×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
3. janvāris, 2012
Drukāt

Zemniekiem būs transportlīdzekļu nodokļa atvieglojumi

Foto - LETAFoto - LETA

Izpildot nosacījumus un atbilstot kritērijiem, zemniekiem būs iespējams saņemt transportlīdzekļu nodokļa atvieglojumu, paredz valdības šodien atbalstītie priekšlikumi grozījumiem Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā pirms to izskatīšanas Saeimā 2.lasījumā.

Likuma atvieglojumi attieksies tikai uz tiem komersantiem vai zemnieku saimniecībām, kas apstrādā īpašumā, pastāvīgā lietošanā vai nomā esošu lauksaimniecībā izmantojamo zemi, kura kārtējā gada 1.janvārī ir apstiprināta vienotā platību maksājuma saņemšanai Lauku atbalsta dienestā.

Valdības atbalstītā likuma redakcija paredz, ka situācijā ja īpašumā vai turējumā būs reģistrēts viens vieglais transportlīdzeklis, nodokli par to nemaksās, ja komersanta vai zemnieku saimniecības ieņēmumi no lauksaimnieciskās ražošanas pēdējā iesniegtajā uzņēmuma gada pārskatā vai pēdējā iesniegtajā gada ienākumu deklarācijā ir vismaz 10 000 latu. Šeit gan netiks ieskaitīts saņemtais valsts un Eiropas Savienības atbalstu lauksaimniecībai un lauku attīstībai.

Savukārt tajos gadījumos, ja īpašumā vai turējumā būs reģistrēti vairāki vieglie transportlīdzekļi, nodokli varēs nemaksāt par vienu vieglo transportlīdzekli, ja ieņēmumi no lauksaimnieciskās ražošanas pēdējā iesniegtajā uzņēmuma gada pārskatā vai pēdējā iesniegtajā gada ienākumu deklarācijā ir vismaz 10 000 latu, bez ES atbalsta.

Bet par katru nākamo vieglo transportlīdzekli nodokli varēs nemaksāt – uz katriem 50 000 latu ieņēmumiem no lauksaimnieciskās ražošanas pēdējā iesniegtajā uzņēmuma gada pārskatā vai pēdējā iesniegtajā gada ienākumu deklarācijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+