Kultūra
Mūzika

Ziedoņa vārdi, Paula mūzika, mūsdienīgas aranžijas: vinila platē iznācis albums “Visas Taisnības”0

Publicitātes foto

Vasaras izskaņā Imanta Ziedoņa muzeja projekts “Visas Taisnības” vinila plates formātā izdevis tāda paša nosaukuma albumu, kurā Raimonda Paula septiņdesmitajos gados komponētās dziesmas ar Imanta Ziedoņa vārdiem skan 21. gadsimta aranžijās, LA.lv uzzināja muzejā.

Aranžiju autori ir Raimonds Gusarevs un DJ Monsta, dziesmas ieskaņojuši Renārs Kaupers, Goran Gora, Māra Upmane-Holšteine, Jānis Strapcāns, Elizabete Vētra un reperis Edavārdi.

Raimonds Gusarevs stāsta: “Šī bija unikāla iespēja – strādāt ar Raimondu Paulu un Imantu Ziedoni vienlaicīgi. Raimonda Paula septiņdesmito gadu mūzikā ir dzirdami dažādi muzikāli eksperimenti un uzdrīkstēšanās. Šajā albumā esam uzdrīkstējušies mēs, darot to ar visdziļāko cieņu un apbrīnu par divu izcilu meistaru radošu satikšanos. Ir gandarījums, ka eksperimentāls saturs tagad baudāms tik klasiskā formātā, kāda ir vinila plate.”

Digitālo tehnoloģiju cienītāji albumu var noklausīties interneta straumēšanas vietnē “Spotify”. Strādājot pie albuma, mūzikas arhīvos pārskatīts vairāk nekā četrdesmit dziesmu, lai izvēlētos tās pārdesmit, kurām piestāv nūsdienīgs skanējums ar DJ Monsta radīto jauno ritmu un “skrečošanu” un Raimonda Gusareva izjūtu par dzejas melodiskumu. Jaunas aranžijas tapušas tādām dziesmām kā “Nenes zvaigznes istabā”, “Dziesmiņa par prieku”, “Lapsenes nāve”, “Kā svece deg” u. c.

Plate izdota nelielā tirāžā, vien 300 eksemplāru. Desmit no tiem ir īpaši – uz plates apvāka parakstījušies visi mūziķi, kas piedalījušies ieraksta tapšanā, tāpēc naskākie kolekcionāri tiks pie ekskluzīviem eksemplāriem. Plati var iegādāties Imanta Ziedoņa muzeja vasaras rezidencē “Dzirnakmeņi” Murjāņos, kā arī Imanta Ziedoņa muzeja ziemas rezidencē Aldaru ielā 5 katru darba dienu plkst. 10 – 17, iepriekš piesakoties pa muzeja mājaslapas kontaktos norādīto tālruni.

LA.lv