×
Mobilā versija
+11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
8. marts, 2012
Drukāt

Zemnieki var pieteikties atbalstam kredītprocentu dzēšanai

ziemaji

No šodienas zemnieki var pieteikties atbalstam kredīta procentu daļējai dzēšanai kopumā par 1 858 903 latiem, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja Lauku atbalsta dienesta (LAD) pārstāvji.

No šodienas stājas spēkā “Noteikumi par valsts atbalstu lauksaimniecībai un tā piešķiršanas kārtību” un aicina lauksaimniekus pieteikties atbalstam kredītprocentu daļējai dzēšanai.

Pieteikumus atbalstam kredītprocentu daļējai dzēšanai var iesniegt LAD reģionālajās lauksaimniecības pārvaldēs līdz 1.aprīlim.

Šo atbalstu var saņemt pretendenti, kuri nodarbojas ar primāro lauksaimniecības produktu ražošanu, ir saņēmuši ilgtermiņa kredītu vai finanšu līzingu investīcijām lauksaimnieciskās ražošanas būvju būvniecībai un to darbībai nepieciešamo iekārtu un aprīkojuma, arī programmatūras, kā arī lauksaimniecībā izmantojamās zemes iegādei. Atbalsts neattiecas uz iegādi, kas jau subsidēta no VAS “Hipotēku un zemes bankas” kreditēšanas programmas.

LAD norāda, ka lauksamniecībā izmantojamās zemes iegādes gadījumā atbalstu nepiešķir par aizdevumu darījumiem, kuri veikti līdz 2002.gada 1.janvārim. Tāpat atbalstu nepiešķir par aizdevumiem, kuri ņemti sertifikātu iegādei lauksamniecībā izmantojamās zemes izpirkšanai.

Šo atbalstu var saņemt komersanti, kuriem piešķirts ilgtermiņa kredīts vai finanšu līzings investīcijām piena pārstrādes būvju būvniecībai un to darbībai nepieciešamo iekārtu un aprīkojuma, tostarp programmatūras, iegādei.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+