Mobilā versija
+1.2°C
Nanija, Ilgmārs
Ceturtdiena, 30. marts, 2017
6. jūnijs, 2016
Drukāt

Ziedoņa muzejs otro sezonu sāks ar sarunu par Vizmu Belševicu

Aivara Čakstes fotoAivara Čakstes foto

Topošais Imanta Ziedoņa muzejs Murjāņos otro sezonu sāk ar sarunu ciklu “Visā visumā” – ceturtdien, 9. jūnijā plkst. 20. Murjāņos viesosies literatūrkritiķe Anda Kubuliņa, kura stāstīs par dzejnieci Vizmu Belševicu, LA.lv pavēstīja fonda “Viegli” pārstāve Kristīne Tjarve.

9. jūnija vakarā Murjāņos sarunai dots temats “Tas skaistais jaunīb`s laiks Belševicas radošajā biogrāfijā”, un rīkotāji aicinās pasākuma viesus iesaistīties sarunā par sev nozīmīgiem literātes darbiem, īpaši pievēršoties Belševicas agrīnajai prozai “Ķikuraga stāsti” (1965) un pārdomājot autores radošā mantojuma nozīmību šodienas kultūrā.

Dzejniece, rakstniece, tulkotāja un atdzejotāja Vizma Belševica ir viena no nozīmīgākajām personībām Latvijas kultūras vēsturē. Triju Zvaigžņu ordeņa kavaliere, Latvijas Kultūras fonda iedibinātās Spīdolas balvas laureāte, Latvijas Kultūras kanoniste un vienkārši iemīļota autore dažādu paaudžu lasītājiem – tāda ir Vizma Belševica. Vizma Belševica bijusi arī viena no Imanta Ziedoņa laikabiedrēm.

Daļai lasītāju īpaši iemīļota Latvijas Kultūras kanonā iekļautā autores triloģija “Bille”, daļai – V. Belševicas lirika krājumos “Zemes siltums” (1959), “Jūra deg” (1966), “Madarās” (1976), “Dzeltu laiks” (1987) un citos, kas tulkoti un atzīti starptautiskā mērogā.

Dr. philol. Anda Kubuliņa ir V. Belševicas radošās biogrāfijas pārzinātāja – viena no savas paaudzes ievērojamākajām literatūrkritiķēm, 1997. gadā izdotās monogrāfijas “Vizma Belševica” autore.

Imanta Ziedoņa muzejs atrodas dzejnieka vasaras mājās “Dzirnakmeņi”, Murjāņos.

Pievienot komentāru

Personīgi par "vienīgo Latvijas francūzieti": iznākusi Maijai Silmalei veltīta grāmataTrešdien, 29. martā, Rīgas Jūgendstila centrā sirsnīgā gaisotnē tika atvērta Leldes Stumbres grāmata “Maija, Cher Ami”, kas veltīta tulkotājai, tā saucamās franču
Draugiem Facebook Twitter Google+