×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
13. februāris, 2015
Drukāt

Zemledus makšķerēšanas festivālā Limbažos zivis “piebaros” ar sudraba graudiņiem (2)

Foto: Limbažu novadsFoto: Limbažu novads

Limbažos sestdien, 14.februārī, norisināsies zemledus makšķerēšanas festivāls “Sudraba asaka 2015”, kuru laikā paredzēta zivju “piebarošana” ar sudraba graudiņiem, informēja pašvaldībā.

Pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciāliste Agrita Vītola pastāstīja, ka sacensību laikā Limbažu Lielezera āliņģos tiks bērti nelieli sudraba graudiņi, tādējādi sasaucoties ar pilsētas vēlmi popularizēt sevi kā sudraba pilsētu. Sudrabs ezerā paliks arī pēc sacensību beigām, jo veicina arī ūdens attīrīšanos, skaidroja Vītola. Paredzēts, ka sacensību laikā tiks iztērēti vien daži grami sudraba, jo āliņģos beramie sudraba graudiņi ir robežās no viena līdz pieciem miligramiem.

Sacensības un zivju piebarošanu ar sudrabu organizē “Dzīvā sudraba” muzejs, kuru izveidojis juvelieris Oļegs Auzers, kā arī Limbažu novada pašvaldības aģentūra “Alda”. Par uzvarētāju tiks noteikts tas dalībnieks, kurš lomā iegūs lielāko vai mazāko zivi, mērot pēc garuma. Zivju suga, kuru ieskaitīs lomā par galveno balvu tiks paziņota festivāla norises vietā.

Makšķernieki tiks vērtēti četrās vecuma grupās – līdz desmit gadiem, līdz 13 gadiem, līdz 17 gadiem, kā arī – no 18 gadiem un vecāki. Katras vecumgrupas pirmās vietas ieguvējam tiks pasniegts sudrabkaļa Auzera darināts sudraba kulons – “Sudraba asaka”.

Sacensības “Sudraba asaka 2015” sāksies plkst.10.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Labi, ka ne ar dzīvsudraba graudiņiem!

  2. Limbaži- sudraba pilsēta? Kaut pāris vietās šādi “dēļi” izlikti, bet neatceros, ka tam būtu kāds vēsturisks pamatojums. Reņģu galvaspilsēta – ticamāk. Bet ja nu sudrabs, tad sudrabs.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +14.3
Alūksne +12.3
Daugavpils +14.5
Saldus +11
Liepāja +15
Jelgava +13
Ventspils +14.8
Limbaži +14
Madona +12
Rēzekne +12
Draugiem Facebook Twitter Google+