klausoties laika ziņas, mani arvien uztrauc, ka Jēkabpili pieskaita Latgalei. Bet šī pilsēta nav Latgalē. Lūk, piecas Zemgales pilsētas: Jelgava, Tukums, Jēkabpils, Bauska, Ilūkste.”

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Paņemiet dialektu karti un tad jūs sapratīsiet, kur kam ir jābūt? Kas attiecas uz Zemgali, tad tā bija Kurzemes-Zemgales hercogistes sastāvdala, kurā ietilpa arī Augšzeme(Augškuzeme-Sēlija), vēlāk tā pārtapa par Kurzemes guberņu, bet kad izveidojās Latvijas valsts, tad trīs novadi -Kurzeme, Zemgale un Sēlija bija zem vienas zvaigznes.
    Tukums no sen zināmiem laikiem ir bijis Kursas un Zemgales robeža, tāpēc Tukumnieki var pieskaitīt sevi kā pie vieniem, tā pie otriem, lai gan runā viņi tīri zemgaliski, nevis kurzemnieku izloksnēs.

  2. Palasiet enciklopēdiju Kurzeme. Tur skaidri un gaiši ir rakstīts, ka Tukums atrodas Kurzemē. Vienkārši ulmaiņlaiku prezidenti visi bija no Zemgales, vajadzēja tak palielināt tās platību uz citu novadu rēķina. Tā lai viss ir daudzmaz vienāds. Nez , kāpēc vācieši nepievieno Sārlandei kādu zemes strēli, lai tā būtu lielāka?!

  3. Irmai gobols atkriss, ka Jākupili Latgolai daskaiteis?

  4. Latvijas vēsturiskie apgabali ir: Kurzeme, Zemgale, Sēlija jeb Augšzeme, Līvzeme, Vidzeme un Latgale. Laika gatā, mainoties robežām un līviem izmirstot, bet sēļiem par maz izdaloties, tiešām palika tikai trīs galvenākie, Zemgale savu zvaigzni neieguva, jo Latvija apvienojās no 3 guberņām: Kurzemes, Liflandes un Vitebskas daļas (Latgales). Toties, teritoriālās reformas, kas Latvijai pēc kara ir gāzušās pār nepārtraukti, ir šo novadu robežas sagrozījušas līdz nepazīšanai.

  5. skabarga pakaļā Atbildēt

    Galīgas muļķības. Nez kāpēc tad Jēkauppils skaitījās Kurzemes hercoga mājvieta? Arī valsts gerbonī ir tikai 3 zvaigznes – Kurzeme, Latgola, Vidzeme.

Draugiem Facebook Twitter Google+