×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
28. janvāris, 2012
Drukāt

Zemledus makšķernieki ignorē drošību uz trauslā ledus

Ilustratīvs attēls. LETAIlustratīvs attēls. LETA

Lai gan pēdējās dienā sals Latvijā pārsniedzis mīnus 10 grādu atzīmi, ledus uz ūdeņiem izveidojies nevienmērīgs un ir nepieciešams ievērot noteiktus drošības pasākumus, lai pa ledu pārvietotos. Taču pārgalvīgi zemledus makšķernieki ignorē elementārus drošības pasākumus, riskējot ar savu veselību un dzīvību.

Kā novēroja aģentūra LETA, uz daudziem ezeriem Rīgas tuvumā izveidojusies pietiekami bieza ledus kārta, kas spēj noturēt cilvēka svaru. Taču ledus uzsalis nevienmērīgi. Sākoties aukstākam laikam, Latvijā sniga, līdz ar to uz pirmā ledus sakrājās sniega kārta, kas darbojas kā termoizolācija. Līdz ar to, ledus segas pieaugums nav tik straujš, cik to gribētu zemledus makšķernieki.

Piemēram, Babītes ezerā ledus sega 27.janvārī bija nepilni 4 – 5 centimetri. Pārbaudot ledus stiprumu ar cērti, ar vienu cirtienu tā izskrēja cauri ledum. Tas liecina, ka ledus nav pietiekami biezs un izturīgs, lai pa to droši pārvietotos. Turklāt, ja atsevišķās vietās tā biezums bija pieci centimetri, tad citviet, piemēram, zem biezākas sniega kārtas, ledus bija labi ja trīs centimetrus biezs.

Tomēr daudzi zemledus makšķernieki ignorēja acīmredzamo un devās ezerā makšķerēt. Turklāt, tikai retajam makšķerniekam varēja redzēt kaklā iekārtus dzelkšņus, kas palīdz izkļūt uz ledus, ja gadījies ielūzt.

Līdzīga situācija ir arī upēs, kur drošāks ledus uzsalis attekās ar mazāku straumi vai upju līčos. Upēs jābūt īpaši uzmanīgiem, jo straumes iespaidā ledus uzsalst ļoti nevienmērīgi, līdz ar to ledus biezums jāpārbauda uz katra soļa, taču makšķernieki elementāro piesardzību ignorē, novēroja LETA.

Kā ziņots, 18.janvārī Ogres novada Ķeipenes pagastā glābēji no Pečoru ezera izcēla pirmo šogad noslīkušo zemledus makšķernieku – 33 gadus vecu vīrieti. Dienu vēlāk Daugavpilī, iepretim Daugavgrīvas cietumam, Daugavas plānajā ledū ielūzis vēl viens makšķernieks. Viņu izglābis garām braucošs ugunsdzēsējs-glābējs, kuram tajā dienā bija brīvdiena. Vēl viens vīrietis noslīka 24.janvāra vakarā Juglas kanālā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+