Latvijā
Kriminālziņas

Zemgales policisti uziet divas nelegālo cigarešu un alkohola glabātuves0

Foto: Valsts policija

Strādājot pastiprināti nelegālo akcizēto preču aprites apkarošanas jomā, šā gada 13.martā Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļas darbinieki uzsāktā kriminālprocesa ietvaros veica sankcionētas kratīšanas – Jelgavas novadā, Svētes pagastā un Rīgā, kuru laikā atsavināja nelegālās preces bez akcīzes zīmēm, tā portālu “La.lv” informēja VP Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ieva Sietniece.

Kratīšanu laikā policisti atsavināja 63 720 nelegālās cigaretes „Rothmans”, „Premjer”, „Prince Rich Taste”, „Marlboro”, „NZ”, „NZ Gold”, „NZ Black” un „Winston Blue”, ar Baltkrievijas, Uzbekistānas un Ukrainas akcīzes markām.

Papildus tam, policisti atsavināja arī 155.1 litru šķidruma, ar alkoholam raksturīgu smaku, kurš bija pildīts 0,5, 0,7 un 1 litra tilpuma pudelēs ar nosaukumiem – „Argo”, „Blagoff Premium”, „Zolotaja Kolekcija”, „Stolicnaya”, „Bells”, „Black&White”, „Captain Morgan” un „ZK” bez Latvijas akcīzes markām.

Izņemtais šķidrums nosūtīts uz ekspertīzi. Sākotnējā informācija liecina, ka uzglabātās nelegālās akcizētās preces bija paredzēts izplatīt Zemgales reģionā.

Uzsāktā kriminālprocesa ietvaros, policisti aizturēja 1963.gadā dzimušu rīdzinieku, kurš iepriekš nebija nonācis policijas redzeslokā. Vīrietim piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

Saistītie raksti

Kriminālprocess uzsākts par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu (pārvadāšanu) vai realizāciju, ja tas izdarīts lielā apmērā. Par šādu noziegumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Kriminālprocesa ietvaros, tiks pārbaudīta arī vīrieša saistība ar citiem noziedzīgiem nodarījumiem. Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija netiek sniegta.

LA.lv