×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
1. septembris, 2015
Drukāt

Ja dekoratīvie kāposti zied, tas ir brāķis!

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

“Šogad iestādīju dekoratīvos kāpostus. Gandrīz nevienam neizveidojās skaists zieds. Kāpēc tā? Vai no sēklām, kas ienāksies izziedējušajiem, nākamgad varēs audzēt stādiņus?” ILGA SMILTENĒ

– Ziedi dekoratīvajiem kāpostiem ir brāķis, jo to skaistums ir košais lapojums! – skaidro Iveta Bērziņa, stādaudzētavas “Bērziņi” saimniece no Popes. Ja dekoratīvais kāposts zied, tas jāizmet. Šogad daži kāpostu stādi izziedējuši arī šajā saimniecībā. Dārzniece saka: tā notiek reti, un laikam vainojami specifiskie laika apstākļi, lai gan intensīvās augšanas periodā kāpostiem bija tīkams mitrums un vēsums. Taču katrs gads ir īpašs, secina dārzniece. Vismaz kāpostu balteņi skaistumu nebojāja, kā tas nereti gadās. Citugad, tiklīdz pamana lidojam balteņus, dārzniecībā kāpostu stādus aplaista ar līdzekli Aktara. Arī tad, kad kāposti sastādīti puķu piramīdās, kas rotā Ventspils pilsētu, katram augam apkārt lej nedaudz šā līdzekļa profilaksei, jo tārpu apskādēts augs nav rotājums. Cilvēki gan šādi apstrādātus dekoratīvos kāpostus nekādos kulināros eksperimentos izmantot nedrīkst!

Iveta Bērziņa neiesaka vākt izziedējušo dekoratīvo kāpostu sēklas. Dekoratīvie kāposti visbiežāk ir hibrīdi, no sēklu paciņas izaug dažādi augi. Ja no šāgada brāķiem kaut ko vāks, nākamruden droši var gaidīt vēl lielākus. Sēklas nav tik dārgas, tāpēc nav vērts eksperimentēt.

Dekoratīvajiem kāpostiem dod papildmēslojumu tāpat kā visām vasaras puķēm, tikai vajag mazāk fosfora, jo tas veicina ziedēšanu. Iespējams, kāposti uzziedējuši tāpēc, ka pārmēsloti ar kompleksajiem mēslojumiem, kas paredzēti ziedošiem augiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+