×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
24. septembris, 2015
Drukāt

Zībartu apstiprina par sieviešu valstsvienības galveno treneri

kurskbasket.rukurskbasket.ru

Latvijas Basketbola savienība (LBS) par sieviešu valstsvienības galveno treneri apstiprinājusi Mārtiņu Zībartu, viņa palīgi būs Aigars Nerips un Artūrs Rubenis-Visockis.
Latvijas izlase 21. novembrī ar spēli savā laukumā pret Lietuvas izlasi sāks 2017. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru.
Zībarta vadībā Latvijas U-16 un U-18 meiteņu izlases savulaik uzvarējušas Eiropas čempionāta B līgas turnīros, bet U-20 izlase 2010.gadā Eiropas čempionātā Liepājā izcīnīja bronzas medaļas, turklāt sastāvā bija vairākas pašreizējās valstsvienības spēlētājas – Anete Šteinberga, Kristīne Vītola, Ieva Krastiņa, Liene Priede, Sabīne Niedola.
No 2007. līdz 2010.gadam Zībarts bijis vīriešu komandas “Barons”/LMT” treneris, 2009.gada sezonā pildot galvenā trenera funkcijas un pieliekot roku komandas lielāko panākumu izcīnīšanā – uzvara FIBA kausa izcīņā 2008.gadā, Latvijas čempionu tituli 2008. un 2010.gadā. Savukārt 2011.gada sezonā viņš bija Latvijas Basketbola līgas (LBL) komandas “Latvijas Universitāte” galvenais treneris.
Kopš 2011.gada pavasara Zībarts ir strādājis kā Vētras palīgs vīriešu komandās “Ventspils” (2011./2012.), Vladivostokas “Spartak-Primorje” (2012./2013.) un Sanktpēterburgas “Spartak” (2013./2014.), kā arī sieviešu komandā Kurskas “Dinamo”. Tāpat Zībarts bija viens no Latvijas sieviešu valstsvienības galvenā trenera Zvirgzdiņa palīgiem 2015.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā un finālturnīrā.
“Pirms spēles ar Lietuvu mums būs tikai četras vai piecas dienas treniņiem, tāpēc eksperimentiem laika nebūs. Uzmanības lokā būs gandrīz visas spēlētājas, kuras piedalījās Eiropas čempionātā. Arī Gunta Baško-Melnbārde un Anete Jēkabsone-Žogota. Spēlēšanai klubu sezonas vidū ir sava specifika – izlases spēlētājas var atbraukt mājās, iegūt jaunas emocijas. Ceru, ka Gunta un Anete mums palīdzēs, jo viņu – arī Ungārijā nespēlējušās Zanes Tamanes – pieredze mums ļoti noderētu. Papildus klāt būs Elīna Babkina, kurai novēlu ātrāk atrast klubu. Patlaban Elīna trenējas individuāli, bet, lai sasniegtu optimālo sportisko formu, svarīga ir spēļu prakse. Sekošu Sabīnes Niedolas un Aijas Brumermanes gaitām, ārējo līniju varētu papildināt Ieva Krastiņa un Liene Priede, kuras pirms EuroBasket palika mājās kā pēdējās, un varbūt Baiba Eglīte, kura atgriežas ierindā pēc savainojuma. Precīzs kandidātu saraksts uz FIBA jāsūta līdz 12.oktobrim – līdz tam izrunāšos ar visām spēlētājām,” sastāva komplektācijas nianses basket.lv portālā ieskicējis Mārtiņš Zībarts.
Iepriekšējā Eiropas čempionāta ciklā Latvijas sieviešu izlases galvenais treneris bija Ainars Zvirgzdiņš. Viņa vadībā komandai šovasar neizdevās izkļūt no finālturnīra pirmā posma grupu turnīra, tādēļ LBS lēmusi jaunu līgumu Zvirgzdiņam nepiedāvāt.
Pārrunu gaitā par iespējamajiem Latvijas sieviešu valstsvienības galvenā trenera amata kandidātiem ticis uzrunāts arī Kurskas “Dinamo” galvenais treneris Gundars Vētra, tomēr puses pie kopsaucēja nenonāca.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+