Mobilā versija
Brīdinājums +3.2°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
26. septembris, 2013
Drukāt

“Zemnieku saeima”: Latvijā vairāk par 300 000 eiro tiešmaksājumos saņem 20 uzņēmumi

Foto: LETAFoto: LETA

Zemnieku saeimas priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja piedalās Latvijas lauksaimnieku organizācijas rīkotajā preses konferencē, lai informētu par kampaņas "Kopējā lauksaimniecības politika - rītdiena sākas šodien" gaitu.

Latvijā gadā vairāk par 300 tūkstošiem eiro tiešmaksājumos saņem apmēram 20 saimniecības, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” sacīja biedrības “Zemnieku saeima” priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja.

Eiropas Savienībā ir nolemts ieviest tiešmaksājumu griestus lielajiem tiešmaksājumu saņēmējiem. “Ir nolemts, ka tā ir dalībvalstu izvēle, vai ieviest šādus griestus vai ne. Līdz ar to mums pašiem ir jāizvēlas, vai tādus ieviešam, un, ja ieviešam, tad no kādas summas,”  stāstīja Dzelzkalēja.

Šobrīd paredzēts, ka tādus var ieviest, sākot no 150 tūkstošiem eiro gadā. “Griestu apjoms, par kuru Latvijā ir bijušas diskusijas, ir 300 tūkstoši eiro, taču šai summai Latvijā atbilst tikai aptuveni 20 lauksaimniecības uzņēmumi. Līdz ar to ir jautājums, ko panāksim ar griestu ieviešanu tikai 20 uzņēmumiem un vai ir prātīgi tērēt naudu smagajam administratīvajam procesam, lai ieviestu kaut ko, kas skar tikai aptuveni 20 uzņēmumus,”  teica “Zemnieku saeimas” pārstāve.

Dzelzkalēja piebilda, ka naudu, ko nogrieztu lielajiem tiešmaksājumu saņēmējiem, nepārdalītu citiem.”Šādi griesti arī noteikti nebūs iemesls, lai kāds uzņēmums izlemtu vairs nepaplašināties. Ja gribam nodefinēt, ka Latvijā nedrīkst būt lielākas saimniecības par kādu noteiktu apjomu, jālieto citi instrumenti, nevis tiešmaksājumi,”  uzsvēra biedrības pārstāve.

Pievienot komentāru

Zemniekus balsta ar pašu nākotnes naudu (1)Seši miljoni eiro prasīto 30 vietā – ar šādu atbalstu var rēķināties graudkopji, ja valdība šodien apstiprinās zemnieku lūgumu pēc valstiskas palīdzības.
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
No 1. janvāra gaidāms algas pieaugums (3)Valdība šodien atbalstīja Labklājības ministrijas (LM) sagatavotos grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas paredz minimālās mēneša darba algas palielināšanu no 370 līdz 380 eiro.
Draugiem Facebook Twitter Google+