×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
28. marts, 2014
Drukāt

Ziedojušas visas Rīgas draudzes

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Rīgas Romas katoļu Sv. Antona baznīcai, kuras celtniecību sāka tikai pērn jūnijā, jau uzlikts tornis. Nākamgad draudze cer pulcēties jaunajā dievnamā.

Topošā dievnama pamatus Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs iesvētīja oktobrī. Rīgas Sāpju Dievmātes Romas katoļu draudzes un Rīgas Sv. Antona draudzes prāvests monsinjors Oļģerts Daļeckis priecājas, ka būvniecība ritējusi raiti – nepilna gada laikā puse darbu jau pabeigti. Pēc dažām dienām būs gatavs arī jumts. Pēc jumta pabeigšanas jāķeras pie durvju un logu ielikšanas, tad sekos siltināšana, fasādes apdare, elektroinstalācijas ievilkšana utt.

Monsinjors pats ir aktīvi piedalījies arī Vissvētās Trīsvienības baznīcas būvniecībā. Tas ir kupli apmeklēts dievnams citā Rīgas mikrorajonā – Purvciemā. Cerams, ka jau nākamgad arī Sv. Antona draudze varēs pulcēties savā jaunajā baznīcā. Cik ātri izdosies pabeigt celtni, atkarīgs no ziedotāju dāsnuma. Šogad 16. februārī visas Rīgas arhidiecēzes draudzes ziedojušas jaunajai baznīcai.

Savulaik Sv. Antona draudzei piederēja 1936. gadā uzceltais dievnams Ogres ielā 2, taču 1969. gadā tas tika atņemts un nojaukts. 35 gadus katoļiem bija ļauts izmantot telpas pareizticīgo Kazaņas Dievmātes baznīcā Ivana kapos, taču tad pēc pareizticīgo lūguma Sv. Antona draudze šo kapelu atstāja.

Kopš 2001. gada, kad Oļģerts Daļeckis kļuva par Rīgas Sv. Antona draudzes prāvestu, viņš loloja domu par jaunu dievnamu. Izdevās atrast zemes gabalu Maskavas ielā 309a, ko par 72 000 latu atpirka no īpašniekiem, Kanādā dzīvojošiem latviešiem.

“Ja mēs ar Dieva žēlastības palīdzību kopīgiem spēkiem Sv. Antona godam un draudzes vajadzībām uzcelsim baznīcu, tad domāju, arī Sv. Antons nepaliks mums parādā un ar viņa aizbildniecību mēs saņemsim no Dieva vajadzīgās žēlastības, svētību, veselību un veiksmi dzīvei un darbam,” saka monsinjors, aicinot ziedotājus arī turpmāk atbalstīt celtniecību.

Rīgas arhidiecēzes teritorijā jauni dievnami top arī citur – Valmierā baznīca ir uzcelta, bet vēl nav iesvētīta, jauna lūgšanu vieta būs arī Kauguru iedzīvotājiem un baznīcas pamati ielikti Ikšķilē. Kurzemes pusē dievnamus būvē Liepājā un Rojā, Latgalē – Rēzeknē, Daugavpilī un Rugājos; Jelgavas diecēzē – Viesītē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+