×
Mobilā versija
+10°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
18. jūlijs, 2014
Drukāt

Zemnieki parādē Rēzeknes novada Rogovkā dižojas ar savu traktortehniku (16)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Rēzeknes novada dienu ietvaros ceturtdien, 17.jūlijā, Nautrēnu pagasta Rogovkā notika novadā pirmā Traktortehnikas parāde, kurā savus spēkratus demonstrēja 24 pagasta lauksaimnieki, informē Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Madara Ļaksa.

Goda apli apkārt Rogovkas centram veica gan vecākais traktors pagastā – Jāņa Miščenko “T-25”, kas pa Nautrēnu pagasta tīrumiem braukā jau 44 gadus, gan arī zemnieku saimniecības “Laigalavas” kombains, kas vēl ne reizi nav bijis druvā.

Nautrēnu pagasta Lauku attīstības konsultante Anastasija Saleniece stāsta, ka deviņdesmito gadu sākumā pagastā bijuši vairāk nekā simts darba zirgi, tagad šis skaitlis samazinājies vairākas reizes. Lai godinātu zirgus – mūsu senču lielākos un stiprākos palīgus saimniecībā, arī parādē Jura Vonoga zirga pajūgs kā ceļarādītājs brauca pa priekšu visai traktortehnikai.

Lai gan tehnikas parāde notika pašā darba sezonas “karstumā”, tomēr pagasta pārvaldes vadītājs Aivars Šķesters uzsvēra, ka lauksaimnieki bijuši atsaucīgi, sakot, ka divas stundas esot iespējams izbrīvēt, lai parādītu savu tehniku, apskatītu, ko jaunu iegādājušies citi saimnieki, kā arī pārrunātu dažādus saimnieciskus jautājumus.

Traktortehnikas parādes apmeklētājiem bija arī iespēja iepirkties “zaļajā tirdziņā”, vērot dzīvās skulptūras, kā arī nogaršot Austrumlatgales Profesionālās vidusskolas audzēkņu uz vietas gatavotos sāļos un saldos sierus. Savukārt ar muzikāliem sveicieniem sanākušos priecēja etnogrāfiskais ansamblis “Rogovka” un jauniešu deju kolektīvs “Troks voi”.

Aivars Šķesters uzsvēra, ka pagasta zemniekiem ir ar ko dižoties, jo lauksaimniecības tehnika ir teju katrā Nautrēnu pagasta saimniecībā. Tāpēc, ja būs interese, līdzīgu tehnikas parādi plānots rīkot arī citus gadus.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Un galvenais, ka tur struto par to, ka var arī ar sliktāku tehniku strādāt. Lielākā daļa šo traktoru ir uz lopkopību un graudkopību, un, piedodiet man, taču visu to ar sliktu traktoru nepaveiksi, jo īpaši, ka lopu un zemes daudz, bet laiku paredzēt neviens nevar! Pašam ir jāpadzīvo, lai saprastu, bet nu gudroties jau nevajag ja nesaproti…

 2. Es pats esmu no Rogovkas, un zinu kā viņi to tehniku ir dabūjuši. Daži te gudroties vien māk, bet paši pamēģiniet strādāt kā viņi. Pašam arī ir tehnika un zinu, ka dienu, nakti jāstrādā! Visu cieņu cilvēkiem, kas var no mazuma tik tik augstu 😉

  • Un galvenais, ka tur struto par to, ka var arī ar sliktāku tehniku strādāt. Lielākā daļa šo traktoru ir uz lopkopību un graudkopību, un, piedodiet man, taču visu to ar sliktu traktoru nepaveiksi, jo īpaši, ka lopu un zemes daudz, bet laiku paredzēt neviens nevar! Pašam ir jāpadzīvo, lai saprastu, bet nu gudroties jau nevajag ja nesaproti…

 3. latgalieši nečīkst , viņi strādā . un neskaudiet , bet sāciet darīt paši . pieraduši , ka dod gatavu Eiropa

 4. Tieši tā dižojas..un gaudo,ka LIZ esot parāk dārga…jo to izperkot arzemnieki….

 5. Katram zemniekam Johnny deer-velams divi. ak vai, vel tak hiluxins japaker. Aiii- ko lai dara-zemite tak nav, kur stradat- nav problemas- uzskricele likumprojektu un nonemsim cilvekiem parastajiem. Musu zemnieki rulle!

 6. izturīgie cilvēki ..Latvijā ir tie kuri strādā pa 300 eiriķiem pie šiem skopajiem latvijas zemniekiem īstākus žmogus nēsmu redzējis…tagad strādāju Nīderlandē [3gadus] un saņemu cilvēk cienīgu samaksu.

 7. Darbīgi ļaudis, prieks par viņiem. Ar kredītiem, vai nē…ja Latvijai nebūtu šo provinces izturīgo cilvēku, tad pati Latvija arī nebūtu.

 8. Es Vācijā arī neredzēju tādus krutus un dārgus traktorus. Vienīgi kooperatīvos. Tur vairāki saimnieki samet naudu un nopērk tehniku. Tā esot lētāk un izdevīgāk. Toties pie mums zemnieki nopērk dārgi ielien kredītos un tad čīkst ka naudas nav un nekas nav labi. Vārdu sakot dižošanās ir latvieša garā
  .Varbūt ne visiem bet ir.

  • Latvijā ir tādas vasaras, piemēram, siena laiks ir lietains, un, kad beidzot sagaidīts sausāks laiks, traktoru grib izmantot visi. Un visa kooperācija vējā …
   Turklāt malači, ka izmanto ES naudu!

   • Ja jau Latvijā ir tik nelabveligi apstākļi lauksaimniecībai, tad varbut nevajag ar to nodarboties…Nevis nopērk dargu tehniku,bet nav jau kur izmantot..

    • Ar ko tad Latvijā jānodarbojas? Lauki lai paliek tukši, visi uz pilsētām lai brauc strādāt. Maximā darbinieki vienmēr vajadzīgi

 9. Īja, a par kū bejūšīm rogovkīšim natyka paziņots?

 10. Randy, BR-Deutschland & Latvia, EU Atbildēt

  Divas pieziimes:
  1. Ar traktoriem ir jaastraadaa un nevis ‘jjaadizhojas’, izskataas ka zemniekiem Latvijaa nav ko dariit.
  2. Luudzu neraadiet shaadas bildes aarzemniekiem – piemeeram, muusu vaacu zemnieki nesapratiis, kaa tas var buut ka shis ir vecaakais pagasta traktors. Bavaarijaa daudzi zemnieki straadaa ar ttraktoriem kas ir razhoti pat pirms 2. pasauless kara. Un nekaada vaina. Dalja taadu ir arii muzejos, bet esmu redzeejis siena rullju piekabes kuras velk viencilindriigie Lanz Bulldog, 1939-1949 gada. Un nekaada vaina. Protams, tas nenoziimee ka nav jaunu traktoru.

 11. Malači Rogovkīši strodoj var lepotīs par tehniku i visu porejū

Draugiem Facebook Twitter Google+