×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
26. augusts, 2016
Drukāt

Zemgaļu svētku laikā smagi piekauts to rīkotājs Normunds Jērums (25)

Foto: LETAFoto: LETA

Aizvadītajās brīvdienās Tērvetē notikušo Zemgaļu svētku laikā smagi piekauts festivāla rīkotājs un Tērvetes zemgaļu pils muzeja saimnieks Normunds Jērums, atsaucoties uz aculiecinieku stāstīto, vēsta portāls “rus.delfi.lv”. Atšķirīgas gan ir aculiecinieku versijas par to, kurš izprovocējis kaušanos.

Viduslaiku eksperts Vasīlijs Golubevs portālam pastāstījis, ka svētdienas agrā rītā, ap plkst.3, Zemgaļu svētku laikā festivāla dalībnieki mierīgi sēdējuši iežogotajā, privātajā zemgaļu pils-muzeja teritorijā pie galdiem. Kūries ugunskurs, dziedātas dziesmas, kad pils teritorijā piepeši parādījusies spēcīgu puišu grupa. Puiši uzvedušies agresīvi un bezkaunīgi. Muzeja saimnieks viņiem esot teicis: “Ko jūs šeit darāt? Pacentieties atstāt teritoriju!” Tomēr atbildes vietā puiši uzbrukuši pils saimniekam un sākuši viņu sist.

Kopīgiem spēkiem agresīvo puišu kompānija aizvirzīta prom, bet pils saimnieks piezvanījis policijai un paziņojis par uzbrukumu. Kad pēc apmēram pusstundas notikuma vietā ieradusies ekipāža no Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes Dobeles iecirkņa, pils teritorijā no jauna parādījusies agresīvā kompānija, tikai šoreiz vēl kuplākā skaitā. “Bija skaidrs, ka viņi atkāpušies tikai tāpēc, lai iegūtu papildspēkus,” portālam pastāstījis Golubevs.

Pēc aculiecinieka teiktā, policistu acu priekšā divi no uzbrucēju kompānijas piegājuši klāt Jērumam un no jauna sākuši viņu spēcīgi sist ar rokām un kājām pa seju, izsitot trīs zobus. Sisti arī vīrieši, kuri centušies fiziski aizstāvēt muzeja saimnieku, bet policisti tikmēr, pēc Golubeva stāstītā, stāvējuši blakus un nedarījuši neko, pat necentušies apturēt agresīvos jauniešus. Uz prasību apturēt uzbrucējus, likumsargi mierīgi atbildējuši, ka puišus pazīst un neredz sevišķu iemeslu aizturēt, jo neesot skaidrs, kas noticis patiesībā, atceras notikumu aculiecinieks.

Saskaņā ar viņa teikto, agresīvie jaunieši esot rimušies vien tad, kad notikuma vietā ieradusies vēl viena policijas ekipāža – Dobeles Pašvaldības policija.

Tikmēr vietējais iedzīvotājs Gatis Roze portālam “Delfi” pastāstījis pavisam citu versiju par notikušo. Pēc viņa teiktā, kautiņš aizsācies, jo Zemgaļu svētku dalībnieki bijuši piedzērušies, agresīvi un uzbrukuši pirmie.

Pēc Rozes stāstītā, četri vietējie puiši naktī redzējuši, ka pilī deg gaisma un gribējuši apskatīties, kas tur muzejā notiek. Divi no gājējiem mazliet atpalikuši un viņus drīz vien ielenkuši vairāki krievu valodā runājoši cilvēki, kuri paģērējuši pamest šo teritoriju. “Vikingi bija ļoti agresīvi,” norādījis aculiecinieks.

