Sports
Basketbols

Zībarts Latvijas sieviešu basketbola izlasi vadīs līdz šī olimpiskā cikla beigām1

fiba.com

Latvijas sieviešu basketbola izlases galvenais treneris Mārtiņš Zībarts pagarinājis līgumu par valstsvienības vadīšanu līdz 2020.gada olimpiskā cikla noslēgumam, ceturtdien preses konferencē paziņoja Latvijas Basketbola savienības (LBS) vadība.

Zībarts par Latvijas sieviešu basketbola valstsvienības galveno treneri tika apstiprināts 2015.gada rudenī, un viņa vadībā izlase pagājušajā vasarā guva sesto vietu Eiropas čempionātā, izcīnot ceļazīmi uz šī gada Pasaules kausa izcīņu.

Pērnvasar LBS valde Zībartam piedāvāja pagarināt līgumu līdz 2019.gadam, bet tagad tas pagarināts līdz šī olimpiskā cikla beigām 2020.gadā.

“Paldies par izrādīto uzticību un darba novērtējumu, ko esam paveikuši iepriekšējos divos gados. Darbi vienmēr runā skaļāk par vārdiem. Ko paveicām iepriekšējā vasarā, tas ir vēsturisks panākums,” preses konferencē žurnālistiem sacīja Zībarts.

Latvijas izlase Pasaules kausa izcīņā, kas septembrī notiks Spānijā, apakšgrupu kārtā tiksies ar ASV, Ķīnas un Senegālas izlasēm.

“Zinām savus Pasaules kausa pretiniekus un daļēji arī gatavošanās plānu. Pirmais pasākums būs tradicionāli rozā lentīšu spēle, kas notika 10.jūnijā un pretiniekos būs Somijas valstsvienība. Uz šo spēli aicināsim arī spēlētājas, kas Latvijā redzamas mazāk. Mēģināsim dabūt visas, kas spēlē ASV,” gaidāmā darba pirmo cēlienu ieskicēja Zībarts.

“Skatīsimies Latvijas čempionāta izslēgšanas turnīru un aicināsim basketbolistes arī no turienes. Savukārt pirms pasaules kausa izlase darbu sāks jūlija mēnesī. Sāksim ar diviem treniņiem dienā, vēlāk jau trīs. Būs treniņnometne ne tikai Rīgā, bet arī Liepājā,” turpināja treneris.

Tāpat Latvijas izlasei būs divi pārbaudes turnīri, no kuriem viens sarunāts Spānijā, kur vispirms būs jātiekas ar Franciju, bet pēc tam, atkarībā no spēles iznākuma, ar Beļģiju vai Spāniju. Tāpat pirms Pasaules kausa plānota pārbaudes spēle ar Kanādas izlasi.

Pašlaik 44 gadus vecais Zībarts trenera gaitas sāka jau 1996.gadā basketbola klubā “Kolibri”, no 1998. līdz 2008.gadam strādājis ar 1990.-1991.gadā dzimušajām meitenēm. Viņš strādājis ar Latvijas jaunatnes izlasēm un 2010.gadā izcīnīja bronzas medaļu Eiropas U-20 čempionātā.

Profesionālajā klubu basketbolā viņš strādājis gan ar vīriešu, gan sieviešu komandām, trenējot “Barons”/LMT, “Latvijas Universitāte”, “Ventspils”, Vladivostokas “Spartak-Primorje”, Sanktpēterburgas “Spartak” un Kurskas “Dinamo” komandas.

Zībarts pagājušajā sezonā, esot galvenā trenera Luka Mondelo palīgs, palīdzēja Kurskas “Dinamo” vienībai triumfēt FIBA Eirolīgā, bet šosezon viņš ir Latvijas čempiones “TTT Rīga” galvenais treneris.

LA.lv