Mobilā versija
Brīdinājums +3.5°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
8. februāris, 2016
Drukāt

Zemnieku saimniecību izsolīs internetā

Foto - Gundega SkagaleFoto - Gundega Skagale

Vēl pirms trim gadiem Mālpils pagasta z/s "Bērzi" saimnieki (attēlā Jānis Strautnieks) loloja cerības ganāmpulku dubultot līdz 330 slaucamām govīm, lai piepildītu jauno novietni. To bija plānots aprīkot ar diviem slaukšanas robotiem.

Bankrotējušās zemnieku saimniecības “Bērzi” izsole atzīta par nenotikušu.

Uz izsoli, kas bija paredzēta 5. februārī Rīgā, neieradās neviens pirkt gribētājs. Maksātnespējas procesa administratore Baiba Abzalona plāno rīkot atkārtotu izsoli, sākumcena būs tā pati, taču nu izsole notiks ar lejupejošu soli. Jaunā izsole notiks elektroniskā vietnē internetā https://izsoles.ta.gov.lv, kur solītāji nezina viens otra identitāti. “Latvijas Avīze” 6. janvārī un 13. janvārī rakstīja, ka, zemās piena cenas dēļ nespējot norēķināties ar piegādātājiem, bankrotējusi Mālpils novada saimniecība “Bērzi”. Tā kā kreditori neatbalstīja tiesiskās aizsardzības plānu, piespiedu izsolē plānots izsolīt visu – ne tikai zemi, ganāmpulku, ēkas, slaukšanas aprīkojumu, tehniku, lopbarību, bet pat šķidro mēslu krājumus, portatīvo datoru, motorzāģi. Sākuma cena 639 tūkst. eiro. Kreditoru pieteiktie prasījumi – 2,1 milj. eiro.

Pievienot komentāru

Zemniekus balsta ar pašu nākotnes naudu (2)Seši miljoni eiro prasīto 30 vietā – ar šādu atbalstu var rēķināties graudkopji, ja valdība šodien apstiprinās zemnieku lūgumu pēc valstiskas palīdzības.
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
No 1. janvāra gaidāms algas pieaugums (3)Valdība šodien atbalstīja Labklājības ministrijas (LM) sagatavotos grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas paredz minimālās mēneša darba algas palielināšanu no 370 līdz 380 eiro.
Draugiem Facebook Twitter Google+