×
Mobilā versija
+11.7°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
19. februāris, 2014
Drukāt

“Zemnieku saeima” ikgadējā kongresā vērtēs pērn paveikto (5)

LETALETA

Ādažu kultūras un radošās izglītības centrā 10.martā notiks biedrības “Zemnieku saeima” 15. kongress – konference, kur lauksaimniecības produkcijas ražotāji atskatīsies uz 2013. gadā paveikto un izvirzīs jaunus mērķus nākamajiem gadiem, portālu “LA.lv” informēja biedrībā.

“Zemnieku saeimas” kongress ik gadu ir atskaites punkts, kurā lauksaimnieki izvērtē paveiktos darbus nozares attīstībā un nosaka nākamā gada prioritātes. Šis būs jubilejas kongress, kurā atskatīsies uz 15 gadu svarīgākajiem darbiem un godinās gan dibinātājus, gan bijušo vadību.

Kā katru gadu, arī šogad kongress apvienots ar konferenci, kas veltīta viena no svarīgākajiem Latvijas resursiem – lauksaimniecības zemes jautājumam. Kongresu atklās Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) un zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS).

Konferencē aplūkos tādus jautājumus kā zemes apsaimniekošana Latvijā – iespējas un izaicinājumi; situācija sektorā – alternatīvs skatījums uz lauksaimniecības nozari. Tāpat tiks diskutēts par grozījumiem likumā “Par zemes privatizāciju lauku apvidos”‘, kas paredz kritērijus, kuri tiktu piemēroti lauksaimniecībā izmantojamās zemes iegādei, lai veicinātu tās nonākšanu tam paredzētajam nolūkam – lauksaimnieciskajai ražošanai.

Savukārt paneļdiskusijā “Latvijas lauksaimniecība un zemes ilgtspējīga izmantošana Eiropas Savienības kontekstā” piedalīsies Dr.oec. Profesore Irina Pilvere, Zemkopības ministrijas Meža departamenta direktors Arvīds Ozols, Eiropas lauksaimnieku apvienības “Copa” viceprezidents no Ungārijas Miklos Kis, kā arī eksperti no citām valstīm.

“2013.gadā noslēdzās cīņa par vienlīdzīgiem tiešmaksājumiem starp Eiropas Savienības valstīm. Izlīdzināšanas kampaņā nav panākta vienlīdzība, tādēļ, mācoties no kļūdām, ir jāgatavojas nākamajām reformām. Kamēr tiešmaksājumi nav izlīdzināti un konkurence starp dažādu valstu zemniekiem nav vienlīdzīga, mums valsts likumdošanā ir jārada nosacījumi, kas dod drošību mūsu ražotājiem. Mēs esam par to, lai zeme tiktu apstrādāta, ražošana nodrošinātu ekonomisko izaugsmi un apdzīvotību lauku apvidos!” uzsver biedrības priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

Konference “Lauksaimniecības zeme – Latvijas stratēģiskais resurss” sāksies plkst. 12, bet pēc tam sekos “Zemnieku saeimas” 15. kongress.

Biedrība “Zemnieku saeima” ir viena no lielākajām un ietekmīgākajām lauksaimniecības produkcijas ražotāju organizācijām Latvijā. Šobrīd tā apvieno gandrīz 900 zemniekus no visām lauksaimniecības nozarēm. Organizācijas mērķis ir aizstāvēt biedru intereses, aktīvi iesaistoties likumdošanas veidošanas un pilnveides procesos, veidot ilgtspējīgu uz attīstību orientētu lauksaimniecības politiku Latvijā un popularizēt lauksaimniecību kā vienu no Latvijas valsts prioritārajām nozarēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Attiecībā uz šo rakstu man ir sajūta – visu var nopirkt par naudu!

    Kam nauda – tam ir vara!

    Skumji, ka LA popularizē šo jauno muižnieku organizāciju!

  2. Nosmējos lielākā lauksaimnieku organizācija !!! Pat biškopības biedriba mir lielāka pēc biedru skaira un kur tad bioloģiskie vai tie ir sarukuši 3 reizes ?

  3. Kopš kura laika vārds fašisms ir cenzēts Latvijas avīzē. Ja es šo organizāciju nosaucu šādi tad mani cenzē. Kas ir fašisms – izlasiet kaut vai wikipēdijā. Un salidziniet šis organizācijas darbības metodes ar definīcijā minētajām.

  4. Kāpēc Latvijas avīze īpaši izceļ šo ** organizāciju savās ziņās. Man neinteresē ko 900 latvijas lauku ** dara. Straujuma kā krustmāte tai organizācijai stāv klāt.

  5. LA jau var skaļi reklamēt šo lielsaimnieku organizāciju, ZSA, bet 900 zemnieki vēl nav Latvijas lauki,un vēl jo mazāk, lai uz tiem ar lielu pompu ierastos Straujuma un Dūklavs. Tas tikai norāda, ka šiem ierēdņiem vairāk interesē atsevišķu lauku grupējumu intereses, bet neinteresē VISU LAUKU RAžOTāJU intereses. Lauku ražotāju lielākā organizācija šobrīd ir LOSP ar 12 tūkstošiem biedru, bet ne tur kāds kongresus rīko, ne par to kādu interesi izrāda Straujuma un Dūklavs. Bet laukos ir ap 80 tūkstoši lauku ražotāju,taču par viņu domām, problēmām un viedokli ZM un valdības ierēdņi interesēties vispār uzskata zem sava goda. Jo viņiem Rīgā pie rokas ir šīs kabatas un interešu grupas un viņu viedoklis tad arī tiek pasniegts kā visu Latvijas ražotāju viedoklis. Īpaši jau šo attēlā redzamo divu ZSA biedru viedoklis!

Draugiem Facebook Twitter Google+