×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
2. novembris, 2015
Drukāt

Zemi pārdod valstij, jo tai uzticas (5)

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Latvijas Zemes fonds patlaban piedāvā nomai vairāk nekā desmit lauksaimniecības zemes īpašumus Līvānos, Skrundā, Ventspilī, Lielvārdē, Vecumniekos u. c., 
intervijā žurnālam “Agro Tops” atklāj Latvijas Zemes fonda vadītāja Ina Alksne.

– Kāpēc pirmie īpašumi tiek piedāvāti tieši nomai, nevis iegādei īpašumā?

– Vienlaicīgi ar īpašumu iegādi esam arī apzinājuši iespējas pārdot iegādātās zemes, bet zemnieki šobrīd lauksaimniecībā ne pārāk spožās un stabilās situācijas dēļ labprātāk izsaka vēlmi nomāt īpašumus, nevis nopirkt. Tāpēc sākotnēji pamatā piedāvāsim īpašumus nomai. Iznomājam par vidējo nomas cenu konkrētajā pagastā.

Interese par nomas zemēm ir lielāka, nekā sākotnēji prognozējām, tāpēc rīkosim nomas tiesību izsoles. Šobrīd tiek gatavots parak­stīšanai pirmais nomas līgums par īpašumu Kandavas novada Vānes pagastā.

Visi īpašumi, ko Zemes fonds piedāvās nomai vai pārdošanai, tiks piedāvāti publiski sludinājumu veidā – tie jau ir pieejami “Altum” mājas lapā un Valsts nekustamo īpašumu mājas lapā.

– Kas piedāvā zemi Latvijas Zemes fondam?

– Esam saņēmuši tiešām daudz īpašumu pārdošanas pieteikumu no vecāka gadagājuma cilvēkiem, kuri vēlas pārdot savu zemi tieši Zemes fondam – ne tikai tāpēc, ka vairs paši nespēj to apkopt, bet arī tāpēc, ka uzticas valsts izveidotam fondam vairāk nekā starpniekiem vai uzpircējiem. Liela daļa ir arī īpašumu mantinieki, kuri paši dzīvo pavisam citā Latvijas vietā un īpašuma apsaimniekošana viņiem prasa papildu izdevumus.Bieži vien šie īpašnieki arī nezina, kam varētu viņu īpašums interesēt. Kopumā sakot, Zemes fonds ir kā palīgs šiem īpašniekiem viņu mantotā īpašuma pārdošanā ar skaidru mērķi, ka Zemes fonds mācēs labāk par viņiem atrast un nodrošināt viņu tēvu un vectēvu zemītes pienācīgu apsaimniekošanu.

Vairāk – žurnāla “Agrotops” novembra numurā

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Dundagas novadā uzticas krieviem, kas par skaidru naudu apejot nodokļus, vienmēr samaksās vairāk. Un pierādīt Jūs to nevarat, jo naudas saņēmēji ir mūsu paši latvieši, kuri klusēs, jo viņiem tas ir izdevīgi. Pie zemes pirkšanas tiek norādīta zemākā summa. To jau visi zina, bet klusē.

  2. Interesantākais ,ka cenu nosaka pēc tādas VZD metodes [par cik katkur kaimiņos kāds pārdevis ,ko reāli nevies nevar pārbaudīt] ,kas ir klaji pretrunā ar brīvā tirgus ekonomiku. Šo murgu Pasaules tirdzniecības organizācija Krievijā jau pavasarī aizliedza un Putins ar dekretu ap 150 000 VZD vērtētājus atlaida

  3. ” …Zemi pārdod valstij, …”
    tā tālāk atdod rašei par ēzeļa ausīm …

  4. un lēti – par 15 j€vriekiem spainī!

  5. Galīgi neefektīvs kantoris, darbojas jau gadu , algās iztērējis simtiem tūkstošus un ko izdarījis. Nopircis nelielus zemes īpašumus kopskaitā zem desmit. Nodarbojas ar to ka internetā pieņem pieteikumus pārdošanai un raksta nepamatotus atteikumus. Kārtējais mūsu naudas “apsaimniekošanas ” kantoris.

Draugiem Facebook Twitter Google+