×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
12. janvāris, 2018
Drukāt

Zemgales kultūrvēstures mantojuma sakārtošanā ieguldīs sešus miljonus (2)

Reiņa Hofmaņa fotoReiņa Hofmaņa foto

Bauskas pils.

Trīs Zemgales pašvaldības – Jelgava, Dobele un Bauska –, piesaistot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu, īstenos kopīgu kultūrvēsturiskā mantojuma atjaunošanas projektu, šodien informē Kultūras ministrija.

Projektā “Nozīmīga kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana un attīstība kultūras tūrisma piedāvājuma pilnveidošanai Zemgales reģionā” Jelgavā plānots sakārtot Vecpilsētas ielas apkārtni, attīstot to kā radošo kvartālu un izveidojot jaunu tūrisma objektu – Zemgales restaurācijas centru, kurā būtu pieejami reģiona mērogā unikāli restauratoru pakalpojumi kultūrvēsturisku un citu nozīmīgu priekšmetu atjaunošanai. Tāpat nozīmīgas investīcijas projekta ietvaros paredzētas Jelgavas dievnamu atjaunošanā.

Bauskā tiks sakārtota un nostiprināta Bauskas pilskalna ziemeļu nogāze un Bauskas pils tornis, lai izbūvētu vairākus skatu laukumus pilsdrupu un apkārtējās ainavas apskatei, kā arī iekārtotu pils būvvēstures digitālu ekspozīciju.

Savukārt Dobelē pārbūvi piedzīvos Dobeles Livonijas ordeņa pils kapela, kā arī pils laukuma teritorija.

Darbus paredzēts veikt 32 mēnešu laikā – līdz 2020. gada 1. septembrim. Kopējās projekta izmaksas ir 5 988 080,75 eiro, no tā ERAF finansējums – 2 347 500,00 eiro, savukārt nacionālais finansējums – 3 418 383,73 eiro, no tā valsts budžeta dotācija pašvaldībām 105 308,82 eiro un pašvaldību finansējums 3 313 074,91 eiro, informē KM.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vispirms, lūdzu, sakārtojiet Latviju – novadu iedalījumu, robežas. Kamēr “Zemgale” skaitīsies Daugavas labajā krastā (Koknese, Pļaviņas bebri, Vietalva…) tikmēr muļļāsimies. Ja nav cieņas pret dzimto zemi tad nav ko izlikties…

  2. Par to naudu var izdalīt bomžiem zupas devas nevis veikt nopietnu darbu kultūrvēstures objektu atjaunošanā, Eiropas pabiras. Āfrikas slaistu un klaidoņu pabalstam gan Eiropai naudas atliku likām.

Draugiem Facebook Twitter Google+