×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.9°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
12. jūlijs, 2016
Drukāt

Zemļinskis: Politika nav mans aicinājums, bet kandidēšu arī turpmāk

foto: LETAfoto: LETA

Latvijas futbola izlases kādreizējais aizsargs Mihails Zemļinskis, kurš nu jau septiņus gadus ir Saeimas deputāts, sarunā ar “LA” atzīst, ka politika nav viņa aicinājums un piepildījumu tajā nav atradis.

Zemļinskis spēlētāja karjeru beidza 2005. gadā, bet gadu vēlāk kandidēja Saeimas vēlēšanās. Sākotnēji viņš palika ārpus svītras, bet, kad 2009. gadā “Saskaņas centrs” pārņēma varu Rīgas domē un vairāki apvienības politiķi nolika Saeimas deputāta mandātu, Jēkaba ielas namā nokļuva arī Zemļinskis. “Man tas nāca tieši laikā, jo pēc atbrīvošanas no Daugavpils “Daugava” galvenā trenera amata biju bez darba, ar finansēm bija grūti,” teic Mihails Zemļinskis, kurš vēlāk tika ievēlēts arī 10., 11. un 12. Saeimā.

“Man nepatīk runāt par to, kā jūtos kā deputāts. Skaidrs, ka tas nav mans (aicinājums), taču varu sporta labā daudz ko izdarīt. Jānis Urbanovičs man ieteica veidot biedrību. Tā es nodibināju biedrību “Dzintara līga” un ar sponsoru palīdzību organizējam turnīrus, vedam bērnu nama audzēkņus uz turnīriem Sanktpēterburgā un Sočos, palīdzam paraolimpiešiem, veterāniem, ir vingrošanas turnīri. Uz tā rēķina, ka esi deputāts, vari paveikt daudz labu lietu,” atzīst bijušais futbolists, kurš Latvijas izlasē aizvadīja 105 spēles, tostarp piedalījās 2004. gada Eiropas čempionātā.

Viņš neslēpj, ka piepildījumu politikā nav atradis, ir izbrīnīts, ka sabiedrībā deputāti tiek uzskatīti par sliktākajiem cilvēkiem – korumpantiem, noziedzniekiem. “Taču pati sabiedrība viņus ievēl. Man viens paziņa ir tāds, kas visu zina. Es jautāju – kāpēc tu neej uz Saeimu? Taču ar to arī saruna beidzas. Kā politiķis esmu lojāls, tur ir savi spēles noteikumi. Dzeltenās kartītes es vairāk pelnīju kā spēlētājs, ne deputāts,” tēlaini salīdzina Mihails Zemļinskis, kurš apņēmies kandidēt arī nākamajās Saeimas vēlēšanās. “Mani politikā sauca ne jau futbola nopelnu, bet atpazīstamības dēļ. Bet tā ir normāla prakse, mani joprojām uz ielas uzrunā un saka paldies. Braucu ar mašīnu, paceļ īkšķi uz augšu. Īkšķi, ne vidējo pirkstu.”

Mihails Zemļinskis ir Latvijas čempionāta 1. līgas komandas FK “Ogre” galvenais treneris. Savulaik vadījis Daugavpils “Daugava”, ar kuru triumfēja Latvijas kausā, un Latvijas U-21 izlasi. Viņš labprāt atgrieztos augstākajā futbola līmenī kā treneris, taču tas esot pārāk nestabili – pēc pāris mēnešiem vadība var atlaist un tad paliec pie sasistas siles. “Man ir kredīts, ģimene, un te (Saeimā) vismaz ir ne pārāk liela, tomēr stabila alga,” tā Zemļinskis.

Plašāku sarunu ar Mihailu Zemļinski lasiet “LA” trešdienas numurā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+