Laukos
Politika

Vairākās skolās bērni tiekot agresīvi aģitēti pievērsties vegānismam 0

Foto no Pixabay.com

Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padome (LOSP) norāda, ka pēdējā laikā izskan informācija par biedrības “Dzīvnieku brīvība” aktivitātēm saistībā ar agresīvu aģitēšanu par pievēršanos vegānismam, informē LOSP pārstāvji.

Liela daļa vecāku izteikuši sašutumu, jo bērni esot tik ļoti ietekmēti, ka kategoriski atsakoties ēst gaļu, olas, pienu utt.

“Esam saņēmuši ziņas no bērnu vecākiem, kuri satraucas par biedrības pasniegtajām nodarbībām skolās. Biedrība, maskējoties aiz lozunga par dzīvnieku un vides aizsardzību, aicina bērnus pievērsties vegānismam jeb tikai augu valsts pārtikai. LOSP kā visu lauksaimniecības nozaru apvienojoša organizācija kategoriski iestājas pret sabiedrības vismazāk aizsargātās un visvieglāk ietekmējamās grupas klaji demagoģisku ietekmēšanu,” norāda LOSP pārstāvji.

LOSP arī akcentē, ka zinot biedrības “Dzīvnieku brīvība” ideoloģiju attiecībā uz vēlmi radikāli mainīt ikdienas ēšanas paradumus sabiedrībā, LOSP ieskatā šāda satura informācijas izplatīšana un aģitēšana izglītības iestādēs nav pieļaujama.

“Vegānisms nav piemērots visu bērnu veselības un emocionālajam stāvoklim, dzīves stilam un dzīves pārliecībai. Papildus uzsveram, ka bērnam, kā fiziski un intelektuāli nenobriedušai personai, vajadzīga īpaša aizsardzība un gādība. Publiski pieejamā informācija liecina, ka 2017.gadā veikta ap 1500 skolēnu uzrunāšana viņu mācību iestādēs no biedrības “Dzīvnieku brīvība” biedru puses par dzīvnieku un vides aizsardzību, nereti šādas nodarbības nosaucot par “veselības nodarbībām”,” norāda LOSP.

“Neiedziļinoties katra individuālā bērna veselības stāvoklī un pārtikas sabalansētībā, nedrīkst padarīt bērna ēdienkarti uztura ziņā nabadzīgu. Esam vērsušies ar lūgumu pie atbildīgajām institūcijām – Ministru prezidenta Māra Kučinska, Tiesībsarga birojā, Izglītības un zinātnes ministrijas, kā arī Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas, lai šī situācija tiktu nekavējoties izvērtēta, apzinot visas izglītības iestādes, kurās šādas nodarbības varētu būt notikušas vai ir plānotas, un bērnus, kas tajās iesaistīti. Tāpat lūdzam izvērtēt izglītības iestāžu atbildīgo personu rīcību, pieprasot sniegt rakstiskus paskaidrojumus par radušos situāciju,” uzsver LOSP valdes priekšsēdētājs Edgars Treibergs.

LOSP apvieno 60 lauksaimniecības nozaru un daudznozaru valsts līmeņa nevalstiskās organizācijas un kopumā pārstāv vairāk kā 14 200 ražojošo lauksaimnieku.

LA.lv
LE
LETA
Laukos
“Eurostat”: Latvijā pērn bijis straujāks lauksaimniecības izlaides vērtības kāpums nekā vidēji ES
1 diena
LE
LETA
Laukos
Alus ražošana Latvijā deviņos mēnešos samazinājusies par 4,4%
1 diena
LE
LETA/LA.lv
Laukos
Jelgavā par septiņiem miljoniem eiro plāno būvēt veģetārās pārtikas ražotni
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Latvijā jāsargā demokrātija, vairoties no graujošā populisma
3 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Arhibīskaps Vanags Latvijas iedzīvotājiem simtgadē vēl vairāk uzņemties atbildību un novērtēt sasniegto
2 stundas
RO
Regīna Olševska
Veselam
Pēc iespējas vairāk kustēties! Pārliecināta 101 gadu vecā Alise Lauva
1 stunda
LA
LA.lv
Latvijā
Noskaties! Kā Somija sveic Latviju simtgades svinībās
20 minūtes
LA
LA.lv
Kultūra
Filmas “Dvēseļu putenis” aizkadrā: strēlnieku grims un kostīmi
34 minūtes