×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Astra, Astrīda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
28. novembris, 2016
Drukāt

Ziedoņa muzejs deputātu piešķirtos 140 000 eiro tērēšot pamatdarbības nodrošināšanai (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Ar Saeimas lēmumu no valsts budžeta piešķirtos 140 000 eiro Imanta Ziedoņa muzejs tērēs, lai nodrošinātu savu pamatdarbību – krājuma saglabāšanu, pētniecību un krājuma popularizēšanu, kā arī projektu īstenošanu ārpus muzeja, aģentūrai BNS pavēstīja muzeja vadītāja Dace Zariņa.

Viņa norādīja, ka muzejam ir sagatavota piecu gadu attīstības stratēģija, kas paredz dažādas programmas dažādām mērķauditorijām. “Programmas tiek plānotas, pamatojoties uz muzeja misiju un stratēģiju,” atzīmēja Zariņa.

Vienlaikus viņa informēja, ka notikumi tiek plānoti gan Murjāņos Imanta Ziedoņa vasarnīcā vasaras sezonā, gan citur – Rīgā un Latvijas reģionos, veidojot īpašu programmu skolu jaunatnei “Ideju pavasaris”, kā arī gatavojot kultūras tūrisma ceļu gar Latvijas un Lietuvas robežu “Leišamlīte”, kas būs dāvana Latvijai simtgadē.

Muzeja misija ir, balstoties Imanta Ziedoņa idejās, daiļradē paustajā un viņam tuvajās vērtībās, veicināt jaunradi Latvijā, iedvesmot sabiedrību latviskuma stiprināšanā, kā arī sniegt iespēju interesentiem radošā veidā izzināt sevi un pasauli.

Jau ziņots, ka Saeimas vairākums atbalstīja 140 000 eiro dotācijas piešķiršanu nākamajā gadā Ziedoņa mantojuma pētniecības, saglabāšanas un radošo programmu īstenošanai.

Deputāts Juris Viļums (LRA) Saeimas debatēs kritizēja to, ka līdzekļi dzejnieka Imanta Ziedoņa mantojuma pētniecībai tiek atvēlēti caur “deputātu kvotām”, un deputāts Artuss Kaimiņš (KPV LV) šo priekšlikumu saistīja ar vēlmi celt “Vienotības” popularitāti.

Viļums debatēs norādīja, ka Ziedonis nav pelnījis, lai viņam līdzekļi tiktu atvēlēti tikai caur “deputātu kvotām”. Līdzīgi Kaimiņš vēlāk norādīja, ka Ziedoņa piemiņai nepieciešams atvēlēt līdzekļus, bet tas būtu jādara ar citu mehānismu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Apbrīnojami bagatīgi tiek finanseta uzticīgā okupantu apjūsmotaja un ideoloģiskās nomeklatūras t.i latviešu pārkrievošanas celmlauža piemiņa,pat nebaidoties no kriminālatbildības par okupācijas un tās seku noniecinašanas.Toties vairākas pakāpes pārāks kolaboracionists -V.Lācis tiek novērtēts atbilstoši nopelniem.

Draugiem Facebook Twitter Google+