×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
12. jūlijs, 2017
Drukāt

Liepāja sēro. “Zēna dzīvība ir pārāk augsta cena.” (18)

Ekrānšāviņš no "skaties.lv" videoEkrānšāviņš no "skaties.lv" video

Zēna dzīvība ir pārāk augsta cena, un tiks izvērtēta jebkuras iesaistītās personas iespējamā atbildība šajos nāves apstākļos, šorīt “LNT 900 sekundēm” uzsvēra Valsts policijas Liepājas Kriminālpolicijas priekšnieks Uģis Āva.

Ekspertīzē skaidros apstākļus un visu iespējamo citu personu līdzatbildību notikušajā, sacīja U. Āva.

“Policija turpinās veikt izmeklēšanu, policijā ir kriminālprocess, tiks izvērtēta jebkuras iesaistītās personas iespējamā atbildība šajos nāves apstākļos. Vienīgais, ko varēja darīt [citādi], – ja cilvēki paši pieskatītu savus bērnus un arī citi līdzcilvēki skatītos, – ja mazs bērns brauc autobusā, pēc manām domām, tas nav īsti normāli,” viņš norādīja.

Policijas pārstāvis atturējās sniegt viennozīmīgu atbildi, vai bērnam nav vardarbīgas nāves pazīmju, jo nozīmētas ekspertīzes.

“Mēs to varam uzskatīt par mācību, bet bērna dzīvība ir pārāk augsta cena. Pieskatīsim savus bērnus,” uz jautājumu par secinājumiem atbildēja U. Āva.

Pirms 10 dienām pazudušais piecus gadus vecais Ivans Berladins tika atrasts bez dzīvības pazīmēm vakar ap pulksten 19 Grobiņas novada Dubeņos meža masīvā brikšņos. Par nozīmīgu pavedienu, kas ļāva sazīmēt, kur no autobusa izkāpis mazais puika, policija ziņoja pirmdien. Tika noskaidrots, ka zēns visticamāk sajaucis pieturas. Policija ir runājusi arī ar autobusa šoferi, bet sīkākas ziņas par to pagaidām nesniedz, lai netraucētu izmeklēšanai. Pēdējo reizi bērns tika redzēts dzīvs 1. jūlijā četros pēcpusdienā Spīdolas ielas rajonā, Liepājā. Māte policijā vērsās dienu vēlāk.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Varbūt pietiek beidzot atražot dezinformāciju par puikas redzēšanu Spīdolas ielā? Šī muldēšana JAU ir maksājusi bērna dzīvību.

 2. Kurš nobildēja bērnu VIENU pieturā , tur viņš gaida autobusu . Vai nebija iespējams paskatīties ar kuru autobusu un uz kuru pusi bērns aizbrauca ? Vai šoferis nevarēja pajautāt , kur Tu tik agri brauksi ?
  Šoferis noteikti redzēja , kur palika puisīts !!!

 3. šajos laikos neviens neriskēs apturēt svešu bērnu un viņu iztaujāt. neviens neriskēs svešu bērnu pieturēt ar spēku aiz rokas, lai neaizklīst atkal, kamēr policija ierodas. pat skolās skolotājs nekad neuzdrošinās ar skolēnu palikt vienatnē klasē, katrā sarunā ar bērnu klāt ir jābūt vēl trešajai personai. ja to visu neievēro, ir viegli iedzīvoties nepatikšanās (pedofilija, emocionāla un fiziska vardarbība pret bērnu), ja vien kāds cits vai pats bērns to aiz atriebības vai dusmām izdomās un pateiks. cilvēki šodien vispār sargās kādam bērnam pieskarties vai aizrādīt – tik tālu esam tikuši ar pārprastajām bērnu tiesībām un instanču neadekvātām reakcijām daždien. katrs aizrādītājs, kur nu vēl paņēmējs aiz rokas, ir bezmaz nelietis un ienaidnieks……nav ko vainot sabiedrību tagad.

  • Pilnīga taisnība un zelta vārdi komentāram,””tiktāl esam””,šo komentāru vajag likt visur,kur vaino visus un par visu….

 4. Vecāki un tikai vecāki ir vainīgi sava dēla nāvē. Ir jāsaņem bargs sods beidzot tādiem degradētiem cilvēkiem. Lai zina pārējie, ka tā rīkoties nedrīkst. Pie mums ir pārāk maigi sodi. Citās valstīs tādus pat var nomētāt ar akmeņiem, un varbūt šajā gadījumā žēl nebūtu tādus šausmoņus, jo tie vairs nav normāli cilvēki sabiedrībā, kas var sist pa aci piecgadīgam bērnam.