Saskaņā ar Rozes teikto, klāt bijis arī manāmi iereibis Tērvetes muzeja saimnieks Jērums kopā ar savu brāli, kurš “piegāja klāt vienam no džekiem un jautāja, kas būs, ja es tev pielikšu pušku pie galvas un izšķaidīšu smadzenes?” nakts notikumus atstāstījis Roze. “Sākās konflikts un Normunds no sāna pirmais iegāza pa seju vienam no mūsu puses cietušajam, kuram tagad arī ir nolauzts zobs. Bija cīņa, cilvēki, pārģērbti par zemgaļiem un vikingiem, pat mums bruka virsū ar krēsliem.”

Aculiecinieks arī uzsvēris, ka nekāds otrais uzbrukums nav noticis, jo pēc konflikta, redzot policiju, jaunieši vienkārši gājuši atpakaļ, lai sniegtu liecības un sūdzētos par nodarīto. “Konflikti atkal uzliesmoja, bet Normunds bija manāmi iereibis, mācīja policistus, visus provocēja, teica ka pats ir policists un visiem nu būs d***ā. Nebija nekādi tur vietējo papildspēki, vienkārši cilvēki no balles sanāca skatīties, kas tur par traci,” portālam pastāstījis Roze.

Tikmēr stāsta galvenais varonis Jērums portālam norādījis, ka nekad dzīvē vēl nav redzējis, ka policistu klātbūtnē kāds tiek sists un spārdīts, bet likumsargi pat necenšas varmākas apturēt. Muzeja saimnieks stāstījis, ka arī citi vietējie iedzīvotāji cietuši no varmākām – jaunie vīrieši regulāri nonākuši policijas redzeslokā, bet līdz šim nav sodīti, iespējams, tāpēc, ka sitējiem esot ietekmīgi vecāki. Saskaņā ar Jēruma teikto, pēc notikušā jauniešu “banda” draudējusi pili nodedzināt un izrēķināties ar viņu.

VP Zemgales reģiona pārvaldes galvenā speciāliste Ieva Sietniece pastāstījusi, ka saistībā ar notikušo policijā ir sākta dienesta pārbaude, kuras laikā tiks izvērtēta policijas darbinieku rīcība. Noteikta arī ekspertīze, lai konstatētu miesas bojājumu pakāpi cietušajiem, kā arī to, kādā veidā šie miesas bojājumi iegūti.

Pievienot komentāru

Komentāri (25)

 1. Vietējie urlas un Dobeles VP ir draugi!

 2. Policijā pārbaude!Kaķiem jāsmejas!To midzeni -iestādi ar visiem izmeklētājiem vajadzētu izslaucīt.Sēž tur sasutuši-pārstrādājušies.

 3. Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes Dobeles iecirknī strādā tādi kadri,kas ne pirmo reizi parāda savu neko nevarēšu,neko nedarīšanu.Nožēlojami.

 4. Kāda ir Dobeles un Tērvetes novada domes atbildība? Atbildēt

  Vēl vairāk pārsteidz Dobeles novada domes un Tērvetes novada domes bezdarbība!
  MAITAS, ko veģetējat uz nodokļu maksātāju rēķina? Ja esat par DEBĪLU, lai spētu ieviest kārtību savā novadā!
  Padomju gados tieši izpildkomiteja un partijas komiteja bija tās vietas, kur cilvēki vērsās pēc palīdzības, arī ar sūdzībām par priekšnieku bezdarbību! Drīz vien tāda priekšnieka vietā bija jau cits.
  Šodienas novadu domes ar visiem deputātiem atgādina vienuviet sapulcinātu idiotu kantorus!
  Tāpēc rodas jautājums, konkrēti ko savu novadu kārtības uzturēšanai ir darījuši novadu vadītāji
  Dobeles novadā: Andris Spridzāns, vietnieks Guntis Safranovičs, izpilddirektors Agris Vilks, deputāti un darbinieki!
  Tērvetes novadā Dace Reinika, vietnieks Sandris Laizāns, izpilddirektors Māris Berlands kopā ar deputātiem un daudzies darbiniekiem.
  Cik reizes novadu domes sēdēs ir izskatīti jautājumi par vispārējo drošību un kārtību publiskos pasākumos, VP un pašvaldības policijas darbu?
  Jūs iedzīvotāji ir ievēlējuši un maksā algu, nevis lai masturbētu aizgaldā, bet lai strādātu iedzīvotāju labā!
  Tur jau no kauna zemēs jāielien, ja tagad Dobeles un Tērvetes vārdu tagad vazā visā Latvijā vissliktākā nozīmē – par iestāžu bezdarbību, impotenci un stulbumu!
  2017.gada jūnijā būs pašvaldību vēlēšanas, atkal liekulīgā balsī vāvuļosit un solīsit neskādus labumus, lai tikai ievēl?

