Sports
Basketbols

Zībarts slavē savas basketbolistes: “Katrai no viņām ir savas stiprās puses”0


Mārtiņš Zībarts spēlē pret Salamankas komandu.
Mārtiņš Zībarts spēlē pret Salamankas komandu.
Foto: FIBA Euroleague

Katrai Latvijas čempionvienības basketbolā “TTT Rīga” spēlētājai ir stiprās puses, ko komanda cenšas izmantot, pēc trešdien izcīnītās uzvaras FIBA Eirolīgā uzsvēra rīdzinieču galvenais treneris Mārtiņš Zībarts.

“TTT Rīga” trešdien Eirolīgas desmitās kārtas spēlē viesos ar rezultātu 82:61 pārspēja Spānijas čempioni Salamankas “Perfumerias Avenida”.

Salīdzinot ar iepriekšējo savstarpējo maču, Rīgas komandai varēja palīdzēt Gunta Baško, kura pirms desmit gadiem pārstāvēja Salamankas vienību. Tāpat pretinieču rindās nesen spēlēja arī Kristīne Vītola.

“Mums ir svarīga katra spēlētāja. Vakardienas spēlē izmēģinājām vairākus variantus. Atradām palīgus, kuri uzņēmās vajadzīgajos brīžos un iedeva ekstra kvalitātes spēles zīmējumam. Katrai “TTT Rīga” spēlētajai ir stiprās puses, ko cenšamies izmantot,” klubs citē Zībarta teikto.

“TTT Rīga” basketbolistes Salamankā ieradās pirmdienas vakarā.

“Ierodoties vienu dienu ātrāk, varējām pilnvērtīgi atpūsties un sagatavoties. Otrdien, kad trenējamies, komandas kondīcija nebija pat labākā – gan laika zonas, gan tālā ceļa un garās pirmdienas dēļ. Labā formā bijām tieši trešdien. Galvenās idejas apskatījām svētdienas treniņā Rīgā. Otrdien un trešdienas rīta nodarbībā tikai noslīpējām spēles plānu – izgājām cauri četrām sadarbībām, kuras parādījās pretinieču arsenālā pēc pirmās tikšanās Rīgā,” skaidro Zībarts.

Aizvadītajā mačā vienas no vadošajām lomām komandā spēlēja Aija Brumermane un Baiba Eglīte.

“Brīdī, kad četras Salamankas spēlētājas sedza zonu, bet viena pieskatīja, lai Šeja Pedija nesaņem bumbu – bija svarīgi, lai laukumā iznāk vēl viena spēles organizētāja. Baiba to izdarīja lieliski – noņēma spiedienu no Šejas. Ieguvām otro uzrāvienu. Pirmajā puslaikā netrāpījām daudz brīvu metienu – vajadzēja pārvarēt stresu un tikt galā ar situāciju,” spēles nianses komentēja Zībarts.

Pēc uzvaras nodrošināšanas noslēdzošajās minūtēs rīdzinieces centās noturēt pārsvaru arī divu spēļu summā, kas viņām arī izdevās.

“Mums ir svarīgs katrs punkts. Izdevās,” pauž Zībarts, uzsverot, ka jācīnās par uzvaru katrā spēlē, nerēķinot vietu turnīra tabulā. “Mēs cīnīsimies par uzvaru katrā spēlē. Cik augstu varēsim tikt, tā arī iesim.”

Saistītie raksti

B grupas kopvērtējumā uzvaras visās desmit spēlēs guvusi Kurskas “Dinamo”, kam ar sešām uzvarām deviņos mačos seko Stambulas “Fenerbahce”. Tālāk ar sešām uzvarām desmit cīņās ir “TTT Rīga”, bet ceturto vietu ar piecām uzvarām deviņos mačos ieņem Šopronas “Uniqua”. Četri panākumi ir Salamankas “Perfumerias Avenida” komandai, bet tālāk ar trim uzvarām ir Antakjas “Hatay” un Šarlevilmezjēras “Flammes Carolo”, kamēr Pirejas “Olympiakos” svinējusi vienu uzvaru.

Labākās četras vienības cīnīsies Eirolīgas izslēgšanas sacensībās, kamēr piekto un sesto vietu ieguvējas sezonu turpinās FIBA Eirokausa ceturtdaļfinālā.

LA.lv