×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
1. oktobris, 2014
Drukāt

“Zemnieku saeima” paraksta sadarbības memorandu ar partijām (7)

Foto-Ivars BušmanisFoto-Ivars Bušmanis

Lai stiprinātu sadarbību lauksaimniecības un lauku attīstības veicināšanā Latvijā pēc 12. Saeimas vēlēšanām, viena no Latvijā vadošajām zemnieku organizācijām biedrība “Zemnieku saeima” parakstījusi sadarbības memorandus ar vairākām partijām par sadarbību pēc vēlēšanām.

Kā informēja biedrības pārstāvji, sadarbības memorands parakstīts ar partiju “Vienotība”, Nacionālo apvienība “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”, “Saskaņa”, “No sirds Latvijai”, “Vienoti Latvijai”, “Latvijas attīstībai”, kā arī Zaļo un zemnieku savienību.

“Zemnieku saeimas” priekšsēdētājs Juris Lazdiņš skaidro, ka sadarbības memorandos iekļauti svarīgākie darbi Latvijas lauksaimniecības un lauku attīstībai.

“Memorandus parakstījušās politiskās partijas apņemas veicināt Nacionālā attīstības plānā noteiktā mērķa sasniegšanu – līdz 2020.gadam ražot produkciju vismaz divos miljonos hektāros lauksaimniecībā izmatojamās zemes, kā arī saglabāt Latvijas lauksaimniecības zemi vietējo lauksaimniecības produkcijas ražotāju rokās,” norāda Lazdiņš.

Vēl vienošanās paredz sekmēt lauksaimnieku kooperācijas tālāku attīstību, veicināt lauksaimniecības un profesionālās izglītības sistēmas uzlabošanu valstī, pakāpeniski izlīdzināt dzīves apstākļu atšķirības starp laukiem un pilsētām, kā arī spert soļus, lai vēl vairāk uzlabotu lauksaimniecības nozares eksportspēju.

Jau vēstīts, ka līdzīgu vienošanos ar politiskajām organizācijām parakstījuši ceļu būvnieki, kas cīnās par autoceļu fonda atjaunošanu Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Atkal varēs lobēt lielās saimniecības, kas jau tā ir uzbarojušās uz citu rēķina. Kad beidzot nāks pie varas partijas, kas domās arī par nelielajām saimniecībām un nabadzīgajiem lauku iedzīvotājiem? Vismaz balsošu par to partiju, kas nav parakstījusi sadarbības memorandu ar lielo saimniecību lobiju.

 2. Kā šogad ar graudu ražu? varēs Zemgales graudaudzētāji nomainīt šogad džipus un traktorus? Parasti jau Zemgalei diezgan smagi iet, zemes par maz un naudas par maz un tikai reizi sezonā var džipu nomainīt un kombainu parku! Nākamo ziņu gaidu ar atskaiti par ZSA biedru autoaprka nomaiņu šajā zezonā !!!un tad varēsim salikt informāciju kopā ar nemitīgo bļaušanu cik grūti un reālo situāciju saimniecībās!!

 3. 900 saimniecību pārstāvji Latvijā uzurpē un diktē noteikumus 80 tūkstošiem pārējo saimniecību, kuras arī ar, sēj, pļauj, novāc ražu, slauc un baro lopus! Kurā vēl pasaules valstī pastāv šāda kārtība? Mazākums diktē noteikumus vairākumam, vai to jūs saucat par demokrātiju un pašpārvaldi? Ko jūs te plātāties ar “ražojoša lauksaimnieka” izkārtni, vai tad visi citi laukos guļ un nestrādā ,tikai jūs? Valstī ir vajadzīga organizācija, kas pārstāv visu zemnieku intereses, kā tas ir citur Eiropā, nevis tāda ZSA, kas maisās pa ZM un lobē šauras grupas intereses. ZSA lielsaimnieki šajos gados ir pievākuši lauvas tiesu no ES subsīdiju un fondu naudas, sabūvējuši “minikolhozus”, bet tiklīdz kaut kas atgadās, kā nokrīt piena cena vai uznāk kāda sērga, tā tūlīt klaigā, ka viņi put ārā un skrien pie valdības vai uz Briseli pēc pabalsta. Tas tikai parāda, cik īstenībā viņi ir ekonomiski vāji un turas uz ES naudas. Vai Latvjai maz vajadzīgi šādi “ražotāji”? Pārāk dārgi viņi izmaksā!

 4. laikam nav ko darīt, katru dienu tikai kautko paraksta, būtu labāk strādājuši un mēģinājuši mazās saimniecības noturēt Latvijā nevis stutēt lielās un intesīvās saimniecības kuras spējīgas tikai bļaut

 5. Kas tā ZSA tāda ir, ka runā un paraksta kādus papīrus visu zemnieku vārdā? Es arī esmu zemnieks un neesmu viņus pilnvarojis runāt ar partijām manā vārdā. Juridiski arī viņiem nav šādu tiesību, tādas vēl varētu būt LOSP. Šie lielsaimnieki atklāti lobē savas intereses partiju līmenī, kas ir nepieņemami, jo partijām vispirms jādomā par valsts lauksaimniecības politiku kopumā un nevis jāsasaista rokas ar vienu ražojošu grupējumu.

  • LOSP pārstāv organizācijas, savukārt ZSA aptuveni 900 ražojošus lauksaimniekus, kuri sēj, ar zemi, slauc govis un, ja kaut kas nepatīk vai neapmierina, tad to arī ZSA uzreiz pasaka, lai viņi risina!
   Hmmmm….. vai Tev vēl rodas jautājums, kurai organizācijai ātrāk nonāk lauksaimnieku problēmjautājumi?

  • Kļūsti par ZSA biedru un tiks pārstāvētas arī Tavas intereses, ja vien aktīvi iesaistīties organizācijas darbībā! 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+