×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
10. marts, 2014
Drukāt

Zemniekus šogad gaida smagas ES revidentu pārbaudes, brīdina Dūklavs (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Tā kā šogad esot ļoti būtiski mainījusies Eiropas Savienības (ES) lauksaimniecības finansējuma izlietojuma kontrolējošo institūciju attieksme pret finanšu izlietojuma pārbaudi, šogad Latvijas zemniekus gaida ļoti nopietnas ES revidentu pārbaudes, šodien notiekošajā biedrības “Zemnieku saeima” konferencē sacīja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS).

“Ļoti būtiski mainījusies ES revidentu attieksme pret Lauku atbalsta dienesta (LAD) darbu. Tas nozīmē, ka liela uzmanība tiks pievērsta tam, kā praksē tiek realizēti projekti par ES fondu naudu,” sacīja ministrs.

Viņš norādīja, ka zemnieki šogad var gaidīt nopietnas revīzijas. “Zemniekiem jābūt ļoti uzmanīgiem, lai tiktu izpildīti visi projektos minētie nosacījumi, citādi var rasties lielas problēmas, līdz pat tam, ka apgūto naudu var nākties atmaksāt,” norādīja Dūklavs.

Tāpat ministrs sacīja, ka šāda attieksme pret pastiprinātām ES revidentu pārbaudēm satrauc ne tikai Latvijas, bet arī citu valstu lauksaimniecības ministrus.

Tas nekādā gadījumā nenozīmē, ka līdz šim LAD projekti būtu slikti administrēti, tomēr jāsaprot, ka projektu realizācija tiks pārbaudīta ļoti detalizēti, sacīja ministrs.

Kā ziņots, šodien Ādažos notiek lauksaimnieku organizācijas “Zemnieku saeima” ikgadējais kongress, kā arī konference “Lauksaimniecības zeme – Latvijas stratēģiskais resurss”.

Kā katru gadu, arī šogad kongress tiek apvienots ar konferenci, kas šogad veltīta vienam no svarīgākajiem Latvijas resursiem – lauksaimniecības zemei. Konferences dalībnieki un eksperti analizēs iespējas un izaicinājumus saistībā ar zemes tirgu, kā arī tiks diskutēts par grozījumiem likumā “Par zemes privatizāciju lauku apvidos”, kas nosaka kritērijus, kuri tiktu piemēroti lauksaimniecībā izmantojamās zemes iegādei.

Konference notiek aģentūras LETA un “SEB bankas” kopīgi rīkotajā ciklā “Uzņēmuma veiksmes elementi”.

“Zemnieku saeima” apvieno 900 lauksaimniecības produkcijas ražotājus, kuri pārstāv visas lauksaimniecības nozares. “Zemnieku saeimas” biedri apsaimnieko vairāk nekā 300 000 hektāru lauksaimniecībā izmantojamās zemes un savās saimniecībās nodrošina darbu vairāk nekā 4000 darbinieku.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vajadzētu Eiropai pajautāt, ko tā labu mūsu zemniekiem izdarījusi, un jau nu tā spēj atbildēt, tad lai arī sūta revidentus! Tagad izskatās, ka šie brauks apskatīties kā Briseles ruksības ietekmē latviešu zemniekus… Vai nav beidzot apmiruši!

Draugiem Facebook Twitter Google+