Mobilā versija
Brīdinājums -1.0°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
8. februāris, 2016
Drukāt

Zemnieku saimniecību izsolīs internetā

Foto - Gundega SkagaleFoto - Gundega Skagale

Vēl pirms trim gadiem Mālpils pagasta z/s "Bērzi" saimnieki (attēlā Jānis Strautnieks) loloja cerības ganāmpulku dubultot līdz 330 slaucamām govīm, lai piepildītu jauno novietni. To bija plānots aprīkot ar diviem slaukšanas robotiem.

Bankrotējušās zemnieku saimniecības “Bērzi” izsole atzīta par nenotikušu.

Uz izsoli, kas bija paredzēta 5. februārī Rīgā, neieradās neviens pirkt gribētājs. Maksātnespējas procesa administratore Baiba Abzalona plāno rīkot atkārtotu izsoli, sākumcena būs tā pati, taču nu izsole notiks ar lejupejošu soli. Jaunā izsole notiks elektroniskā vietnē internetā https://izsoles.ta.gov.lv, kur solītāji nezina viens otra identitāti. “Latvijas Avīze” 6. janvārī un 13. janvārī rakstīja, ka, zemās piena cenas dēļ nespējot norēķināties ar piegādātājiem, bankrotējusi Mālpils novada saimniecība “Bērzi”. Tā kā kreditori neatbalstīja tiesiskās aizsardzības plānu, piespiedu izsolē plānots izsolīt visu – ne tikai zemi, ganāmpulku, ēkas, slaukšanas aprīkojumu, tehniku, lopbarību, bet pat šķidro mēslu krājumus, portatīvo datoru, motorzāģi. Sākuma cena 639 tūkst. eiro. Kreditoru pieteiktie prasījumi – 2,1 milj. eiro.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (1)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+