×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
4. marts, 2013
Drukāt

Ziedoņa bērēm piešķir 19,9 tūkstošus latu no valsts budžeta

Foto - LETAFoto - LETA

Valdība pirmdien atbalstīja 19,9 tūkstošu latu piešķiršanu dzejnieka un publicista Imanta Ziedoņa bēru organizācijas pasākumu izdevumu segšanai, aģentūra BNS uzzināja Ministru kabinetā.

Nauda pasākumiem piešķirta no budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Ar Ministru prezidenta rīkojumu ir izveidota bēru organizācijas komisija, kas rūpēsies par bēru ceremonijas organizāciju un norisi.

Atvadīšanās no Ziedoņa notiks 6. martā Rīgas Domā.

Laikā no plkst. 10 līdz 13 baznīcas durvis būs atvērtas ikvienam, kurš vēlēsies atvadīties no Latvijas dzejas dižgara. Savukārt plkst. 13 sāksies Ziedoņa piemiņas dievkalpojums, kuru vadīs mācītājs Juris Rubenis.

Dzejnieks tiks apbedīts Engures novada Ragaciema kapos.

Ziedonis mūžībā aizgāja 27. februārī 79 gadu vecumā. Ziedonis bija ne tikai dzejnieks, publicists un viens no populārākajiem latviešu literāro pasaku autoriem, bet arī spilgts atmodas laika politiskais darbinieks un otrās šķiras Triju Zvaigžņu ordeņa un Atzinības krusta kavalieris.

Pirmais Ziedoņa dzejoļu krājums “Zemes un sapņu smilts” iznāca 1961. gadā. Ziedonim kopumā izdoti 16 dzejas krājumi, septiņi dzejprozas jeb epifāniju krājumi, pieci dokumentālās prozas darbi, septiņi pasaku krājumi, kā arī viņa kopoto rakstu krājumi. Viņa dzejas krājumi “Es ieeju sevī”, “Taureņu uzbrukums”, kā arī “Epifāniju” pirmā un otrā daļa ir iekļauti Latvijas literatūras kultūras kanonā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+