×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
27. jūlijs, 2012
Drukāt

Zemnieki ES avansa maksājumus varētu saņemt jau no 16.oktobra

Foto-LETAFoto-LETA

Eiropas Komisijas (EK) Tiešo maksājumu pārvaldības komiteja ir atbalstījusi EK priekšlikumu atļaut Eiropas Savienības valstīm šogad izmaksāt 50% tiešmaksājumu par 2012.gadu agrāk nekā parasti, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja EK pārstāvniecībā Latvijā.

Tas nozīmē, ka avansa maksājumus zemnieki varēs saņemt jau no 16.oktobra, nevis 1.decembra, kā plānots iepriekš. Lēmums palīdzēs zemniekiem izvairīties no naudas plūsmas problēmām slikto laika apstākļu un parādu krīzes dēļ, norādīja Eiropas Komisijas pārstāvniecībā.

Kā ziņots, Zemkopības ministrijai (ZM) valsts budžeta grozījumos papildus atvēlēti 88,2 miljoni latu, kurus plānots novirzīt maksājumiem Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumam, tādēļ šogad lauksaimnieki atbalsta avansu varētu saņemt pirms paredzētā termiņa.

Līdzekļus varēs izmantot arī vienotā platības maksājuma avansa izmaksai, taču, lai tos varētu izmaksāt ātrāk, bija nepieciešams saņemt Eiropas Komisijas atļauju.

Izdevumiem saistībā ar Eiropas Lauksaimniecības garantiju fonda (ELGF) projektu un pasākumu īstenošanu ZM valdība plāno atvēlēt pieprasītos 15 774 449 latus. Savukārt maksājumiem par Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) projektiem pieprasīto 59 miljonu latu vietā plānots piešķirt 72 436 322 latus.

Sniegtā iespēja nodrošinās ātrāku un savlaicīgāku atdalīto papildu valsts tiešo maksājumu avansa izmaksu, maksājumus tirgus veicināšanas un biškopības programmām, atbalstam investīciju ieguldījumiem augļu un dārzeņu ražotāju grupām un ražotāju organizācijām, kā arī zivju ražotāju grupu atbalstam.

Jau ziņots, ka šā gada valsts budžeta grozījumi Saeimā varētu tikt iesniegti jau augustā un parlaments tos varētu skatīt augusta beigās vai septembra sākumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+