Praktiski
Mājas

Ziedošs naudas koks nes laimi un bagātību! Kā uzziedināt? 0

Arhīva foto

Naudas koks, kura botāniskais nosaukums ir krasula, rotā katras otrās mājas palodzi. Ar šo augu saistīts ļoti daudz tautas ticējumu, ezoteriski noskaņotie cilvēki uzskata, ka tas piesaista naudu un labklājību, jo novērots: ja naudas koks ir kupls un veselīgs, mājas saimnieki bauda labklājību un panākumus finanšu lietās.

Savukārt nīkulīgs un nepiemērotos apstākļos turēts naudas koks drīz vien var sagādāt problēmas ar naudu.
Toties vislielākie prieki par veiksmīgu finansiālo situāciju gaidot tos, kuru mājās naudas koks ir uzziedējis – tad var gaidīt lielākus ienākumus vai citus materiālus labumus.

Naudas koka ziedēšanu veicināt ir grūti, bet tas ir iespējams. Lūk, galvenie noteikumi, kā kopt krasulu, lai ieraudzītu ilgi gaidītos ziedus!

1. noteikums
Nāksies kopt augu vismaz piecus līdz septiņus gadus – tikai tādā vecumā krasula var uzziedēt.

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

2. noteikums
Naudas koka podam jābūt zemam un platam, tad saknes varēs augt horizontāli, bet pats augs kļūs platāks un kuplāks. Augstos podos tas aug garumā, izstīdzē un bieži lūst. Ļoti nepieciešama ir drenāža.

3. noteikums
Laistīšanai jābūt mērenai – ne biežāk kā reizi nedēļā vasarā un reizi divās nedēļās ziemā. Ja ūdens tiks aizturēts, augs sāks pūt un ies bojā. Vasarā katru dienu var apsmidzināt, tikai ne tiešos saules staros, tātad no rīta vai vakarā. Arī ziemā apsmidzināšana noder, tiesa gan, tas darāms retāk. Putekļi uz lapām aizturot naudas enerģijas apmaiņu!

4. noteikums
Naudas koku turi visgaišākajā vietā, vasarā noteikti iznes pagalmā vai noliec uz balkona. Labi, ja lapiņas iegūst sarkanīgu nokrāsu – tas nozīmē, ka apgaismojums augam ir piemērots. Tikai lapiņas pie saules stariem jāpieradina pakāpeniski, lai krasula neapdegtu.

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

5. noteikums
Reizi divos gados naudas koku pārstāda četrus līdz piecus centimetrus platākā podā un trīs līdz centimetrus dziļāk nekā iepriekšējais pods. Saknes nedrīkst atkailināt, tikai pārcelt kopā ar pietiekamu daudzumu augsnes.

6. noteikums
Piebaro divas reizes gadā – aprīlī un maija beigās, vislabāk izvēlēties kaktusu mēslojumu. Naudas koks pieder pie sukulentiem.

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

7. noteikums
Kopšana – vismaz reizi nedēļā apskati augu, noņem vecās lapas, jaunie dzinumi, kuriem parādās saknītes, visticamāk, atdalīsies, lai veidotos jauni augi. Tos var uzmanīgi atlauzt no mātes auga un uzreiz iestādīt glāzītē – tiksi pie vēl viena naudas kociņa. Saknes var izaudzēt ūdenī.

Un vēl: tāpat kā ikviena dzīva radība naudas koks mīl uzmanību un mīlestību! Runā ar savu kociņu, pačuksti noslēpumus, sapņus un vēlēšanās – un tas atdarīs ar skaistām lapām, ziediem. Un, kas zina, pat naudu!

Fenšui piekritējiem!
Starp citu, naudas koka spēku atzīst arī fenšui piekritēji. Tāpēc to labāk novietot mājas dienvidaustrumu daļā, zemē ap to iekaisīt daudz sīku monētu, bet pie lapām – piestiprināt banknotes! Monētiņas laiku pa laikam nomazgā, banknotes ieliek maciņā, bet to vietā piestiprina jaunas. Tas aktivizējot naudas apmaiņu mājās.

LA.lv