Uncategorized

“Zemnieku saeima” marta sākumā rīkos ikgadējo kongresu0


“Zemnieku saeimas” valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš .
“Zemnieku saeimas” valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš .
Foto: LETA

biedrība “Zemnieku saeima” 8.martā rīkos ikgadējo kongresu, kurā plānotas valdes vēlēšanas, kā arī diskusija par darbaspēka nodrošinājumu un citiem aktuāliem jautājumiem, informēja biedrībā.

Kongress notiks Bulduru Dārzkopības vidusskolā. Kongresā organizācijas vadība informēs par 2018.gadā paveikto. izvirzīs mērķus nākamajiem gadiem, savukārt organizācijas biedri ievēlēs priekšsēdētāju un valdi.

“Zemnieku saeimas“ kongress ik gadu ir atskaites punkts, kurā lauksaimnieki izvērtē paveiktos darbus nozares attīstībā un nosaka nākamā gada prioritātes. 2019.gadā noslēdzas līdzšinējās valdes darbības termiņš, tādēļ kongresā notiks arī priekšsēdētāja un valdes vēlēšanas.

Patlaban organizāciju vada valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš, vietnieki ir Maira Dzelzkalēja-Burmistre un Juris Cīrulis, valdes locekļi – Edīte Strazdiņa, Mareks Bērziņš, Arnis Burmistris, Arnolds Jātnieks, Artūrs Akmens un Jānis Uzulēns. Biedrība aicina visus organizācijas biedrus piedalīties kongresā vai, ja nav iespēju ierasties, pilnvarot savu pārstāvi balsot “Zemnieku saeimas” priekšsēdētāja un valdes vēlēšanās.

Kongresa laikā pie lauksaimniekiem viesosies Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) un zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK), lai kopīgi diskutētu par aktualitātēm nozarē, tai skaitā darbaspēka nodrošinājumu Latvijā.

Kongresa otrajā daļā norisināsies konference “IT risinājumi – nākotnes iespējas un izaicinājumi nozarē”. Lauku atbalsta dienesta direktore Anna Vītola – Helviga informēs par jaunajām tehnoloģijām attiecībā uz Lauku atbalsta dienestu, savukārt AS “Latvijas valsts meži” biznesa sistēmu risinājumu direktors Māris Kuzmins klātesošos iepazīstinās ar “Latvijas valsts mežu” IT risinājumu iespējām lauksaimniecībā.

Konferenci noslēgs un par medījamo dzīvnieku populāciju apsaimniekošanu stāstīs Latvijas Valsts mežzinātnes institūta “Silava” un Latvijas Lauksaimniecības universitātes valsts zinātniskās izpētes mežu apsaimniekošanas aģentūras “Meža pētīšanas stacija” direktors Mārtiņš Līdums, .

Dalībnieku reģistrācija no plkst.9, kongresa atklāšana plkst.10.

Biedrība „Zemnieku saeima” aovieno 900 mazas un lielas saimniecības no visas Latvijas. Valdi veido 9 kongresā vēlēti zemnieki, kuri pārstāv visus reģionus un lauksaimniecības nozares. Biedri kopā apsaimnieko  vairāk kā 500 tūkst. ha lauksaimniecībā izmantojamās zemes (augkopība 54%, piena lopkopība 38%, citas nozares 8%) un savās saimniecībās nodrošina darbu vairāk kā 4000 darbiniekiem.

LA.lv