×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
13. marts, 2013
Drukāt

Zēns uz goda!

Foto - LETAFoto - LETA

Iedams pa visai ļodzīgiem dēļiem, premjerministrs Valdis Dombrovskis tomēr nav lauzis kaklu un vakar sita pušu visus rekordus valsts pārvaldīšanas mākslā, iesoļodams piektajā gadā kā Latvijas valdības galva.

 

Kā šī lokomotīve gadījusies tik nenolietojama, kā Valdis tik ilgi saglabā nebojātu ādu, kas viņš par teflona politiķi, kam nepiemetas ne iesnas, – tas mūsu pasaules nepastāvībā ir grūti atbildams jautājums. Latvijā ministru prezidenti nākuši un gājuši: vieni vairāk kā komiķi, citi dziļi traģiķi, viens turējies taisns kā miets, otrs kārpījies ar visu savu buļļa temperamentu, bet, tā kā Latvijas premjeram pieder viss, kas ar šo valsti noticis, Dombrovska pirmteču slava pakāpeniski bālējusi un tapusi nomelnota. Bez šaubām, sabiedrības nervozākā daļa arī šobaltdien uzskata, ka viss, ko Dombrovskis apstiprinājis ar savu monogrammu, Latviju ir padarījis par stepi, taču apdomīgāka publika pieturas pie nopelnu pareiza vērtējuma – ka Valdis ir zēns uz goda! Un Dombrovskim ticīgo draudze, kuri viņu un tikai viņu redz vadības centrā ar premjera amata pirmpirkuma tiesībām pēc jebkādām vēlēšanām, pārsver oponentus, kuri “Vienotību” ar tās līderi labprāt nostumtu dibenplānā.

Kā tikumīgs jauneklis no Eiropas pirms četriem gadiem ieradies amatā, Dombrovskis krāja simpātijas un lauza dzīvē ceļu ar rūķa apņēmību, kam “jāpaceļ bankrotējošā valsts”. Publikai iepatikās cilvēks, kurš nelieto un neizskatās driģenes saēdies, kuru uzņem augstos namos Rietumos un kurš cenšas ieturēt vidusmēru. Soli pa solim politiku, protams, var sunīt par gumijas stiepšanu un par lupatu deķa stiķēšanu, taču valdības izdotās skaitļu cedeles apliecina augšupeju, nevis Latvijas pamirumu.

Ja arī mūsu Ministru prezidents nav tik populārs, kā bija Ugo Čavess vai Romas pāvests, un nereti skeptiski tiek dēvēts par “grāmatvedi”, viņš lielā daļā pilsoņu iedveš stabilitātes izjūtu, kas nav vis balstīta uz ziepju burbuļiem.

Tomēr – cik plats ir Dombrovska krūškurvis – turpinās mērīt un mērīt. Arī Latvijā ceļ skursteņus, pa kuriem laidīs baltus dūmus, ziņojot, ka atrasts titāns, kas varētu nomainīt valdības mājā sēdētāju Valdi. Debesīs šīs komētas jau esot vērojamas – ziņo pētnieki ar spēcīgiem teleskopiem. Pirmoreiz tiekot minēts vērā ņemams datums – 2. jūnijs, lasi, pēc pašvaldību vēlēšanām, kad Dombrovska valdība varētu tikt gāzta, kas ne tuvu nebija ticami iepriekšējos gados. Kā zināms, Latvijā koalīcijas grūst vai tiek grautas no iekšienes un, iekams iedarbina tarānus, sapako jaunu valdības sastāvu. Tomēr visādiem varai pielīdušiem spekulantiem jāpaciešas novietot citu personu par premjera amata kandidātu, jo Dombrovskis dzīves ziedonī netaisās nost no ceļa un kapos nav zvanīts, ka arī pašreizējo valdību sašķaidīs ar papēdi.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+