×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
21. februāris, 2016
Drukāt

Zībarts: “Šo spēli jāaizmirst ar labāku basketbolu Lietuvā”

LETALETA

Latvijas sieviešu valstsvienība Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē izbraukumā ar 51:69 zaudēja Slovēnijai, A grupas pirmo apli noslēdzot otrajā vietā.
Latvijas izlasei neizdevās spēles sākums, bumba neiekrita grozā no drošām pozīcijām un radās nervozitāte, no kuras neizdevas atbrīvoties līdz pat cīņas beigām. Tik neorganizēti Latvijas izlase nebija spēlējusi sen, radušās grūtības lielākoties cenšoties pārvarēt ar veiksmi metienos. Tās nebija – no spēles tika trāpīti tikai 28 procenti (18/64) metieni, no tālās distances tikai viens precīzs trāpījums no 19. Jēkabsonei-Žogotai no spēles 3/17, Baško-Melnbārdei 1/8, Babkinai 1/6, Teilānei 1/5. Ar šādu līderu precizitāti pret apņēmīgajām slovēnietēm uz panākumu nevarēja cerēt. Turklāt mājinieces visu spēli bija agresīvākas, tika pie atlēkušajām bumbām un spēlēja daudzveidīgāk. Viena no pretinieču līderēm Niki Bariča uzsvēra, ka šo spēli ar perfektu pretinieka analīzi uzvarējis Slovēnijas izlases treneris.
Latvijas izlase zaudēja visas ceturtdaļas, tādēļ šoreiz nevar teikt, ka pie vainas bijis kāds īss vājuma mirklis. Slovēnietes bija pārākas visas spēles garumā. A grupas pirmajā aplī Slovēnija tikusi pie divām uzvarām un nedaudz negaidītas pirmās vietas turnīra tabulā.
“Šo spēli jāliek aizmirst ar daudz labāku basketbolu trešdien Ķēdaiņos pret Lietuvas izlasi. Meklēsim racionālus iemeslus daudzajām kļūdām un neprecīzajiem metieniem, kā arī līdz trešdienai centīsimies tos novērst. Brīžiem pietrūka pareizu lēmumu, brīžiem savstarpējās saprašanās. Sliktākais tas, ka zaudējām daudzās divcīņās. Pirms spēles runājām par to, ka jāspēlē asi un agresīvi. Ka “baltos cimdus” jāatstāj ģērbtuvē. Diemžēl laukumā šo īpašību pietrūka, savukārt slovēnietes asā basketbolā jutās kā zivis ūdenī. Pie sava groza ļāvām pretiniecēm izcīnīt 17 bumbas, ļaujot viņām gūt grozus ar atkārtotiem metieniem un paši paliekot bez ātrajiem uzbrukumiem,” neveiksmīgo spēli Celjē komentējis Latvijas izlases galvenais treneris Mārtiņšd Zībarts.
Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra otro apli Latvijas izlase sāks 24. februārī izbraukumā Kedaiņos pret Lietuvu. “Pirms šī spēļu cikla bija skaidrs, ka mums jāizcīna viena uzvara. Tagad palicis tikai viens mēģinājums un spēlei Ķēdaiņos būs “būt vai nebūt” statuss. Darīsim visu iespējamo, lai trešdien būtu labāks garastāvoklis un perspektīvas turnīrā,” sola Zībarts. Latvijas Basketbola savienība cer uz līdzjutēju atbalstu, kurus Kedaiņos sola nogadāt bez maksas.
Eiropas čempionāta finālturnīram kvalificēsies grupas uzvarētājas un labākās sešas no deviņām otro vietu ieguvējām.


EIROPAS ČEMPIONĀTA KVALIFIKĀCIJA TURNĪRS
A grupa
Slovēnija – Latvija 69:51
(21:15, 30:22, 50:36). Prsiča 13+10AB, Bariča 11, Oblaka 10; Šteinberga, Vītola pa 12, Jēkabsone-Žogota 9, Rozenberga 6, Teilāne 4+12AB, Babkina, Baško-Melnbārde pa 3, Krastiņa 2, Putniņa, Priede, Meļņika.
Tabulā: 1. Slovēnija 2-0, 2. Latvija 1-1, 3. Lietuva 0-2.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+