×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
22. jūnijs, 2012
Drukāt

Zemgus lielā diena

girgensons_ab_172

ASV pilsētā Pitsburgā šajās dienās notiks ikgadējais Nacionālās hokeja līgas drafts, kas solās būt īpašs Latvijai.
 Paredzams, ka pirmo reizi drafta pirmajā kārtā tiks izvēlēts latviešu hokejists – 18 gadus vecais uzbrucējs Zemgus Girgensons.

Pēdējās prognozes liecina, ka viņam varētu būt 16. līdz 20. numurs, daži speciālisti atvēl pat augstāku. Drafta pirmā kārta notiks šodien, pārējās sešas – rīt.

Pirms drafta Girgensonam bija jāapliecina savas spējas ne tikai dažādos fiziskajos pārbaudījumos, bet arī intervijās ar klubu pārstāvjiem. Ar latvieti gribēja aprunāties 25 no 30 NHL klubiem. “Šajās sarunās viņi vēlas izzināt tevi kā cilvēku, jautā par ģimeni. Ir komandas, kas visnotaļ dziļi interesējas, bet ir arī tādas, kas tikai virspusēji,” man pastāstīja Zemgus Girgensons. Drafta ceremonijā Pitsburgā viņu atbalstīs visa ģimene – mamma, tētis, māsa un vecaistēvs.

Zemgus atzīst, ka šobrīd grūti prognozēt, kurā komandā viņš varētu nonākt. Vislielākā interese sezonas gaitā bijusi no Čikāgas “Black­hawks”, kam pirmajā kārtā izvēles tiesības ir ar numuru 18. “Nevar zināt, kas notiks, bet es ticu, ka būs pirmā kārta,” spriež Girgensons un atzīst, ka neesot sanervozējies. Taču, tuvojoties drafta ceremonijai, gan jau arī viņu pārņems tirpas.

Zemgus ļoti labi attīstītajam organismam noteikti palīdzējuši arī gēni – jaunībā ar hokeju nodarbojās viņa tēvs Aldis, līdz meistarkomandām gan netiekot. “Girgensons ir hokejists, kuru jūs gribētu redzēt savā, nevis pretinieku komandā. Viņa fiziskā spēle, darba ētika un vēlme iegūt ripu ir lielāka nekā jebkuram citam USHL hokejistam,” raksta Ziemeļ­amerikas mediji. Augstu novērtētas arī Girgensona rokas un spēle aizsardzībā. ASV viņš jau nodēvēts par Latvijas lokomotīvi un tiek salīdzināts ar Vankūveras “Canucks”­ uzbrucēju Raienu Kesleru (NHL 337 punkti 561 spēlē).

“Neesmu redzējis nevienu hokejistu ar tādu darba ētiku treniņos un ģērbtuvē kā Zemgum, kopš pats spēlēju NHL kopā ar Rodu Brindamūru,” atzinīgus vārdus par latviešu uzbrucēju teicis viņa komandas Dubukas “Figthting Saints” galvenais treneris Džims Montgomerijs. Aizvadītajā sezonā Girgensons bija komandas kapteinis, 49 spēlēs sakrājot 55 punktus (24+31). ASV viņš spēlē no 15 gadu vecuma. Latvijas U-20 izlasē gadu mijā pasaules čempionātā elites divīzijā Zemgus sešās spēlēs guva divus vārtus.

NHL draftam ir sava nozīme, īpaši, ja tiec pirmajā kārtā. Ar savu izvēli komanda ne tikai simboliski parāda, ka saista ar šo hokejistu cerības nākotnē, bet arī vēlāk dod iespējas. Zemgus gan norāda, ka tas ir tikai pirmais solis: “Nedomāju, ka drafts mainīs manu nākotni, tas kalpo tikai godam. Tāpat viss atkarīgs no ieguldītā darba.” Kur viņš būs nākamajā sezonā? Tas atkarīgs no hokejista “jaunajiem saimniekiem” un viņu viedokļa par talanta attīstības labāko ceļu. Jaunais uzbrucējs jau rudenī varētu būt NHL, bet, ja ne, tad studēs un spēlēs hokeju Vermontas universitātē. Iespējams, šogad tiks nodraftēti vēl vairāki Latvijas hokejisti – Ņikita Jevpalovs, Roberts Lipsbergs, Teodors Bļugers, Ainārs Podziņš.

Visaugstāk draftētais Latvijas hokejists ir Sandis Ozoliņš, kuru 1991. gadā otrajā kārtā ar kopējo 30. numuru aizrunāja Sanhosē “Sharks”. Pēdējos piecos gados izvēlēts tikai viens latviešu hokejists – Kristiānu Pelšu aizpērn paņēma Edmontonas “Oilers” septītajā kārtā ar 181. numuru.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+