×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
15. septembris, 2014
Drukāt

“Zemzari” vaino dzirnavniekus bankrota veicināšanā; “Dobeles dzirnavnieks” norāda uz izvairīšanos no saistībām (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas lielākie graudu pārstādes uzņēmumi – AS “Dobeles dzirnavnieks” un AS “Rīgas dzirnavnieks” – nav ļāvuši parādniekam – Mores pagasta zemnieku saimniecībai “Zemzari” – sakārtot saistības un panākuši saimniecības bankrotu, kas liecinot par šo uzņēmumu vēlmi iznīcināt vietējo ražotāju, uzskata “Zemzaru” īpašnieks Kaspars Liepiņš.

Tikmēr “Dobeles dzirnavnieks” norāda, ka zemnieku saimniecība nav pildījusi savas saistības un tagad mēģina izvairīties no parādu nomaksas, turklāt bankrotējušā uzņēmuma vietā tiekot atvērts cits.

“Zemzari” ar mērķi iegūt laiku kreditoru saistību nokārtošanai šā gada vasarā iesniedza tiesā ārpus tiesiskās tiesiskās aizsardzības plānu, kas ar tiesas lēmumu tika apstiprināts. Tomēr, kā apgalvo Liepiņš, “Dobeles dzirnavnieks” un “Rīgas dzirnavnieks” nav ļāvuši uzņēmumam sakārtot nepieciešamo dokumentāciju un panākuši īpašumu arestu, kas pilnībā izslēdz iespēju glābt saimniecību.

“Nenoliedzu, ka mums bija vairāk nekā 160 000 eiro parāds. Tomēr, ja kreditori būtu ievērojuši plānā noteikto kreditoru prasījumu pakāpenisku dzēšanas kārtību, mēs varētu visu sakārtot un “atsperties”, taču mums netika dots laiks, tā vietā strauji tika apķīlāti īpašumi,” sacīja Liepiņš.

Viņš norādīja, ka Cēsu rajona tiesas lēmumu ir pārsūdzējis, tomēr tas neglābšot saimniecību no bankrota.

“Tiesvedība prasa laiku, tikmēr piespiedu kārtā ir panākta saimniecības pasludināšana par maksātnespējīgu. Tas var novest pie uzņēmuma likvidācijas, kas varbūt arī ir divu Latvijas graudu biznesa lielāko monopolistu interesēs,” sacīja zemnieks.

Tikmēr “Dobeles dzirnavnieka” valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils pauda viedokli, ka “Zemzari” realizējuši ārpustiesas tiesiskās aizsardzības procesu nevis ar godīgu pieeju pret visiem kreditoriem, bet gan ar mērķi nenorēķināties ar kreditoriem.

“Par to liecina vairāki fakti procesa organizēšanā, piemēram, mainīta uzņēmuma adrese, paraksta tiesīgā persona utt. Ar “Dobeles dzirnavnieku”, kas ir lielākais nenodrošinātais kreditors, nav saskaņots “Zemzaru” ārpustiesas tiesiskās aizsardzības plāns, kas ir viens no procesa pamatdokumentiem. Dažādu komercdarbībai neatbilstošo darbību kopums liecina, ka īpašnieks ir apzināti atsavinājis īpašumus, lai izvairītos no saistību izpildes pret ražotājiem. Tāpēc vērsāmies tiesā, lai apturētu aktīvu tālāku aizplūšanu. Realizējot mantas apķīlāšanu, noskaidrojās, ka “Zemzaru” konti ir tukši un saimniecisko darbību [uzņēmums] neveic neatkarīgi no apķīlājuma,” norādīja Amsils.

Tāpat viņš akcentēja, ka patlaban visi “Zemzariem” atsavinātie aktīvi patlaban tiekot izmantoti komercdarbībā jaunas sabiedrības ar ierobežotu atbildību izveidei, kura tirgojot Lietuvas ražotāju produkciju.

Arī uzņēmuma AS “Rīgas dzirnavnieks” valdes loceklis Žilvinas Pakeltis uzsver, ka uzņēmums noliedz izteiktos apvainojumus. “Mēs kategoriski noliedzam izteiktos apvainojumus un, tieši pretēji, esam rīkojušies ar tiesiskām metodēm, aizstāvot mūsu kā kreditora tiesības.”

Konkrētajā gadījumā ar zemnieku saimniecību “Zemzari” “Rīgas dzirnavnieks” reaģējis uz parādnieka negodprātīgu rīcību. “Rīkojāmies saskaņā ar Latvijas tiesību aktiem, lai aizstāvētu savas kā kreditora intereses un nepieļautu nelikumības.”

Saskaņā ar “Firmas.lv” informāciju “Zemzaru” apgrozījums 2013.gadā bija 2,30 miljoni eiro, kas ir par 13% mazāk nekā 2,65 miljonu rādītājs 2012.gadā. Saimniecības peļņa pērn bijusi 60 886 eiro salīdzinājumā ar 3376 eiro iepriekšējā gadā.

Uzņēmuma darbības profils bija lopbarības ražošana un piegāde, rudzu miltu un dažāda veida putraimu ražošana, kā arī graudu iepirkšana un uzglabāšana. Tāpat saimniecība nodarbojās ar miltu un putraimu vairumtirdzniecību, produkciju importējot no Lietuvas un Polijas, bet eksportējot uz Krieviju, Ukrainu un Baltkrieviju.

