×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
20. augusts, 2015
Drukāt

Māris Antonevičs: “Zemūdene” Šlesers (11)

Foto-LETAFoto-LETA

Ainārs Šlesers

Agrāk Ainārs Šlesers bija iemantojis iesauku “buldozers”, ar ko pats, šķiet, lepojās. Šobrīd tā vairs īsti neatbilst situācijai un precīzāk viņu būtu dēvēt par “zemūdeni”, kas ikdienā mitinās kaut kur aizmirstības dzīlēs, bet nolēmusi uzpeldēt, lai par sevi atgādinātu. It īpaši tad, kad sagādāti jauni degvielas krājumi. (Šlesers nesen kļuva par “Liepājas autobusu parka” padomes locekli, nomainot šajā amatā Andra Šķēles meitu.)

Pagājušonedēļ A. Šlesers bija sarīkojis preses konferenci, bet šonedēļ viņam vārdu deva pat divi dienas laikraksti. Uz “spārnotās frāzes” godu var pretendēt izteikums “Dienā”, ar kuru Šlesers mēģina skaidrot, ka aizdomās turamā statuss nav nekas īpašs: “Tādu cilvēkam var piemērot par to, ka apčurājis Brīvības pieminekli, saskrāpējis automašīnu, kādu publiski nolamājis… Proti, par sīkumiem.” Brīvības pieminekļa apčurāšana – sīkums? Laikam jau Maskačkas stilu no iekšām nav iespējams izdzīt pat pēc ilgstošas apgrozīšanās smalkajās aprindās. Tomēr skaļākais no Šle­sera paziņojumiem ir priekšlikums veidot Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisiju par 10. Saeimas atlaišanu. Šlesers ir ļoti nikns uz bijušo Valsts prezidentu Valdi Zatleru un uzskata, ka bijušais prezidents rosinājis parlamenta atlaišanu kā personīgu atriebību Šleseram, kas pārtraucis viņa veiksmīgo politisko karjeru un nav ļāvis realizēt ieceres, par ko viņš tagad vēlas sūdzēties Eiropas Cilvēktiesību tiesā. Vārdu plūdos kādreizējais politiķis nonāk pat līdz tam, ka esot noticis “valsts apvērsums”.

Ņemot vērā, ka Šlesera izteikumi guvuši diezgan plašu publicitāti, pārsteidzoši, ka tos nav komentējis neviens no mūsu pazīstamākajiem konstitucionālo tiesību ekspertiem. Tas ir viņu lauciņš, un viņiem būtu jārūpējas, lai tas neapaug ar mītiem. Kaut vai korekti paskaidrojot, ka Satversmē paredzētā Saeimas atlaišanas procedūra nav valsts apvērsums. Satversmē nav uzskaitīti iemesli vai apstākļi, kādos Valsts prezidentam būtu jārosina parlamenta atlaišana un kādos viņam nav tiesību to darīt. Tās ir viņa konstitucionālās tiesības, tieši tāpat kā tiesības nosaukt Ministru prezidenta kandidātu, pat ja kādu šī izvēle neapmierina. Lai atlaistu Saeimu, nepietiek ar prezidenta gribu un vēlmi kādam atriebties, ir nepieciešams sabiedrības atbalsts, ko pārbauda referendumā. Ja pilsoņi balso pret, Valsts prezidents pats zaudē amatu. 2011. gadā referenduma rezultāti nekādas šaubas neradīja.

Šlesers apgalvo, ka pret viņu tolaik bijusi izvērsta kampaņa. Dīvaini, ka par to žēlojas cilvēks, kura vadītās partijas iepriekš bija tās, kas ar dāsnu un profesionāli organizētu kampaņu palīdzību guva labus rezultātus Saeimas un Rīgas domes vēlēšanās. Kāpēc tad šajā brīdī vēlētāji viņam vairs nenoticēja?

