Uncategorized

“Zemnieku saeima” sestdien Rāmavā rīkos diskusiju par lauku ceļu stāvokli0

Foto-Ivars Soikāns/LETA

Biedrība “Zemnieku saeima” sestdien, 12.septembrī plkst.14 Rāmavas izstāžu kompleksā aicina apmeklēt semināru “Par un ap lauku ceļiem…”.

Semināra pirmajā daļā VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” valdes priekšsēdētājs Raitis Nešpors informēs par ūdens atvades sistēmas sakārtošanu valsts autoceļiem, savukārt VAS “Latvijas Valsts ceļi” vadība skaidros realitāti un nākotnes plānus saistībā ar lauku reģionu ceļiem Latvijā. Semināra pirmo daļu noslēgs biedrības “Zemnieku saeima” priekšsēdētājs Juris Lazdiņš ar prezentāciju: “Ceļi laukos – situācija, izaicinājumi un ierosinājumi”.

Pasākuma otrajā daļā notiks diskusija par ceļiem un iespējamo sadarbību ceļu situācijas uzlabošanai, kurā piedalīsies biedrības “Zemnieku saeima” valdes priekšsēdētājs J.Lazdiņš un valdes loceklis Juris Cīrulis, “Latvijas autoceļu uzturētājs” valdes priekšsēdētājs R.Nešpors, kā arī pārstāvji no VAS “Latvijas Valsts ceļi” un pašvaldībām.

Kā norāda Juris Lazdiņš, kauksaimniekiem un jebkuram lauku iedzīvotājam viens no svarīgākajiem jautājumiem ir infrastruktūra, tai skaitā lauku ceļi. Lai nodrošinātu uzņēmumu efektīvu darbību – līdz saimniecībai nogādātu nepieciešamās izejvielas ražošanai un saražoto produktu nogādātu līdz patērētājiem, uzpircējiem, vitāli nepieciešami ir kvalitatīvi lauku ceļi.

“Ceļi ir pamats, lai laukos saglabātos dzīvība. Tomēr nevienam nav noslēpums, kādā stāvoklī ir Latvijas lauku ceļi. Ar šo semināru un diskusiju vēlamies turpināt jau iesākto risinājumu meklēšanu – kā un ko katra puse varētu darīt, lai spertu soļus pretī sakārtotai infrastruktūrai Latvijā,” norāda Lazdiņš.

Savukārt “Latvijas autoceļu uzturētājs” valdes priekšsēdētājs Raitis Nešpors atzīmē, ka teju 11 000 km valsts autoceļu ir ar grants segumu, kas kopumā ir 55% no kopējā valsts autoceļu kopgaruma, līdz ar to liels iedzīvotāju skaits to izmanto savās ikdienas gaitās.

“Ņemot vērā, ka ilgstoši ir bijis nepietiekams finansējums grants ceļu remontdarbu veikšanai, daudzviet šie ceļi ir sliktā tehniskā stāvoklī. Tādēļ esam izvirzījuši kā vienu no darba prioritātēm ūdens atvades sistēmas sakārtošanu grants ceļiem. Kopumā esam izveidojuši sarakstu ar vairākiem simtiem ceļu posmiem uz kuriem ir nepieciešams veikt ūdens atvades sakārtošanas darbus. Pieejamā finansējuma ietvaros plānveidīgi šos darbus veiksim katru gadu. Primāri ūdens atvades sakārtošana ir plānota tajos ceļu posmos, kuros rudenī un pavasarī šķīdoņa dēļ ir apgrūtināta ceļa caurbraucamība,” saka Nešpors.

kā ziņots, no 11.oktobra līdz 13.oktobrim izstāžu kompleksā “Rāmava” notiks 27. starptautiskā lauksaimniecības, mežsaimniecības, vides veidošanas un labiekārtošanas izstāde “Lauksaimniecības un meža tehnika. Lauku sēta 2018”. Izstādē būs plašas iespējas izzināt nozares novitātes lauksaimniecībā, mežsaimniecībā, infrastruktūras uzlabošanā, apmeklēt seminārus, kā arī piedalīties dažādās aktiviātēs.
Vairāk par izstādi lasiet šeit

LA.lv