×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
23. oktobris, 2013
Drukāt

Zemnieki nikni par deputātu atteikumu ierobežot zemes pārdošanu ārzemniekiem (7)

Foto: LETAFoto: LETA

Lauksaimniecības tehnika Bilskas pagasta zemnieku saimniecībā "Kalējiņi".

Biedrība “Zemnieku saeima” ir neizpratnē par Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas lēmumu neatbalstīt priekšlikumus grozījumiem Imigrācijas likumā, kas paredz ierobežot Latvijas zemju iztirgošanu ārzemniekiem, portālu “LA.lv” informēja “Zemnieku saeimā”.

Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāra Edvarda Smiltēna (V) priekšlikums aizliegt lauksaimniecības un meža zemes iegādi termiņuzturēšanās atļauju ieguvei Saeimas komisijas sēdē skatīts vakar. Virzītais grozījums Imigrācijas likumā nepieciešams, “lai mūsu zemi apsaimniekotu Latvijas zemnieki, nevis tā tiktu izmantota kā uzturēšanās atļauju saņemšanai nepieciešamais īpašuma objekts,” skaidro “Zemnieku saeimā”.

“Pēc esošās informācijas sēdes laikā pret šo priekšlikumu asi iebilda “Saskaņas centra” deputāti, kā arī Zaļo un Zemnieku savienības deputāts Kārlis Seržants. Biedrība “Zemnieku saeima” ir neizpratnē par šādu ZZS deputāta rīcību, un rodas jautājums: Vai arī Zaļo un Zemnieku savienība ir gatavi notirgot lauksaimniecībā izmantojamo un meža zemi ārzemniekiem pret uzturēšanās atļaujām?” neizpratnē ir zemnieku organizācija.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Tā ir atbildīgo institūciju un organizāciju bezdarbība, ka lauksaimniecībā izmantojamā zeme un meži joprojām nonāk spekulantu rokās.

  Zemnieku saeimas informācija par ZZS nostāju Uzturēšanās atļauju jautājumā diskreditē jau sen pausto ZZS pārliecību, ka lauksaimniecībā izmantojamo zemi un mežus nedrīkst iztirgot ārzemniekiem ne apmaiņā pret Uzturēšanās atļauju saņemšanu, ne arī citādi.
  ZZS uzskata, ka nekavējoties ir jāaizliedz pārdot lauksaimniecības zemi jebkuriem ārzemniekiem, tai skaitā Eiropas valstu pilsoņiem, lai Latvijas zemnieki paši spētu zemi iegādāties, paplašināt savas saimniecības un palielināt konkurētspēju.
  Latvijas lauksaimniecības zemes iztirgošanu ārzemniekiem un spekulantiem ir jāierobežo, nosakot vispārēju aizliegumu, nevis tikai kontekstā ar Uzturēšanās atļaujām. Atbalstot Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē iesniegto Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāra E.Smiltēna priekšlikumu likumprojektam „Grozījumi Imigrācijas likumā”, zemes iztirgošana turpinātos tieši tāpat, kā tas notiek jau pašlaik.
  ZZS skatās plašāk nekā Zemnieku saeima un Zemkopības ministrija. Mūs satrauc ne tikai Krievijas un Ķīnas pilsoņi, kas iegādājas lauksaimniecības zemi, bet arī Dānijas, Vācijas un citu Eiropas valstu spekulanti, kuri jau šobrīd piedāvā augstāku cenu nekā Latvijas zemnieki un izpērk Latvijas zemi.
  ZZS izsaka nožēlu par vilcināšanos šajā jautājumā, jo Zemkopības ministrija par esošo situāciju ir labi informēta, un nepieciešamos likuma grozījumus bija nepieciešams iesniegt Saeimā jau šī gada pirmajā pusē. Šāda atbildīgo institūciju un organizāciju bezdarbība noved pie tā, ka Latvijas zemniekiem piederošā zeme joprojām netraucēti nonāk ārzemju spekulantu rokās.

 2. Valdošā mafija nekautrēdamās rāda savu pretīgo viepli. Ne viena čekas aģentu kopa nebūtu spējīgāka izdarīt ar Latvijas valsti to ļaunumu, ko izdara un turpinās darīt šī pelēko kardinālu rokaspuišu valdošā mafija. Ja valstī valdības vīriem nav valstiskas domāšanas, ir tikai viena vēlme savu kabatu piepildīšana, pēc tam kaut vai ūdens plūdi. Lai tiešām ko mainītu, uz vēlēšanām jāiet visiem un jānovēl ar tukšiem konvertiem. Tikai tā ir iespējams nevardarbīgā ceļā atsviest šo mafiju no siles. Vai spēsim vienoties kopējai rīcībai, to rādīs laiks.

 3. Šis gadījums spēcīgi iegriezīs ZZS.

 4. mani interesē kurš atbalsta tās reklāmas kuras ir pārpludinājušas TV ar atļauju tirgošanas atbalstišanu? un izplata melīgus apgalvojumus, ka it kā ārzemniek – krievi- pērkot īpašumus no latviešiem – kā tad, pērk no bankām, kas pieder tiem pašiem krieviem, krievijas kapitālam…. praktiski notiek naudas atmazgāšana. un labums latvijai kā valstij vai latvijas tautai nav nekāds. bet man cenšas iepūderēt ka pērk no maniem tautiešiem, kā tad. cik jūrmalas vai rīgas īpašumus, kas pieder latviešiem ir nopirkuši??? tie ir bankas vai kāda krievijas spekulanta īpašumi; tie īpašumi ko nopirka ķīnieši pie cēsīm – tie ar piederēja bankai… un tā tālāk.. bet tie īpašumi kas pieder latviešiem turpina pūt…

 5. Piekriitu zemniekiem. Arii es esmu nikns, ka Latvijas zeme un mezhi tiek iztirgoti sveshiniekiem!

 6. Zemi iztirgojam ārzemniekiem, mājas iztirgojam ārzemniekiem un par to ir nauda, lai caurām dienām slavinātu iztirgošanu. Teikšu godīgi mēs vietējie iedzīvotāji kļūstam par ķīlniekiem zagļiem un iztirgotājiem spekulantiem. Drīz visa ši zeme ar visu, kas uz tās stāv jeb precīzāk visa Latvija piederēs ārzemniekiem, bet vietējie būs viņu vergi.

Draugiem Facebook Twitter Google+