Laukos
Politika

Zemniekus nokaitina Dāldera izteikumi par samazināto PVN likmi dārzeņiem un augļiem0


Ints Dālderis (Kustība Par!)
Ints Dālderis (Kustība Par!)
Ints Dālderis (Kustība Par!)

Viena no lielākajām zemnieku organizācijām – Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes pārstāvji pulbicējuši atklātu vēstuli saistībā ar Saeimas deputāta Inta Dāldera (Kustība Par!) nostāju par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samazināšanu augļiem un dārzeņiem.

Kā norāda LOSP vadība, organizācija jau ilgstoši kopā ar Zemkopības ministriju izstrādājusi ieceri par samazināto 5% PVN likmi Latvijai raksturīgiem svaigiem augļiem, ogām, dārzeņiem un kartupeļiem, līdz beidzot lēmums ir apstiprināts valdībā.

Tikmēr Dālderis šodien attiecīgo likuma grozījumu izskatīšanas laikā Saeimas komisijā šo ieceri noraidījis.

“Izsakām izbrīnu un neizpratni par partijas “Kustība Par!” valdes locekļa Dāldera sociālajā kontā “twitter’ pausto nostāju:” No lēmuma noteikt 5% PVN likmi dārzeņiem neiegūtu ne ražotāji, ne pircēji, bet tikai pārpircēji, tādēļ “Kustības “Par!” vārdā iesniedzu priekšlikumu piešķirt šim pasākumam paredzētos sešus miljonus LTV iziešanai no reklāmas tirgus,” teikts zemnieku paziņojumā.

LOSP valdes priekšsēdētājs Edgars Treibergs norāda – jau gadiem šo jautājumu kā karstu kartupeli mētā pa atbildības sfērām, beidzot saņemot atbalstu no visām ministrijām.

“Tāpēc pēc lēmuma apstiprināšanas Ministru kabinetā esam gandarīti, ka jautājums sasniedzis dzirdīgas ausis un saprotošus prātus. Nevaram apgalvot, ka sistēma nestrādās Latvijā, ja tā strādā 23 Eiropas Savienības dalībvalstīs, kas jau piemēro šo samazinātās PVN likmes shēmu pārtikas produktiem. Ja tas pierādīs efektivitāti, nākotnē varam to piemērot arī gaļai un piena produktiem. Esam tiešām neizpratnē par šī politiskā spēka izteicieniem publiskajā telpā, kas skaidri liks iedzīvotājiem atvērt acis un pirms izdarīt izvēli nākamā gada vēlēšanās, neizmirst politiķu izteicienus, arī šajā mums tik nozīmīgajā un grūti izcīnītajā jautājumā par samazināto PVN svaigiem augļiem, ogām un dārzeņiem,” norādīja Treibergs.

LOSP jau iepriekš akcentēja – samazinot PVN likmi augļiem, ogām un dārzeņiem samazināsies pārtikas nelegālās tirdzniecības apjomi, palielināsies vietējo ražotāju konkurētspēja, samazināsies pārtikas cenas mazumtirdzniecībā un tiks veicināts Latvijā ražoto pārtikas produktu patēriņš, kā arī mazināsies ēnu ekonomikas ietekmr uz Latvijas tautsaimniecību.
Vairāk par šo tematu lasiet šeit

LOSP apvieno 58 lauksaimniecības nozaru un daudznozaru valsts līmeņa nevalstiskās organizācijas un kopumā pārstāv vairāk kā 14 200 ražojošo lauksaimnieku.

LA.lv