 5. Patiesība ir tāda Atbildēt

  Ja tajā naktī pie ugunskura nesēdētu tie viesi- Krievijas inteliģentie
  (pastalniekiem tas ir svešs jēdziens!) cilvēki un neizsauktu policiju,
  ai arī impotentu! kārtējo reizi uzskatāmi liecina arī šis gadījums!
  un vēl redzēto nepastāstītu/neuzrakstītu rusDELFI.lv, tad šis notikums tiktu noklusēts kā tas ir bijis citos gadījumos. Jo abi brāļi Rozes (truli trekni dārzeņi!) pa Dobeli un Tērveti plosās jau gadiem …Šie treknie dārzeņi ir izkrituši no juristes pakaļas, laikam tāpēc tiek spēlēts “mēmais šovs” …
  Laikam apcurājies ir arī policijas priekšnieks (par treknu, lai spētu izkustēties?) , ja spējīgs tik taurēt no Rīgas, bet ir par gļēvu(!!!) un stulbu lai ierastos Dobelē/ Tērvetē!
  Ja būtu īsts priekšnieks, tad pēc šī gadījuma, kārtējā gadījuma!!!! ripotu galvas gan iecirkņa priekšniekam tiktu padzīts! , gan ar kāju pa dir*su no policijas tiktu padzīti tizlie menti, kas bija ieradušies notikuma vietānu un nespēja ieviest kārtību!
  Šis notikums visnegatīvākā(!!!) nozīmē izskanējis par idiotu pārvaldītu LV (civilizētā valstī tik elementārā pasākumā visi dienesti saslēdzas, lai palīdzētu!) izskanējis Krievijā, Lietuvā, Igaunijā no kurienes bija ieradušies ciemiņi uz šiem Zemgaļu svētkiem!

 6. Eju no labdarības darba mājās trijos naktī. Te skatos – pilī gaisma! Un pēkšņi atcerējos – paga, kā tur ar tiem zemgaļiem bija? Iešu apmeklēt ka izstādi, uzzināšu daudz ko jaunu. Ieeju, un te man pēkšņi vikings “Tinies!” Varētu it kā iet prom, bet te taisni man vēlme uzzināt par zemgaļiem sāk augt augumā. Zinības grib liegt vikingi! Saku “gribu izstādi!” nu bet šie ar zobeniem virsū, nācās aizstāvēties.

 7. Pats laikam rikoja otru pasakumu

 8. Vai kāds pārliecinājās, ka tas Gatis Roze ir Gatis Roze ?
  Es tādu Gati Rozi nezinu tur !

  • brīnos gan > ????????????????? Atbildēt

   Kāpēc izliecies par Dobeles un Tērvetes pazināju, ja nezini kas ir Gatis Roze?
   Gadiem jau abi brāļi tur uz ausīm šo pusi! menti varonīgi ažurājas viņu priekšā. Tāpēc jau netika apstādināta naturālā pasākuma rīkotāja piekaušana… Par tik smalkām lietām, redzot, ka piekautais guļ zemē un nekustās, un ka vajadzētu izsaukt ātro palīdzību, tādiem varonīgiem čurātājiem pat prātā neienāca …

  • vai tie dzivnieki= rozes aresteeti…

 9. Tā ir jaunā realitāte ,ruskij mir–un valst varas bezspēcība ,tieši policijs pūšana. Bet pamatā kultūras cilvēku vājā vairošanās iepretīm barbariem.

