×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
29. septembris, 2014
Drukāt

Ziedojumi ļauj ārstiem gūt neatsveramu pieredzi

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Papildinot savas zināšanas, mediķi spēj mazajiem slimniekiem palīdzēt daudz pilnvērtīgāk – vienisprātis ir Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāja Anda Čakša (no labās) un AS "Ventbunker" valdes priekšsēdētāja Eva Ciniņa.

Tā kā valsts slimnīcu tarifos nav paredzēts finansējums mediķu apmācībām, to īstenošanai tiek piesaistīti arī ziedojumi.

Ziedojumi jau ļāvuši Latvijas mediķiem gūt neatsveramu pieredzi, tādējādi uzlabojot pacientu aprūpi, diskusijā par Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas personāla iespējām mācīties, iegūt jaunu pieredzi un zināšanas, uzsvēra vairāki slimnīcas mediķi.

Piemēram, ķirurgs Lauris Šmits, pateicoties Bērnu slimnīcas fondam ziedotajiem līdzekļiem, piedalījies īpašās apmācībās kardioķirurģijas centros Austrijā un Londonā. Viņš teica, ka tur guvis neatsveramu pieredzi jaundzimušo bērnu smagu kombinētu sirdskaišu ķirurģijā, kas līdzās vēl virknei Bērnu slimnīcas speciālistu atbalstam Latvijā pirmo reizi ļāvušas veiksmīgi veikt pārtraukta aortas loka ar kambaru starpsienas defekta korekciju bērniem jaundzimušā vecumā. Šmits diskusijā uzsvēra, ka ļoti būtiska ārstiem ir arī iespēja iegādāties jaunāko specializēto literatūru. To izdarīt par pašu līdzekļiem ir grūti, jo viena grāmata var maksāt pat 1000 eiro un vairāk.

Slimnīcas valdes priekšsēdētāja Anda Čakša sacīja, ka visi 900 slimnīcā strādājošie ārsti, māsas un rezidenti mācās, kāds par ārēju sponsoru līdzekļiem, kāds par slimnīcas finansējumu vai saviem līdzekļiem. Viņa pauda pārliecību, ka universitātes slimnīcā visiem veselības aprūpes speci­ālistiem vismaz reizi gadā ir jāiesaistās kādā izglītojošā pasākumā. Slimnīca savu iespēju robežās cenšas darbiniekus šajā procesā atbalstīt.

AS “Ventbunker” pērn pagājušajā gadā ārstu un māsu izglītībai ziedojusi ­
20 000 eiro un tādu pašu summu šim mērķim atvēlējusi arī šogad, bet vēl 
20 000 tā plāno ziedot citām slimnīcas būtiskākajām vajadzībām, apliecināja uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Eva Ciniņa. Izprotot valsts ierobežotās iespējas ieguldīt mediķu apmācībā, Ciniņa aicina arī citus uzņēmumus veikt līdzīgus ziedojumus. Vairāk par iespējām ziedot bērnu veselības aprūpes speciālistu apmācībām var uzzināt Bērnu slimnīcas fonda mājaslapā www.bsf.lv.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+