Latvijā
Novados

Zemgalē Lieldienas svinēs ar jaundzimušo sveikšanu un pārgājieniem0

Lielākajās Zemgales pilsētās un citviet šodien notiek Lieldienu svinēšanas pasākumi, tostarp jaundzimušo sveikšana un pārgājieni, liecina aģentūras LETA apkopotā informācija.

Jelgavas pils parkā visi interesenti aicināti uz Lieldienu svinēšanu un šā gada pirmajos trīs mēnešos dzimušo mazo jelgavnieku sveikšanu.

Tradicionālajā “Lieldienu pastaigā”, kura ilgs no plkst.11 līdz 15, ikviens varēs piedalīties radošajās darbnīcās un veiklības spēlēs, šūpoties šūpolēs, kā arī krāsot, ripināt un meklēt olas.

Interesenti varēs nokrāsot olas Jelgavas pils parkā lielā katlā ar sīpolu mizām. Tāpat ikviens aicināts līdzi ņemt arī mājās nokrāsotas olas, lai padižotos ar tām un piedalītos olu kaujās. Arī šogad “Lieldienu pastaigas” dalībniekus priecēs trušu un citu mazo mājas dzīvnieku izstāde, kā arī Lieldienu gardumu tirdziņš.

Savukārt pils pagalmā jau no plkst.11.30 uzstāsies vidējās paaudzes deju kolektīvs “Laipa”, tautas deju ansamblis “Lielupe” un folkloras kopa “Dimzēns”, bet plkst.12 Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš (ZZS) sveiks 94 mazos jelgavniekus – tostarp vienu dvīņu pāri -, kas dzimuši laikā no 5.janvāra līdz 19.martam.

Lieldienu pasākumi Jelgavas pils parkā ir bezmaksas.

Savukārt no plkst.12 līdz 15 nometnes vietā “Lediņi” Jelgavā Lieldienu zaķis ciemos gaidīs ikvienu aktīvi atpūsties gribošu ciemiņu, lai patstāvīgi darbotos brīvdabas teritorijā pieejamajās aktivitātēs, veidotu galvas rotas ar zaķa ausīm un baudītu Lieldienu tēju pie ugunskura.

Tāpat Lieldienu rītā plkst.10 gide Zane Grava aicina doties Lieldienu pārgājienā, veicot 20 kilometru gājienu maršrutā Jelgava-Ozolnieki-Jelgava.Savukārt Ozolnieku airēšanas klubs aicina doties Lieldienu laivu braucienā pa Platones upi.

Aizkrauklē Lieldienu svinēšana tiek organizēta muzejā “Kalna ziedi”, savukārt Dobelē notiks pasākums “Oliņ-boliņ joku dienā”. Lieldienu skatuves programmu paredzēts atklāt no plkst.11.30 ar iluzionista Robija Trankaļa jokiem un maģiskiem trikiem, pēc tam notiks aktivitātes kopā ar animatoriem.

Plkst.12.30 būs vērojamas dejas un dziesmas koncertā “Raibu raibais jampadracis”. Koncertā piedalīsies Dobeles pirmsskolas izglītības iestādes “Zvaniņš” audzēkņi, kultūras nama deju studija “DPKN” un viesi no Jelgavas – bērnu popgrupa “Noslēpums”.

Tāpat pasākuma laikā varēs pārbaudīt savu veiklību lielajās koka spēlēs vai piedalīties tradicionālās Lieldienu aktivitātēs un iegūt Lieldienu zaķa gardumu, bet garaušu izstādē būs iespēja aplūkot vairākas trušu šķirnes. Trušus apskatei piedāvās Jaunļobu saimniecība un Latvijas šķirnes trušu audzētāju asociācijas biedre Anita Gabranova.

Dalība pasākumā ir bez maksas. Uz pasākumu apmeklētāji aicināti ņemt Lieldienu olas – paredzētas olu kaujas un krāšņākās Lieldienu olas konkurss “Miss ola 2018”.

Netālajā Tērvetes dabas parkā šodien norisināsies pasākums “Krāsainās Lieldienas”. Rūķus sētā no plkst.11 darbosies Rūķu saimes pārstāvji, aicinot radoši darboties ar koksnes materiāliem un radīt pavasara vēstnesi – taureni -, doties rotaļās un iepazīt Rūķu sētas pūkainos iemītniekus. Bet plkst.12 gan lieli, gan mazi dabas draugi aicināti uz koncertuzvedumu “Lieldienu zaķa skola”.

Rūķu pilsētā “Čiekurē” saimniekos nerātnais Zaķis un citi pasaku tēli, savukārt plkst.14 paredzēta sadziedāšanās ar folkloras kopu “Leimaņi”.

Tukuma novada Pastariņa muzejā, kur dzīvojis un strādājis folklorists Anss Lerhis Puškaitis, plkst.12 norisināsies pavasara festivāls “Lieldieniņa”. Mazos apmeklētājus sagaidīs pasaku tēli – zaķis un viņa draugi. Apmeklētājus aicinās izzināt Lieldienu tradīcijas, iepazīstot Puškaiša un viņa skolnieka Luda Bērziņa savāktās mīklas un māņus. Ar dabas materiāliem varēs krāsot olas un meklēt tās Pasaku dārzā, kur notiks arī olu kaujas. Pasākums norisināsies Pasaku dārzā, nelabvēlīgos laikapstākļos – muzeja telpās.

Savukārt Džūkstes Pasaku muzejā, kas veltīts rakstniekam Ernestam Birzniekam Upītim, no plkst.13 apmeklētāji aicināti meklēt atbildi uz mūžseno jautājumu, kāpēc tieši zaķi Lieldienās cilvēkiem nes olas. Zaķu darbnīcā būs iespēja krāsot olas un veidot Lieldienu dekorus. Azartiskākie apmeklētāji aicināti piedalīties orientēšanās sacensībās muzeja dārzā un spēlēt spēli “Olings”.

Bauskā svinētāji aicināti pulcēties no plkst.12 kultūras centra pagalmā, kur notiks pasākums “Viesošanās zaķa olā”. Līdzi jāņem skaistākā un stiprākā ola.

Lieldienu svinēšana notiks arī Jaunmoku pilī, kur aktīvākie dosies izzinošā orientēšanās spēlē pils parkā, lai uzzinātu, kā šos svētkus svin pasaulē un kurā valstī ir atļauts garāmgājējiem uzgāzt spaini ūdens. Notiks arī olu ripināšanas sacīkstes un ligzdiņu gatavošanas meistarklase, ikviens interesents varēs iegūt hennas zīmējumu un radīt savu unikālo olas dizainu.

 

 

LA.lv