Ekonomika
Uncategorized

Zemniekiem būs iespēja papildināt zināšanas par ganāmpulku veselību0

Foto-LETA

Lai palīdzētu zemnieku saimniecībām specifisku jautājumu risināšanā saistībā ar piena un gaļas lopkopību, arī šajā sezonā visā Latvijā tiks rīkotas profesionāļu konsultācijas jeb Zālēdāju projekta fermu dienas, portālu la.lv informēja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra pārstāve Ilze Rūtenberga-Bērziņa.

Kopumā no maija līdz oktobrim plānotas desmit fermu dienas 11 saimniecībās. LLKC Lopkopības kompetenču centra vadītāja Anita Siliņa norādīja, ka pirms konsultācijām ganāmpulku īpašnieki aicināti pārdomāt, kādi ir viņu saimniecībās sasniedzamie mērķi un ko nepieciešams uzlabot, lai tas izdotos. “Tādēļ teorētiskajā daļā centīsimies būt lakoniskāki, vairāk laika atvēlot tiešai diskusijai starp ekspertiem un saimniekiem. Aicinu nebaidīties uzdot arī šķietami vienkāršus jautājumus,” sacīja eksperte.

Plānots, ka piena opkopībā pētīs dažādas izcelsmes govju atražošanas rādītājus, analizēs pašaudzētu un ievestu govju veselības rādītājus un slimību profilakses iespējas. Būs pieejami padomi, kā labāk ražot barību pašu spēkiem, ko dod precīza ēdināšana un kā novietnes mikroflora ietekmē jaundzīvnieku veselību.

Gaļas liellopu saimniecībās salīdzinās šķirnes vaislinieku pēcnācēju un Simentāles zīdītājgovju ganāmpulka kvalitāti. Tāpat vērtēs zālāju audzēšanas tehnoloģijas, kas palīdz sagatavot kvalitatīvu rupjo lopbarību.

Aitkopības saimniecībās analizēs Šarolē aitu izmantošanas iespējas, kā arī Ile de France tīršķirnes māšu auglību un jēru nobarošanas rezultātus.

Tuvākais pasākums notiks 23. maijā Jēkabpils novada zemnieku saimniecībā “Mežāres”, kur galvenais pētāmais jautājums – zīdītājgovju auglības un atnešanās pazīmju ietekme uz ganāmpulka atražošanu un teļu izaudzēšanu. Savukārt tālākais pasākumu grafiks meklējasm LLKC mājaslapā

LLKC Lopkopības Kompetenču centra kopīgi ar lauksaimniekiem un zinātniekiem īstenotā Zālēdāju projekta 16 izmēģinājumus 14 saimniecībās 2016. gadā apmeklēja 1144 dalībnieki no visas Latvijas.

LA.lv