Tas, ka sabiedrībā bija pārāk lielas (un ilgu laiku briedušas) ilūzijas par to, ka Saeimas atlaišana palīdzēs mainīt politisko vidi un automātiski atrisinās lielāko daļu problēmu, ir cits stāsts. Arī tas, ka Zatlers neizrādījās īpaši talantīgs politiķis un viņa izveidotā partija drīzāk vērtējama kā pārpratums Latvijas politikā. Tam nav nekāda sakara ar Šlesera pārmetumiem, un var vienīgi kalpot viņam kā vājš mierinājums. Saeimas atlaišana tikai paātrināja viņa politiskās karjeras beigas, bet tas, ka vēlētāji šādiem darboņiem vairs neuzticas, pierādījās pērn 12. Saeimas vēlēšanās, kad par Šlesera vadīto partiju “Vienoti Latvijai” nobalsoja vien 1,18% vēlētāju. “Zemūdene” droši var ienirt atpakaļ.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Lien ārā kā blaktis no šķirbām… kalvītis, šlesers… Šlesers jau Latviju iztirgoja. Nepietiek?
  Pieriebušies jau visi Zaķi, Āboltiņas, Lembergi, Magonītes, Ušakovi un pārējie. Vēl šitos… Dievs, atpestī!

 2. Vienu brīdi LA bija Šleseru likusi mierā, bet ilgi bez viņa nevar iztikt, jo atkal viņa ģīmis rēgojas avīzes slejās. Tāpat kā ar Lembergu, tie avīzei “mīļākie” oligarhi. Bet īstenībā politiskie līķi, jo raksta jau par viņiem aiz inerces.

 3. Saeimas deputāta alga nu ir jāaizmirst. Kautkāda čomu būšana var palīdxēt tikt kautkādā padomē, kur daudz gudrības nevajaga….

 4. Krievijas ietekmes aģents ! Tas ir viens no tiem ar kura rokām starptautiskās mafijas izlaupīja Latviju !

 5. Dieva laime, ka Šlesers vairs nedarbojas vadošos valdības posteņos. Tur viņš bija mantkārīgs “ierāvējs”. Visas vadošās valsts iestādes, kurās Šleseram bija teikšana, tika Izzagtas, darbojās ar miljoniem zaudējumu : pasts, satiksmes ministrija u.c. Pieņēma sievas uzvārdu, etnisks krievs, .. Brīnums, ka vēl kādi “draugi” viņam palīdz ielīst kautkādās firmās par padomes locekli, kur ienāk nauda par nekā nedarīšanu
  Vidis

 6. Tas gan jauki – “Šlesers Šķēles meitas vietā”!

  T.i., Šlesers Šķēlem meitas vietā,

  t.i., Šlesers Šķēlem – tikpat kā meita.

  Cerams, rīt būs atbilstoša Šļūkas vai Oša karikatūra 😉

 7. Kāds zemūdenei nosaukums? “Kursk 2”? lai Dievs dod …

 8. Jo vairāk tu sūdu urķē, jo negantāk tas smird.

 9. ŠLESER ! Nepiesārņo ēteru ! Tu neko nevari dot Latvijai !

 10. Šlesers diemžēl ir “Jaunā Viļņa” – Kobzona, Valērijas, Ļeontķjeva un Ivanova gaumes cilvēks. Ķengara farsovčiks, proletārietis sirdī, kapitălists “novij russkij” gaumē, kas ğērbjas suteneru strīpaino uzvalku un ādas jaku stilā. Latvietība un latviskās saknes viņsm ir svešas…Īsāk – kangars visklasiskajā izpausmē…pāķis..nodevējs…

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Pirms Jāņiem skaidri zinām, būs sukas tā kā tā

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kriminālprocesā par, iespējams, nelikumīgu partijas “KPV LV” finansēšanu aizturējis trīs personas un veicis kratīšanas. KNAB vakar Saeimā aizturēja arī šīs partijas pārstāvi deputātu, bijušo aktieri Artusu Kaimiņu. Saeima vakar deva piekrišanu Kaimiņa aizturēšanai un kratīšanai, nevis apcietināšanai. Deputāts pirms aizturēšanas vakarrīt žurnālistiem teica, ka viņam neesot skaidrības, par kādiem jautājumiem Ģenerālprokuratūra lūgusi parlamentam atļauju viņa aizturēšanai un kratīšanas veikšanai. Kaimiņš pauda uzskatu, ka viņa pārstāvētā partija ir “absolūti neizdevīga valdošajai varai” un pašlaik notiekošais ir domāts “priekš televīzijas kamerām”. Viņš gribot zināt, “kāpēc šī pompozitāte” ir dažus mēnešus pirms Saeimas vēlēšanām.

Kā vērtējat Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa aizturēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+