×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
16. septembris, 2014
Drukāt

“Zemnieku saeima” aicina pašvaldības par 50% samazināt NĪN lauksaimniecības zemei (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Biedrība “Zemnieku saeima” aicina Latvijas pašvaldības nākamgad par 50% samazināt nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) likmi biedrības biedru īpašumā vai apsaimniekošanā esošajai lauksaimniecībā izmantojamajai zemei, informē “Zemnieku saeimas” biroja vadītāja Rita Ignāte.

Biedrībā akcentē, ka pašvaldību pretimnākšana zemniekiem nepieciešama, lai saglabātu viņu konkurētspēju. Nozari šogad negatīvi ietekmēja Krievijas pārtikas produktu embargo, Āfrikas cūku mēra uzliesmojums, kā arī kailsala radītie zaudējumi un nelabvēlīgie laika apstākļi ražas novākšanas laikā.

“Šis gads lauksaimniekiem ir īpaši smags un varētu teikt, ka tiek pārbaudīta viņu izturība un uzņēmuma dzīvotspēja gan augkopības, gan lopkopības saimniecībās. Šādās situācijas svarīgs ir ikviens atbalsta instruments, lai Latvijas lauksaimnieki saglabātu konkurētspēju kopējā tirgū, tādēļ mēs aicinām pašvaldības izprast situāciju un pielietot likumā paredzēto atvieglojumu. Tāpat ir jāapzinās, ka lauksaimniecības uzņēmumi ir vieni no lielākajiem nodokļu maksātājiem un darbavietu nodrošinātājiem pašvaldībās, un šādās situācijās kopīgai sadarbībai ir īpaši svarīga nozīme,” uzsver “Zemnieku saeimas” priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

“Zemnieku saeima” vēstuli ar aicinājumu nākamgad par 50% samazināt NĪN likmi par lauksaimniecībā izmantojamo zemi nosūtījusi gandrīz visām Latvijas pašvaldībām, lūdzot tām nākt pretim saviem uzņēmējiem.

Jau vēstīts, ka “Zemnieku saeima” ir viena no ietekmīgākā lauksaimnieku organizācija Latvijā, kas dibināta 1999. gadā. Biedrība apvieno gandrīz 900 mazas un lielas saimniecības no visas Latvijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. kapēc tikai zenmnieku saeimas biedriem?? kas pārējie zemnieki ir zemākā škira vai

  2. Kur mežsaimnieku lobijs? Ar ko tie sliktāki?

  3. Tikai biedrības biedriem samazināt?

Draugiem Facebook Twitter Google+