 10. Rezumē.
  Arī tāpēc gudrākie(!!!) cilvēki dodas projām no Lv, jo nejūtas droši Lv.
  Vardarbība ir skolā, uz ielas par tādos publiskos pasākumos nav kam nodrošināt kārtību.
  Kādā biezā rīkotā pasākumā ārpus Rīgas tika nolīgti 3 apsargi. Nu lai viss būtu kārtībā.
  Un ko domājies, beigās šiem 3 uzkačātajiem apsargiem nācās uz dzīvību un nāvi cīnīties ar vietējo mūļus pielējušo varzu.
  Nepatīkami teikt, bet padomju milicija daudz labāk tika galā ar sabiedriskās kārtības uzturēšanu, lai gan iedzīvotāju skaits bija 2 x lielāks. 1990-tajos gados viņi arī bija uz barikādēm…Pēc tam juku laikā viss aizgāja ļur, ļur, ļur… Vēl jau ir dzīvi liecinieki, kas par to var pastāstīt un salīdzināt…

  • > Gudrākie dodas prom no Latvijas, jo nejūtas te droši…

   Aha, un dodas uz Parīzi, Briseli, Nicu, jo tur gan ir droši.
   Šitie gaudotāji un draudētāji “braukt prom no šīs valsts”, ja viņiem nedos a) b) c) …. ir apriebušies. Nu tad lasies! Latvijā viņam neesot droši, Latvija viņam nedod darbu, nedod pabalstu utt. Lasies!
   Mēs, kas te paliksim, kaut ko darīsim, lai lietas mainītu. A tu brauc un atpakaļ nerādies, īdētājs.

 11. Igaunijas pieredze Atbildēt

  Igaunijā 2005.gadā policijā tikai veikta ievērojama reforma.
  Iztīrījaja kabinetus no aizgaldu priekšniekiem, bet palielināja policistu skaitu ielās.
  LV pilni aizgaldi ar masturbējošiem priekšniekiem, kas saņem algu 1 000-šos!
  Igaunijā policijas reformas rezultātā attīrījās policijas rindas no lieķēziem, un gudrākie, kas bija jau atstājuši policiju, atgriezās darbā, jo krasi tika palielinātas algas – mans paziņa ar zobiem un nagiem turas darbā Igaunijas policijā.
  Tur neviens nebāžas viņiem virsū ar kukuļiem, jo zina, ka Igaunijas policisti …neņem. Mums pat .. ņem! No lejas uznez “kukuli”.
  Dažs Latvijas cilvēks ir dabūjis bargu soda naudu par mēģinājumu policistu piekukuļot.
  Kas Latvijas cilvēks iebrauc Igaunijā, viņam dīvainā kārtā ataust atmiņā Ceļu satiksmes noteikumi…
  Igaunijā 3 500 policistu, LV ~10 000…ar 2 specvienībām.
  Ja Dobeles policisti bija ap.., vajadzēja izsaukt specvienību. Citādi abas 2 Alfas un betas .. no bezdarbības jau sāk atrofēties …

 12. kaa nav kauna policistiem veel prasiit lielaaku algu. sajaa gadiijumaa vinji jau ir saneemusi kukuli no jauniesu vecaakiem,kuri ir tik turiigi, ka var atpirkt savu atvasi. zeel, ka visa un veelreiz visa policija ir tik korumpeeta un uzpeerkama, ka, ka policijas prieksnieks nekos nedariis, tad driiz taadi bandiitu berni apsitiis pusi latvijas, un policija rokas berzeejot noraudziisies. pusee no policistiem ir nekam nederiiga un bailiiga bandiitu grupa, kas grib lielaaku algu un neko nedarot.

