×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
10. maijs, 2012
Drukāt

Ziedojums cilvēka cerībai 


ziedot_km_6

Akcijā “Laimīgai Latvijai” jau saziedoti Ls 39 114 un atbalstu saņēmušas desmit ģimenes. “Esam gandarīti, ka tik daudz iedzīvotāju jau dāvājuši savu mīlestību ģimenēm, kurām laime nozīmē saņemt atbalstu grūtā brīdī,” teic “Ziedot.lv” projekta “Laimīgai Latvijai” koordinatore Inese Danga. 


Pēdējā laikā pēc palīdzības vēršas arvien vairāk cilvēku, tāpēc bija jāiet plašumā, jāuzrunā ziedotāji, jāiesaista sadarbības partneri. “Ja kaut viens cilvēks šajā valstī nejūtas laimīgs, arī sabiedrība kopumā nevar būt laimīga,” jaunā projekta ideju pamato I. Danga.

 

“Mīlestību var nopirkt!”

Ar šādu aicinājumu Rīgas ielās pirms gandrīz diviem mēnešiem sākās akcija “Laimīgai Latvijai”. Akcijas rīkotāji mudina – nopirkt var ne tikai mīlestību, bet arī prieku, cerību, mieru un laimi. Jo šo emociju vārdos nosaukti īpaši akcijā nopērkamie stikla trauki. Tajos var uzglabāt, piemēram, garšvielas, un tās īpaši šai akcijai gatavojis nelielais uzņēmums “Buteljons”.

Izejmateriālu – tukšās vīna pudeles – piegādā AS “Latvijas Zaļais punkts”, bet trauku ražošanu finansiāli atbalsta gan “Maxima”, gan AS “Latvijas valsts meži”.

“Nopērkot izstrādājumu, visa summa, izņemot PVN, tiek ieskaitīta attiecīgās emocijas palīdzības fondā. Spriežot pēc pirkumiem, pašlaik vislielāko piekrišanu izpelnījusies mīlestība un laime,” stāsta “Ziedot.lv” komunikācijas vadītāja Ilze Ošāne. Garšvielu trauki nopērkami “Ziedot.lv” Labdarības mājā un “Maxima” lielveikalos, tie maksā Ls 4,99 un Ls 6,99. Akcijā var iekļauties, ziedojot arī citādos veidos.

Kas saņems Latvijas labo, sirsnīgo cilvēku saziedotos līdzekļus?

 

I. Danga: “Mēs apmaksājam konkrētus pakalpojumus. Skaidra nauda nevienam netiek piešķirta. “Ziedot.lv” jau saņēmis vairāk nekā 250 iesniegumus ar visdažādākajiem palīdzības lūgumiem. Izvērtēt katras ģimenes vajadzības reģionos palīdz gan mūsu sadarbības partneri – labdarības organizācijas, gan pašvaldību sociālie dienesti.”

 

Lūk, kādai piecu bērnu ģimenei Kurzemē nepieciešama jauna aka. Pašlaik dzeramo ūdeni viņi ved no attālākām kaimiņu mājām, bet no dīķa smeļ ikdienas vajadzībām. Bērni šajā ģimenē ir aprūpēti, tīri un kārtīgi. Aka atrisinātu daudzas sadzīves problēmas, turklāt mamma varētu pasaudzēt savu slimo muguru. Lai aku izraktu, vajadzīgi trīs četri tūkstoši latu.

 

Cīnās ar smagu slimību

Viens no tiem, kam jau sniegta finansiālā palīdzība, ir 21 gadu vecais Mārcis. Viņam atteica valsts apmaksātu ķīmijterapiju asins vēža ārstēšanā. Bet ķīmijterapijas viens kurss izmaksā 4770 latus, un tādi vajadzīgi vairāki, kopsummā par 28 tūkstošiem latu. Pateicoties ziedotājiem, Mārcis varēja turpināt ārstēšanos, kas viņa gadījumā bija ļoti būtiski. Pēc “Ziedot.lv” un sabiedrības protestiem Nacionālais veselības centrs mainījis savu lēmumu un tagad sola finansēt jaunieša turpmāko ārstēšanos.

“Mārci var tikai apbrīnot. Viņš ir ļoti optimistisks, apgūst pavāra profesiju, nesūdzas un savā uzņēmībā ir paraugs citiem,” teic Ilze Ošāne.

I. Danga piebilst, ka samērā bieži apkārtējie jau pirms laika noraksta slimo cilvēku. “Bet mēs esam pārliecinātas, ka puisis izķepurosies. Tāpat kā Monta, Santa vai Dace, kurām pērn sniedzām atbalstu un kuras joprojām cīnās, turklāt ar labām izredzēm. Tie ir cilvēki ar lielu iekšējo spēku, tāpēc viņiem vajadzīgs mūsu atbalsts – gan finansiāls, gan emocionāls.”

 

Iesaistoties akcijā “Laimīgai Latvijai”, iedzīvotāji var izvēlēties, kurai grupai palīdzēt pirmām kārtām – vai tās būs ģimenes ar bērnu invalīdu, vai cilvēki stihiskas nelaimes gadījumā, kad, piemēram, nodegusi māja, vai tie būs seniori, kuriem ir gan veselības, gan iztikas problēmas.

 

“Laimīgai Latvijai” stāstus par konkrētām ģimenēm var lasīt www.laimigailatvijai.lv un redzēt LTV1 kanālā, savukārt saziedoto līdzekļu izlietojumam var sekot līdzi portālā www.ziedot.lv.

 

Uzziņa

Iegādājoties garšvielu trauku, uz kura norādīta konkrētā emocija, atbalsts paredzēts noteiktai iedzīvotāju grupai:

“Īsta mīlestība” – palīdzība ģimenēm ar bērniem invalīdiem;

“Gaiša cerība” – palīdzība senioru ģimenēm;

“Pilna laime” – palīdzība neparedzamās situācijās, nāves gadījumos, pēc autoavārijām, ugunsgrēkiem, citās stihiskās nelaimēs;

“Patiess miers” – palīdzība ģimenēm veselības aprūpē, kad atbalstu nesniedz valsts, piemēram, dažādas operācijas, protēžu, ortožu iegāde utt. Palīdzība cilvēkiem, kuri bez sabiedrības atbalsta var kļūt par invalīdiem, paliatīvā aprūpe, invalīdu integrācija sabiedrībā;

“Neviltots prieks” – palīdzība trūcīgajām ģimenēm akūtu situāciju risināšanā, piemēram, nav līdzekļu bērnu talantu attīstībai, remontdarbiem, akas būvniecībai, malkas vai dārzeņu sēklu iegādei utt.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+