×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
5. februāris, 2015
Drukāt

Zemzara gleznas Aspazijas mājā (2)

Foto - Gunārs KušķisFoto - Gunārs Kušķis

Uldis Zemzars "Mellužu prospekts"

Līdz 10. februārim renovētajā Aspazijas mājā Dubultos skatāmas mellužnieka Ulda Zemzara gleznas no cikla “Vecie Melluži”.

Izstādē skatāms vairāk nekā 20 gleznas. Kā jau izstādes nosaukums skatītājus informē, gleznas skatītājiem stāsta par Mellužiem, kādi kādreiz tie bija. Mākslinieka gleznas ir pārliecinošas, jo kurš gan labāk varētu uzgleznot Mellužus kā tas, kurš tur pavadījis bērnību, skolas un studiju gadus. Mākslinieks, gremdējoties atmiņās, savās gleznās attēlojis bangojošo jūru, zvejnieku laivas ar tīkliem, vēju izlocītās priedes un slavenos Mellužu zemeņu dārzus. Daļa izstādīto gleznu tapušas studiju gados, varētu teikt, pēckara periodā. Tas ir laiks, ko tagadējā jaunā paaudze nav redzējusi. Tās ir saules gaismas spēles Kāpu ielas priedēs, taciņa uz pludmali, sadzīves ainavas. Izstāde nav tikai atmiņas par bijušo. Tā ir vēsture, un katram jūrmalniekam sava vēsture ir jāzina. Un ne tikai jūrmalniekam, bet visiem tiem, kuri baudījuši un bauda to, ko var sniegt mūsu neatkārtojamā jūrmala.

Aspazijas māja jau dzejnieces dzīves laikā bija kultūras darbinieku pulcēšanās vieta. Tā tas ir arī tagad, kad mājas saimnieces vairs nav mūsu vidū. Šī ir pirmā izstāde pēc mājas renovācijas, un tieši ar jūrmalnieka U. Zemzara ainavām. Tieši kā ainavists mākslinieks arī sācis savu darbību. Katrs izstādes apmeklētājs atradīs sev acij tīkamu darbu, pie kura atgriezīsies vēlreiz. Varēs salīdzināt, kā tas bijis agrāk un kā ir tagad. Viss taču mainās.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. pēdējais dzīvais superklasiķis,īsts gleznotājs,vajadzētu kādu lielu izstādi

Draugiem Facebook Twitter Google+