 13. Sirmais: Ķuzis tikai tēlo darbību jo faktiski sēž kabinetā un gaida algas dienu !
  Hohma: piekrītu!!!
  var padomāt, ka šī ir vienīgā problēma policijā?! Un Ķuzis to noteikti nezina. Tēlo, ka šis ir kāds ārkārtas gadījums.
  Interesanti, vai Ķuzis un viņa palīgi cilvēku komentārus arī lasa?! Tad taču nevar neredzēt cilvēku attieksmi pret policiju. Totāla neticība, kas ir pilnīgi pamatota!
  Patiesībā: Ķuzim vajadzēja sen atkāpties.

 14. Vai atgriežās 90 tie? Atbildēt

  Kad bandīti terorizēja vietējos iedzīvotājus DOBELĒ, viņi vienīgi baidījās no Zemessargiem.

 15. -smukumsnoieksam, 26.08.2016 13:25
  ķuzi,paveeli savai sirdsapzinai,pasaki tautai,…nevaru savaldiit mafiozo policiju – atkaapjos… {Pats ir jumts mafiozo} tāpēc policistiem nav respekts pret viņu …
  -Jautajums4, 26.08.2016 14:02
  Kā tas vispār nākas, ka Tērvetē ir tik slaveni brāļi, kuriem policija nav autoritāte?
  Jo normāli Latvijā policijai fiziskais spēks nebūtu jāpielieto , būtu jāpietiek ar likuma varu , ko policists pārstāv . Pateica policists -miers, tad arī miers!
  Kā pret cilvēku var pielietot fizisku vardarbību policijas klātbūtnē? Tas ir kas prātam netverams…
  -Lī, 26.08.2016 15:29
  Ar policiju man ir bijusi divējāda prakse. Sākot ar sirsnību un godīgu un operatīvu palīdzību, kad bijām cietuši no kaušliem un bandītiem un līdz tam, kad pēc uzbrukuma mūsu mājai un cilvēkiem vainīgā puse mūs centās šantažēt, iebiedēt un piespiest atsaukt iesniegumu, un pēc tam smagi ciest dabūjām mēs paši. Otrā pusē stāvēja ļoti bagāta ģimene, kura algoja pazīstamu advokātu, lai dzerošie un sevi par pasaules nabu uzskatošie bērniņi izspruktu no soda. Un mēs dabūjām uz savas ādas izbaudīt, cik “godīgi” un ar kādām metodēm var vērsties pret cilvēkiem, kuriem ir mazāk līdzekļu un pazīšanās sevi aizstāvēt. Un te man vēl būs ko runāt ar tiesībsargu. Nevienam negribu novēlēt to, ar ko saskārās mana ģimene.
  – Ķuzi parādi, ka esi priekšnieks., 26.08.2016 13:27
  Norauj kādam pagonas , kādu pazemini, kādu izsvied ārā par bezdarbību…

 16. Ja poliču ministrs ”neredz” pa MK logiem Maidana izstāde demolēšanu, kur tas kaut kāda Tērvete…Vienīgi par cik Eu tāds aklums iestājas…

