Mobilā versija
+6.8°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
29. janvāris, 2016
Drukāt

Zeta-Džonsa: Sievietēm pēc 40 gadu vecuma netiek piedāvātas interesantas lomas

Foto - Leta/AFPFoto - Leta/AFP

Britu aktrise Ketrina Zeta-Džonsa kritizējusi Holivudas filmu industriju par to, ka aktrisēm pēc 40 gadu vecuma tikpat kā netiekot piedāvātas interesantas lomas, vēsta laikraksts “The Guardian”.

46 gadus vecā Zeta-Džonsa vietnē “Mumsnet” reklamēja savu jaunāko filmu “Dad’s Army”.

“Darbojos šajā biznesā kopš deviņu gadu vecuma. Man tas teikts dažādos manas karjeras posmos. Tagad, kad esmu vairāk nekā 40 gadus veca, saprotu, ka tā ir taisnība,” viņa norāda. “Nav jau tā, ka par sievietēm pēc 40 gadu vecuma nebūtu lielisku stāstu. Taču Holivudas studiju vadītāji domā, ka kino skatītājiem tie neinteresē. Es gribēju strādāt kino industrijā, jo uzaugu 70. gados ar izciliem pusmūža sieviešu tēlojumiem – Annu Bankroftu un tādām filmām kā “Alice Doesn’t Live Here Anymore”, kurās bija interesantas lomas sievietēm.”

Vairākas slavenas aktrises kritizējušas filmu industrijas diskriminējošo attieksmi pret sievietēm. Amerikāņu aktrise Megija Džilenhola maijā sacīja, ka 37 gadu vecumā tiekot uzskatīta par pārāk vecu, lai spēlētu 55 gadus veca vīrieša partneri. Savukārt 38 gadus vecā Līva Tailere septembrī atklāja, ka sava vecuma dēļ Holivudā jūtoties kā “otrās šķiras cilvēks”.

“Pusaudžu vai 20 gadu vecumā ir papilnam aizraujošu lomu. Taču manā vecumā parasti piedāvā spēlēt sievu vai draudzeni – savā ziņā otrās šķiras cilvēku. Ir daudz interesantākas lomas, ko sievietes varētu spēlēt šādā vecumā,” žurnālam “More” sacīja Tailere.

“Nekas nav mainījies,” uzskata 56 gadus vecā britu aktrise Emma Tompsone. “Dažas seksisma un nepatīkamas attieksmes pret sievietēm izpausmes ir pat vēl vairāk iesakņojušās.”

Pievienot komentāru

Patriotiskas jubilejas svinības ar "Sesto jūdzi"Atzīmējot piecpadsmit gadu jubileju, 28. oktobrī Ādažu kultūras centrā pie klausītājiem dodas visvairāk titulētā kantri grupa "Sestā jūdze" ar patriotisku noskaņu caurvītu Vislatvijas jubilejas koncerttūri "Man citas zemes nevajag".
"Šķiršanās formula" režisors: vēlējos izprast, kāpēc pēkšņi izjūk daudzas paraugģimenes (1)Tikko skatītāju uzmanībai un vērtējumam nodots jaunais TV3 seriāls "Šķiršanās formula", kura 11 sērijas kopš septembra beigām skatīsimies reizi nedēļā otrdienās.
Draugiem Facebook Twitter Google+