Latvijā
Kriminālziņas

Zemgales policisti uziet divas nelegālo cigarešu un alkohola glabātuves0

Foto: Valsts policija

Strādājot pastiprināti nelegālo akcizēto preču aprites apkarošanas jomā, šā gada 13.martā Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļas darbinieki uzsāktā kriminālprocesa ietvaros veica sankcionētas kratīšanas – Jelgavas novadā, Svētes pagastā un Rīgā, kuru laikā atsavināja nelegālās preces bez akcīzes zīmēm, tā portālu “La.lv” informēja VP Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ieva Sietniece.

Kratīšanu laikā policisti atsavināja 63 720 nelegālās cigaretes „Rothmans”, „Premjer”, „Prince Rich Taste”, „Marlboro”, „NZ”, „NZ Gold”, „NZ Black” un „Winston Blue”, ar Baltkrievijas, Uzbekistānas un Ukrainas akcīzes markām.

Papildus tam, policisti atsavināja arī 155.1 litru šķidruma, ar alkoholam raksturīgu smaku, kurš bija pildīts 0,5, 0,7 un 1 litra tilpuma pudelēs ar nosaukumiem – „Argo”, „Blagoff Premium”, „Zolotaja Kolekcija”, „Stolicnaya”, „Bells”, „Black&White”, „Captain Morgan” un „ZK” bez Latvijas akcīzes markām.

Izņemtais šķidrums nosūtīts uz ekspertīzi. Sākotnējā informācija liecina, ka uzglabātās nelegālās akcizētās preces bija paredzēts izplatīt Zemgales reģionā.

Uzsāktā kriminālprocesa ietvaros, policisti aizturēja 1963.gadā dzimušu rīdzinieku, kurš iepriekš nebija nonācis policijas redzeslokā. Vīrietim piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

Saistītie raksti

Kriminālprocess uzsākts par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu (pārvadāšanu) vai realizāciju, ja tas izdarīts lielā apmērā. Par šādu noziegumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Kriminālprocesa ietvaros, tiks pārbaudīta arī vīrieša saistība ar citiem noziedzīgiem nodarījumiem. Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija netiek sniegta.

LA.lv
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Ilze Kuzmina: Vai laižot latiņu aizvien zemāk, ir iespējams celt izglītības kvalitāti?
9 stundas
LE
LETA
Latvijā
Siguldas novada pašvaldība cer izsolīt zemi viesnīcas būvēšanai pilsētā
10 stundas
LE
LETA
Latvijā
Šoferis Rīgā cenšas piekukuļot netrafaretā ceļu policijas auto ekipāžu
11 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SL
Sintija Lukša
Ekonomika
“Ir jānotur esošais darbaspēks Latvijā.” Vai algu celšana un stundu uzskaite līdzēs? 2
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Slavenākā Rīgas grausta īpašniekiem sods sasniedzis jau 43 000 eiro
4 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Drāma pendelēs – “Riga” izstājas no UEFA Čempionu līgas
4 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Skolotājiem tomēr būs lielākas algas 2
13 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
LA.LV jūnijā kļuvis par 3. populārāko ziņu portālu latviešu valodā
14 stundas