Laukos
Piensaimniecība

“Zemnieku saeima”: Piensaimniecībām patlaban īstais brīdis paplašināties0

Foto – Dainis Bušmanis

Piena lopkopībā ir iestājusies stabilitāte, un nozares saimniecībām ir īstais brīdis paplašināties, atzina biedrības “Zemnieku saeima” pārstāve Līva Norkārkle.

“Pēc pēdējās piena krīzes šobrīd piena lopkopībā ir iestājusies stabilitāte – piena iepirkuma cenas ir stabilas un labas. Iepriekšējā pieredze apliecina, ka piena lopkopībā krīzes ir neizbēgamas, tāpēc aicinām esošo cenu stabilitāti izmantot prātīgi un veidot uzkrājumus,” sacīja Norkārkle.

Viņa atgādināja, ka lauksaimniekiem, tostarp piensaimniekiem līdz 7.decembrim ir iespēja iesniegt projektus saimniecību modernizācijai. Ja saimniecība ir izlēmusi paplašināties, izmantojot Eiropas Savienības (ES) līdzfinansējumu, šis ir īstais brīdis to darīt, uzsvēra Norkārkle.

Vienlaikus “Zemnieku saeima” pārstāve atzīmēja, ka piena lopkopības saimniecībām būtu jāinvestē prātīgi un finanšu plūsmu jāveido tā, lai arī pie krietni zemākām piena iepirkuma cenām saimniecība darbību turpinātu.

Piena lopkopības kontekstā negatīvi šogad vērtējams tas, ka atsevišķos reģionos saimniekiem neizdevās sagatavot kvalitatīvu rupjo lopbarību un nokult labību, tāpēc būs grūtības dzīvniekus nodrošināt ar barību līdz pavasarim.

“Zemnieku saeima” dibināta 1999.gadā, biedri ir 900 saimniecības no visas Latvijas, kas kopā apsaimnieko vairāk nekā 500 000 hektāru lauksaimniecībā izmantojamās zemes (augkopība 54%, piena lopkopība 38%, citas nozares 8%) un savās saimniecībās nodrošina darbu vairāk kā 4000 darbiniekiem.

LA.lv