 5. Sodīt “māti” pēc pilnas programmas. Vecāki bija tiešie atbildīgie par savu bērnu līdz 18 gadu vecuma sasniegšanai. Likumīgi, tiesas priekšā!! Vainīga ir vecāku bezatbildība un cūcība visās tās izpausmēs.
  Sist mazam bērnam, tas vien jau liecina par garīgu trulumu, kur nu vēl tālāk. VAINĪGA MĀTE,TĒVS.

 6. joprojām uzskatu, ka pie atbildības jāsauc arī autobusa šoferis, kurš, kā tika minēts iepriešējos rakstos, “izsēdināja zēnu no autobusa galapunktā Dubeņos. (…) Zēns izskatījies apjucis un nobijies” !!! maz to, ka viņš nereaģēja uz šādu pasažieri tajā brīdī! vai šoferis dzīvo ārpus reālā???? visos mēdijos par šo notikumu tika daudz runāts – vai tiešām tam mērglim neienāca prātā, ka viņa redzētais un no autobusa izsēdinātais zēns ir meklētais Ivans!?!?! būtu viņš sniedzis infomāciju par tādām aizdomām laicīgi, varbūt būtu paspējuši zēnu atrast vēl dzīvu! nu kā tā var!? iespējams viņš ir pēdējais, kas zēnu redzēja dzīvu!

 7. par mamašu vispār nav runa – joberis svarīgāks kā bērns! nezina pat, kas bērnam tajā dienā varētu būt mugurā! labi, ka vēl jaunākais nebija atstāts mājās viens pats! pilnīga kukū ģimenīte!

 8. par to, ko māte teica (jeb kāds no radiem), ka puika gribēis iet pēc konfektēm… BEZ NAUDAS(!), varbūt kāds viņam tas končas deva “tāpatvien” vai arī lai pamazām “pieradinātu”… un kā puika iemācijās vizināties ar autobusiem? Vai kāds šoferīts viņu vienkārši bieži “vizināja” un deva konfektes ?

 9. Mani mulsina fakts, ka Dubeņu virzienu sazīmēja vien no bērna sandales FRAGMENTA (!) kādā izpētītajā video. Un šoferis tikai “atcerējās” pēdējā dienā, kad policija jau šim klauvēja pie durvīm…
  Un tas, ka citi video materiāli liecināja, ka puika vizinājies šurp un tur un tajā liktenīgajā dienā(kad pazuda) bija vēl redzēts ap 16:00-iem pilsētā konkrētā ielā.

  ?!

 10. Policija un līdzcilvēki, kuri piedalījās meklēšanā, bija lieliski šajā situācijā. Paldies viņiem par to! Latvijā ir daudz labu un iejūtīgu cilvēku.

 11. Tas visu izsaka….”māte pēc palīdzības vērsās dienu vēlāk”

  • 3.bērnu mamma.un 4.mazbērnu vecmāmiņa. Atbildēt

   Vis jau ir par vēlu. Un visiem skarba mācība. Ļoti žēl mazo Ivanu. Lai kā negribas teikt. Bet visa nelaimes sekas tomēr ir mātes vienaldzība pret bērniem.

 12. lai man piedod visi, kurus tas varētu aizskart, bet manuprāt, analītiskais aparāts meklēšanas iestādēs piekliboja, proti- ja reiz bija zināms ka puika iekāpa busā kādā pieturā, tad noskaidrot tajā pieturā braucošu autobusu maršrutus, šoferus, pat pasažierus, kas katru dienu ar tiem braukā u..t.., operatīvajā darbā piesaisot tāda apmēra spēkus, jau nu vajadzēja atrisināt pāris dienās….nevis pateikt, ka mums teica, kautkur ir redzēts puika un mēs tur arī meklējām….

  • pilnīgi piekrītu Letišam uz visiem 100%!!! apjomīgi spēki tika piesaistīti, cerība bija! bet pārmeklēt tikai tupi tuvāko apkārtni vien nebija jēga, zinot faktu par vizināšanos! vajadzēja paplašināt meklēšanu katra iespējamā autobusa maršruta un galapunkta mērogos! tas taču liekas tik pašsaprotami!!!
   paldies visiem, kas nepalika vienladzīgi un darīja kaut ko lietas labā, meklēja. būtu ar prātu nokoordinēts, brīvprātīgo masas būtu meklējušas. eh……….

 13. Bet, kur bija policijas videoeksperti pašā sākumā? Vai tad rietumos policija vispirms neizpēta visu kameru ierakstus un tad dodas meklēt? Iespējams, puika tiktu ātri atrasts un būtu dzīvs.

  • Pastāsti, kā policija varēja pārbaudīt no cilvēkiem vēl nesaņemtos video ierakstus? Un cik ilgs laiks paiet kamēr pārskata neskaitāmu kameru desmitiem stundu garus ierakstus, kas papildinās ar katru pazušanas dienu? Dīvāna eksperti atkal uzdarbojas..

Draugiem Facebook Twitter Google+