×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
18. jūnijs, 2012
Drukāt

Ziedojums ar nobirumu


Foto - LETAFoto - LETA

Vai viens lats, ko ziedoju, zvanot pa ziedojuma tālruni, pie mērķa nonāk pilnā apmērā? 
Renāte Rīgā

 

To, kāda daļa no ziedotā lata nonāk ziedojuma mērķim, iespējams noteikt, noskaidrojot konkrētās labdarības organizācijas ziedojuma telefona noteikto abonēšanas maksu (un vai tā tiek segta no zvanītāju ziedojumiem), kā arī, cik zvanu izdarījuši ziedotāji.

Uzņēmums “Lattelecom”, kas uztur ziedojumu tālruņa līnijas, par katru numuru no ziedojumu vākšanas organizācijām iekasē abonēšanas maksu 25 Ls/mēn. bez PVN (ar PVN Ls 30,50). Savukārt masu pasākumu ziedojumu tālruņa līnijas nodrošināšana diennakti maksā Ls 25, nedēļu – Ls 32,50, bet pastāvīgi – Ls 40 bez PVN.

Vēl par katru zvanu “Lattelecom” saņem Ls 0,10 bez PVN, Ls 0,02 ir PVN par “Lattelecom” sniegto pakalpojumu. Tas nozīmē, ka no noziedotā lata tikai Ls 0,88 paliek ziedojumu vācējiem. Tad atkarībā no konkrētās ziedojumu vākšanas institūcijas specifikas vēl tiek nomaksāta arī tai atbilstoša ziedojuma tālruņa abonēšanas maksa. Tā atkarīga no ziedojuma tālruņa veida (parastais vai masu pasākuma tālrunis), kā arī no pakalpojuma izmantošanas ilguma un iespējamām atlaidēm. 
18juni_vestules_20

Fonda “Ziedot.lv” komunikācijas vadītāja Ilze Ošāne ziņoja, ka viņi ziedojumu tālruņu abonēšanas maksu sedz no fonda administratīvajiem līdzekļiem. Savukārt šos administratīvos līdzekļus “Ziedot.lv” nodrošina “Swedbank”, citi privātie sponsori un dažādi Eiropas Savienības projekti. Tas nozīmē, ka “Ziedot.lv” organizēto telefonziedojumu gadījumā no ziedotā viena lata pie saņēmēja – bērniem, dzīvniekiem, ģimenēm vai jebkura cita mērķa – nonāk Ls 0,88. Cita situācija ir, piemēram, “Juglas dzīvnieku aizsardzības grupai” un arī biedrībai “Dzīvnieku pansija “Ulubele””, kas ar telefonziedojumu palīdzību vāc naudu dzīvnieku patversmju uzturēšanai. Šo organizāciju pārstāves Astrīda Kārkliņa un Ilze Džonsone atklāja, ka abas dzīvnieku patversmes abonēšanas maksu par ziedojumu telefona līnijas uzturēšanu veic no saziedotās naudas, jo citu iespēju nav. Līdz ar to dzīvnieku uzturēšanai naudas paliek vēl mazāk. Tas, protams, atkarīgs arī no kopējās ziedotās summas apjoma – jo vairāk naudas cilvēki ziedojuši, jo mazāk jūtams abonēšanas maksas slogs un vairāk no saziedotās naudas nonāk dzīvnieku uzturēšanai un kopšanai. Arī no katriem Ls 0,88 mazāk procentu tiek novirzīti ziedojuma tālruņa abonēšanas maksai. Gan “Ziedot.lv”, gan “Juglas dzīvnieku aizsardzības grupa” ir centušies risināt sarunas ar “Lattelecom”, lai panāktu pretimnākšanu un uzņēmums nenoteiktu tik lielu starpniecības maksu vai piedāvātu kaut kāda veida atvieglojumus attiecībā pret ziedojumu vācējiem. Tomēr sarunas bijušas nesekmīgas.

“Lattelecom” sabiedrisko attiecību nodaļas projektu vadītāja Līga Bite pauda, ka Ls 0,10 esot summa, kas nodrošina katra zvana apkalpošanu. Abonēšanas maksas atlaidi “Lattelecom” nodrošinot Latvijas Bērnu fonda ziedojuma tālrunim un Rīgas Latviešu biedrības un Nacionālās kultūras attīstības fondam, bet jau minētie 10 santīmi bez PVN par katru ziedojuma zvanu arī no šīm organizācijām tiek iekasēti.

Lielākie mobilo sakaru operatori Latvijā – LMT, TELE2 un BITE neietur nekādu papildu maksu par ziedojuma zvana veikšanu. Ziedojot vienu latu pa ziedojuma tālruni no šo operatoru tīkliem, pie ikmēneša rēķina tiks pieskaitīts tikai šis ziedotais lats bez kādām papildu komisijas maksām. Ziedojuma summa (Ls 1) netiek aplikta arī ar PVN.

 

Piemērs, ja saziedotā summa ir Ls 1000 vai Ls 80


“Ziedot.lv”

“Juglas dzīvnieku

aizsardzības grupa”

“Ziedot.lv”

“Juglas dzīvnieku

aizsardzības grupa”

Ziedotāju skaits/

saziedotā summa (Ls)

1000 1000 80 80

 

Abonēšanas maksa (Ls)

25 (sedz sponsori) 25 (sedz no ziedojumiem) 25 (sedz sponsori) 25 (sedz no ziedojumiem)

 

PVN par abonēšanas maksu (Ls)

5.50 (sedz sponsori)

 

5.50 (sedz no ziedojumiem)

5.50 (sedz sponsori) 5.50 (sedz no ziedojumiem)
Maksa par izdarītajiem zvaniem (Ls) 100 100 8
8
PVN par izdarītajiem zvaniem (Ls) 20 20 1,6 1,6
Kopā mērķim nonāk (Ls) 880 849.50 70.40 39.90
No katra ziedotā lata mērķim nonāk (Ls) 0.88 0.85 0.88 0.50

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+