×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
13. janvāris, 2013
Drukāt

Zīdaiņu pārtika. Kuru izvēlēties?

Foto-Stock.xchngFoto-Stock.xchng

Lūdzu, pastāstiet par mākslīgajiem piena maisījumiem zīdaiņiem līdz sešu mēnešu vecumam! Kāpēc mainās ārstu viedoklis, un iesaka pirkt dārgākos, jo tie esot labāki? Kāpēc to sastāvā ir tik daudz sāļu, dažādu eļļu un vitamīnu? 
Elza Smiltenes novadā

 

Latvijā oficiālās tirdzniecības vietās pārdod tikai tādu specializēto zīdaiņu pārtiku, kas ir attiecīgi sertificēta un reģistrēta, tādēļ klīnikas “Premium Medical” pediatre Sarma Gaveika uzskata, ka nav nekāda iemesla apšaubīt šo maisījumu sastāvu un domāt, ka tajā ir kaut kas bērnu veselībai kaitīgs.

Bērnu specializēto pārtiku ražotāji izstrādā, cieši sadarbojoties ar bērnu ārstiem un uztura speciālistiem. Protams, dažādiem ražotājiem tās sastāvs var atšķirties – tāpat kā katrai vecuma grupai domātie, un vecākiem ir iespēja izvēlēties no šī piedāvājuma klāsta.

Protams, vislabāk, ja bērns saņem mātes pienu un pārtikas maisījumi nav jāgādā, īpaši pirmajos dzīves mēnešos. Ārstiem, kas uzrauga daudzus bērnus, ir savi novērojumi arī par to, kura pārtika, kādā vecuma grupā un ar kurām veselības problēmām ir piemērotākā, tāpēc gadījumos, kad nepieciešama specializētā zīdaiņu pārtika, ieteicams ieklausīties tieši speciālistu ieteikumos.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+