“Dobeles dzirnavnieks” 2013.gadu noslēdza ar 84,8 miljonu eiro apgrozījumu un 2,8 miljonu eiro peļņu. Graudu pārstrādes apjoms bija aptuveni 150 000 tonnu, savukārt investīcijas ražošanas tehnoloģiskajās līnijās pagājušajā gadā sasniedza 10 miljonus eiro.

“Dobeles dzirnavnieks” dibināts 1994.gadā. Kopš 2008.gada uzņēmuma 90% kapitāldaļu īpašnieks ir Igaunijas miltu pārstrādes uzņēmums “Tartu Mill”.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. 2013 gada Zemzaru lieta, kad Ievu aicināja Dobeles zirnavnieks uz TV pārraidi De Fakto par šo Zemzaru lietu.

 2. Priekš Igauņiem milti jāražo un pēdējais krekls jānovelk?

 3. Lai shēmotāji nemuld un atdod parādu..
  AS “Dobeles dzirnavnieks” aicina ievērot likumisku un ētisku uzņēmējdarbību

  15.09.2014

  Informācija medijiem 2014.gada 15.septembrī

  Atsaucoties uz 15.09.2014. ZS “Zemzari” izplatīto preses paziņojumu “Ārvalstu kapitāla uzņēmumi iznīcina vietējo ražotāju”, AS “Dobeles dzirnavnieks” uzsver, ka vienmēr savā darbībā, tajā skaitā sadarbībā ar ZS “Zemzari”, ir vadījies un vadās pēc Latvijas Republikas (LR) likumdošanas normām, ievērojot vispārpieņemtus ētikas pamatprincipus un labo praksi uzņēmējdarbībā. Mūsu uzņēmuma reputācija ir vērtība, ar ko neesam gatavi riskēt jebkādu īstermiņa risinājumu vai darījumu dēļ, tāpēc esam jo īpaši ieinteresēti informēt sabiedrību par situāciju un gatavi sniegt visu informāciju par minētās lietas norisi.

  Diemžēl ZS “Zemzari”, ar kuru mums ir bijusi sadarbība kopš 2010. gada, realizē ārpustiesas tiesiskās aizsardzības procesu nevis ar godīgu pieeju pret visiem saviem kreditoriem, bet gan ar mērķi nenorēķināties ar kreditoriem.

  Par to liecina vairāki fakti procesa organizēšanā, piemēram, februāra sākumā mainīta uzņēmuma adrese no Līgatnes novada uz Siguldas novadu un nodota lietas izskatīšana Siguldas tiesai, marta beigās mainīta paraksttiesīgā persona, aprīlī veikts zemes un ēku pārdošanas darījums par pazeminātu cenu un pārreģistrēti transporta līdzekļi uz saistītiem uzņēmumiem, kā arī jaunu, apšaubāmu kreditoru parādīšanās procesā. Šo normālai komercdarbībai neatbilstošo darbību kopums liecina, ka ZS „Zemzari” īpašnieks ir apzināti atsavinājis īpašumus, lai novestu ZS „Zemzari” līdz faktiskai maksātnespējas stadijai, kura tiek aizslēpta aiz ārpustiesas tiesiskās aizsardzības procesa, izvairoties no saistību izpildes pret Latvijas ražotājiem – AS „Dobeles dzirnavnieks”, AS „Rīgas dzirnavnieks”, SIA „Saldus labība” un citiem. Vienlaikus visi atsavinātie aktīvi šobrīd tiek izmantoti komercdarbībā jau jaunas SIA ietvaros, kura tirgo Lietuvas ražotāju produkciju. Tieši tāpēc mēs vērsāmies tiesā, lai apturētu aktīvu tālāku aizplūšanu. Realizējot mantas apķīlāšanu, noskaidrojās, ka ZS “Zemzari” konti ir tukši un saimniecisko darbību neveic, neatkarīgi no apķīlājuma.

  Būtiski, ka ar “Dobeles dzirnavnieku”, kas ir lielākais nenodrošinātais kreditors, nav saskaņots ZS “Zemzari” ārpustiesas tiesiskās aizsardzības plāns, kas ir viens no procesa pamatdokumentiem.

  Uzskatāms, ka ZS „Zemzari” ārpustiesas tiesiskās aizsardzības procesa norise notikusi neatbilstoši LR Maksātnespējas likumam. Šis nav AS “Dobeles dzirnavnieks” viedoklis, bet gan fakts, ko atzinušas visas instances, kurās esam vērsušies.

  Ar 12.09.2014. Maksātnespējas Administrācijas lēmumu Nr. 1/10-210 ir atzīts, ka maksātnespējas procesa administrators Andris Bērziņš ZS „Zemzari” ārpustiesas tiesiskās aizsardzības procesa lietā nav ievērojis Maksātnespējas likuma normas.
  1.LR Ģenerālprokuratūra ir iesniegusi protestu par Siguldas tiesas 2014. gada 3. jūnija lēmumu par ZS “Zemzari” ārpustiesas tiesiskās aizsardzības procesa īstenošanu.
  2.Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūra ir uzsākusi kriminālprocesu par mantas nobēdzināšanu.
  3.Ar Cēsu rajona tiesas 2014. gada 29. jūlija lēmumu tiesa apķīlājusi ZS „Zemzari” īpašnieka Kaspara Liepiņa nekustamos īpašumus.

  AS “Dobeles dzirnavnieks” aicina visas sabiedrības interesēs ievērot LR likumiem atbilstošu un ētisku uzņēmējdarbību, un nemaldināt iedzīvotājus ar skaļiem, bet nepatiesiem paziņojumiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+