×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
25. jūnijs, 2012
Drukāt

Zemnieki gatavojas protestiem Briselē

Foto - LETAFoto - LETA

Ceturtdien, 28.jūnijā, kad Latvijas lauksaimnieku parakstīta petīcija saistībā ar diskriminējošiem tiešajiem Eiropas Savienības (ES) maksājumiem tiks nodota Eiropas Parlamenta prezidentam Martinam Šulcam, zemnieki kopā Lietuvas un Igaunijas kolēģiem Briselē plāno rīkot protesta akciju.

Kā biznesa portālu “Nozare.lv” informēja Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas pārstāve Sabīne Puķe, demonstrācija notiks rīta pusē pie Eiropas Padomes ēkas Briselē.

“Kopā ar kolēģiem no Lietuvas un Igaunijas, kopumā vairāki desmiti cilvēku, pulcēsimies Šūmana laukumā. Akcija būs miermīlīga, jo apzināmies problēmas, kas patlaban valda Eiropā. Vienlaikus tomēr pastāvēsim uz savām tiesībām saņemt lielākus maksājumus. Ja netiksim sadzirdēti šoreiz, rudens pusē rīkosim daudz skaļākas akcijas gan Rīgā, gan Briselē,” atzina zemnieku pārstāve.

Viņa sacīja, ka kopumā petīciju parakstījuši 18 500 lauksaimnieku un plānots, ka dokuments rīt tiks nodots premjeram Valdim Dombrovskim (V) un zemkopības ministrei Laimdotai Straujumai tālākai iesniegšanai augstākajām Briseles amatpersonām.

“Tikšanās laikā vienosimies par kopīgu Latvijas interešu aizstāvību šonedēļ plānotajā Eiropas Padomes sanāksmē. Adresātiem līdzās Eiropas Parlamentam un Eiropas Komisijai vēl esam pievienojuši arī Eiropas Padomi, jo tieši šīs institūcijas būs galvenās noteicējas par to, kāda izskatīsies kopējā lauksaimniecības politika pēc 2014.gada,” sacīja Puķe.

Šonedēļ, 28.jūnijā un 29.jūnijā, gaidāma Eiropadomes sanāksme Briselē. Pirms tās lauksaimnieku organizācijas, premjers un zemkopības ministre kopīgi vienosies par taktiku, kā aizstāvēt Latvijas intereses tiešo maksājumu jautājumos. Tikšanās plānota rīt, 26.jūnijā, plkst.11.15.

Tikšanās laikā zemniekus pārstāvēs Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas vadītāji Indulis Jansons un Ilze Aizilniece, Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes pārstāvji Edgars Treibergs, Agita Hauka un Māra Rudzāte, kā arī “Zemnieku saeimas” pārstāvji Maira Dzelzkalēja un Juris Lazdiņš.

Latvijas prasība Briselei ir objektīvi tiešie maksājumi visiem ES lauksaimniekiem, nosakot, ka minimālais maksājumu līmenis ir vismaz aptuveni 80% apmērā no ES vidējā maksājuma, kas ir jāsaņem ikvienai ES dalībvalstij, sākot jau ar 2014.gadu. Tikmēr tiešmaksājumi Latvijas zemniekiem patlaban ir viszemākajā līmenī ES, nepārsniedzot 63 latus par hektāru, kamēr vidējais ES rādītājs ir 266 eiro jeb 186 lati par hektāru.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+