 17. Ko tu neteiksi pēc nedēļas mentu ģenerālis pamodies!

  “Nevar būt pieļaujama situācija, ka policisti, izbraucot uz izsaukumu par konfliktu vai kautiņu, darbojas pasīvi un neprofesionāli, aktīvi nerīkojoties konflikta pārtraukšanai un iesaistīto personu nogādāšanai policijas iecirknī apstākļu noskaidrošanai,” uzsvēris Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.
  “Tā vietā tika pieļauts atkārtots konflikts. Saistībā ar notikušo jau 24. augustā esmu uzdevis Iekšējās kontroles birojam veikt dienesta pārbaudi par policistu faktisko rīcību šajā situācijā.”
  Kā bezdarbību var nosaukt par “rīcību”?
  Ja VP būtu īsts ģenerālis un paraugs ierindas policistiem, tad jau nākamajā dienā būtu Tērvetē, jo Zemgales reģiona policija nodemonstrēja savu neprofesionalitāti, kasot pautus kopā ar atbraukušajiem pāris viesiem vēroja kā tiek piekauts pasākuma rīkotājs…No Tērvetes pēc palīdzības zvanīja uz 112…
  Zinot, ka menti ir korumpēti un tizli, brīnos, kāpēc netika izsaukti Zemessargi? Jau 90-tajos gados menti darbojās noziedznieku pusē, tāpēc cilvēki uzreiz zvanīja Zemessargiem, kuri ātri vien ieviesa kārtību.

 18. Tērvetes novada kultūras nama direktors Viktors Strapcāns atklāja, ka vēl nesen konflikts notika Tērvetes novada svētku laikā, tiesa, ārpus svētku teritorijas. Galvenie konfliktu iniciētāji esot divi brāļi, kas ir no situētas ģimenes, “brauc ar lepnām mašīnām”. Abu māte esot juriste.

  Viktors Strapcāns atzīst, ka par konfliktiem un kautiņiem pasākumos ir informēta gan vietējā, gan Valsts policija, taču rīcības no likumsargu puses nav. “Katru reizi pēc pasākumiem situāciju pārrunājam, personiski esmu runājis arī ar abiem jauniešiem, bet nekas nemainās,” atzīst kultūras nama vadītājs. Tiesa, rakstiskā veidā par konfliktiem policijai ziņots nav.
  —-Tikai tad, ja menta trulajā purnā iegrūž papīru, tikai tad lohs sāk vilkt mīkstos pautus uz notikuma vietu…

 19. Nu ko jūs. Vietējie pēc balles 3 :00 vienkārši nāca apskatīties, kāpēc tajā pilī uguns deg… Svētku dalībnieku viena daļa tajā laikā gulēja, bet daži vēl sēdēja pie ugunskura…Bija taču sabraukuši no citām valstīm un tad vienmēr ir par ko runāt, kad svētkos dienas kņada beigusies… Nu un tad ieradās tā vietējā Tērvetes kodla ar patrulajiem purniem, kā tas ir ierasts arī citos pasākumos… .., kur līdāt pie svešiem no citām valstīm atbraukušajiem viesiem, ja neesi naktī(!!!) gaidīts? Un ja vēl skaidri un gaiši teica, ejat projām! Nē, latviski runājošajiemm .. tas vienkāŗsi nepieleca – ir par stulbu! – ka nav tikuši gaidīti naktī(!!!) pilī, kur nakšņo latviski runājošajiem .. sveši(!!!) cilvēki… Nu tad tiem svešajiem no ārvalstīm bija iespēja redzēt latviski runājošo .. .. pilnā apmērā! Jau tā LV nav laba slava ne Igaunijā, ne Lietuvā, ne Krievijā, bet pēc šī gadījuma… Bet tādi latviski runājoši .. redz parasti pieklabina internetu ar saviem .. komentiem “pret Krieviju” un “krieviem”… Latviski runājošie .. jūs ar savu ..u pat viņu mazā pirkstiņa neesat vērti!

 20. Skaidru avota ūdentiņu bija padzēruši tie, kas ”mierīgi” sēdēja un dziedāja dziesmas! Un pirmie uzsāka kautiņu, vismaz varēja kauties viens pret viens, ja jau sāka, nevis vel no malas sist, kad itkā vainīgajiem kas ienāca nolauza zobu un salauza degunu. Neviens jau nelauza durvis, lai ielauztos, vienkārši domāja, ka svētku gaitā muzejs ir vaļā.

 21. Maigie jēriņi no balles devās paskatīties uguntiņu ne savā pilī, drosi ,ka padzēruši skaidru avota ūdentiņu

Draugiem Facebook Twitter Google+