×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
10. jūlijs, 2018
Drukāt

Zīdā un pērlēs: Šušenskas HES teritorijā uzieta neparasta mūmija (2)

Foto: Marija KilunovskaFoto: Marija Kilunovska

Neparasts apbedījums uziets Sajānu-Šušenskas HES teritorijā – aptuveni 2000 gadu sens, daļēji mumificējies sievietes apbedījums, ziņo “The Siberian Times”.

Arheologi uzgājuši apbedījumu pēc tam, kad ūdenskrātuvē pazemināts ūdens līmenis. Apbedījums ir netipiski mazs, jo sieviete tajā guldīta uz sāna, saliektām kājām, un viņas ķermeņa apakšdaļa dabiski mumificējusies, saglabājoties ādai un auduma atliekām.

Tieši tas arheologiem ļāvis novērtēt, ka sieviete savas dzīves laikā baudījusi īpašu statusu. Tuvas arheologu grupas vadītāja Marija Kilunovska uzsver – īpašs statuss nenozīmē, ka apbedītā sieviete noteikti bijusi bagāta. Viņa ģērbta zīdā, josta izšūta pērlītēm, līdzās galvai atrasta bērza tāss kārbiņa ar ķīniešu spogulīti, bet uz krūtīm – maisiņš ar ciedru riekstiem. Tāpat apbedījumā atrasti divi trauki – viens no tiem ir ķīniešu vāze.

Pārsteidzoši, ka ķermeņa atliekas tik labi saglabājušās, kaut arī apbedījums jau kopš 1975. gada, proti, Jeņisejas HES celtniecības, atradies zem ūdens. Zinātnieki, kas strādā HES apvidū, saņēmuši Krievijas Ģeogrāfijas biedrības grāntu unikālu arheoloģisku atklājumu glābšanai appludinātajos apvidos.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tas nozīmē, ka hess atrodas Ķīnas Impērijas teritorijā, kura pēc kāda laikā nonāks atpakaļ Ķīnai.! Iskonnije zemļi Kitaja!

    • ES,(kas lasījis O.Ziļicka loģisko vēsturi) Atbildēt

      nē, tas nozīmē, ka tas ir tipisks BALTU TAUTU apbedījums, tāpat kā ALTAJA PRINCESE – uz sāniem,embrija pozā. Bet vairums krievu arheologu to neparko neatzīs, tikai godīgie.

Draugiem Facebook Twitter Google+